Kolejny sezon Miiki Franssili w GieKSie

26.06.2020 10:06

Fiński obrońca Miika Franssila pozostanie w składzie GKS-u Katowice. Zagraniczny zawodnik podpisał roczną umowę z Klubem.

27-letni obrońca pochodzący z fińskiego Luumäki większość dotychczasowej kariery spędził w swoim kraju. W sezonie 2017/18 bronił barw brytyjskiego Sheffield Steelers, a w kolejnym roku przeniósł się do węgierskiego Dunaújvárosi Acélbikák. GKS Katowice był dla Franssili trzecim zagranicznym klubem w karierze; Fin zaskarbił sobie sympatię kibiców GieKSy nieustępliwością na lodzie, a także instynktem strzeleckim i zmysłem do gry kombinacyjnej. Fin zanotował w poprzedniej edycji Polskieh Hokej Ligi 8 bramek i 19 asyst.

- Chcieliśmy wyselekcjonować z obcokrajowców występujących dotychczas w drużynie tych, którzy najwięcej wnosili do zespołu i Miika jest właśnie jednym z tych zawodników. Jego nieprzeciętne umiejętności ofensywne będą dalej dostarczały emocji kibicom GieKSy, co bardzo nas cieszy. Franssila potrafi zagrać niekonwencjonalnie i nie boi się podjąć ryzyka, a to nie tak często spotykana umiejętność w naszej lidze wśród obrońców - ocenił dyrektor sportowy sekcji Roch Bogłowski.

Miika, onnea matkaan (powodzenia)!Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy