Komentarz trenera Jacka Płachty

26.02.2017 21:51

Jacek Płachta skomentował występ swoich podopiecznych w ćwierćfinałowych meczach play off z GKS-em Tychy.

Szkoleniowiec TAURONU KH GKS Katowice jest nieco rozczarowany szybkim odpadnięciem drużyny z rywalizacji play off. – Trafiliśmy na najlepszą, obok Cracovii, drużynę w Polsce i wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ale mogliśmy nieco bardziej postraszyć tyszan. Po dwóch niezłych meczach w Tychach, mecze przed własną publicznością oddaliśmy za łatwo.

Jacek Płachta przypomniał, że drużyna osiągnęła zakładany cel. – Sezon był dla nas ciężki, bo powołaliśmy drużynę bardzo późno. Celem było dostanie się do play offu i uniknięcie walki o utrzymanie. Mieliśmy młodą drużynę, która cały czas się rozwijała. Dla niektórych chłopaków były to pierwsze play offy w karierze. Nie można chłopakom odmówić zaangażowania, ale umiejętności, w porównaniu z tyską drużyną, nieco nam brakowało – ocenił trener hokejowej GieKSy.

Drużyna TAURONU KH GKS Katowice zakończyła swój udział w rozgrywkach, ale dla Jacka Płachty półfinały play off będą ważnym materiałem szkoleniowym. – Teraz będę mógł przyjrzeć się zawodnikom, którzy aspirują do gry w reprezentacji Polski podczas kwietniowych mistrzostw świata w Kijowie - zakończył selekcjoner kadry.

Tytularny sponsor klubu
Oficjalny partner klubu
Sponsor klubu
Partner klubu