Imponujące statystyki GieKSy

22.02.2022 10:03

Liczby potwierdzają świetną postawę GKS-u Katowice w fazie zasadniczej Polskiej Hokej Ligi. Zespół pod wodzą trenera Jacka Płachty zakończył pierwszy etap sezonu na pierwszym miejscu w tabeli.

GKS Katowice po 40 meczach fazy zasadniczej PHL zgromadził na swoim koncie 83 punkty, o dwa więcej niż druga w tabeli Re-Plast Unia Oświęcim i o pięć więcej od trzeciego JKH GKS-u Jastrzębie, aktualnego mistrza kraju. GKS był drugim najbardziej bramkostrzelnym zespołem w rozgrywkach (142 trafienia); o osiem goli więcej zdobyła oświęcimska Unia, jednak katowicka drużyna zanotowała najlepszy z lidze bilans goli zdobytych do straconych (+57) i straciła najmniej bramek ze wszystkich ekip ligi (85). 

Hokejowa GieKSa w fazie zasadniczej ligi wygrała 28 meczów (2 po dogrywce) i przegrała 12 (jeden z nich po rzutach karnych). GKS w tym sezonie nie przegrał ani jednego spotkania z TAURON Podhalem Nowy Targ, zanotował jedną porażkę z Ciarko STS Sanok, COMARCH Cracovią oraz Zagłębiem Sosnowiec i  dwukrotnie przegrywał z klubami z Krakowa, Tychów i Jastrzębia-Zdroju. Jedynym klubem PHL, z którym do tej pory nie mamy korzystnego bilansu gier, jest Re-Plast Unia Oświęcim (2:3), ale należy pamiętać, że zwycięstwo 6:1 nad Unią w domowym meczu rozegranym 15 lutego br. było kluczowe dla objęcia fotela lidera rundy zasadniczej.

Klasyfikacja kanadyjska PHL 2021/2022 po pierwszej fazie sezonu jest dla nas kolejnym powodem do radości. Prowadzi w niej Patryk Wronka z 58 punktami (22 gole + 36 asyst), trzecie miejsce zajmuje Grzegorz Pasiut (49 punktów, 21 goli + 28 asyst), a czwarty jest Bartosz Fraszko (47 punktów, 17 goli + 30 asyst). Najlepiej punktującym graczem GieKSy z zagranicy jest Fin Matias Lehtonen, który po 40 meczach ma na koncie 9 trafień i 15 asyst. Wśród obrońców GKS-u najlepszym dorobkiem może się pochwalić Maciej Kruczek (22 pkt, 5 goli + 17 asyst), któremu nieznacznie ustępuje Carl Hudson (21 pkt, 11 goli + 10 asyst). 

23 i 24 lutego GKS Katowice rozegra w "Satelicie" dwa pierwsze mecze 1/4 finału fazy play-off Polskiej Hokej Ligi. Rywalem GieKSy będzie Zagłębie Sosnowiec. Ćwierćfinały, półfinały i finał rozgrywane będą do czterech wygranych spotkań. System meczów w fazie play-off przebiega wedle schematu: dwa mecze u wyżej sklasyfikowanej drużyny, dwa mecze u niżej sklasyfikowanej drużyny, a następnie naprzemiennie. Dodajmy, że wybór par półfinałowych polega na zasadzie: najwyżej rozstawiony zespół po sezonie zasadniczym kontra drużyna najniżej sklasyfikowana.

W sprzedaży są już bilety na pierwsze dwa domowe spotkania!

Tagi:
PHL
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy