3-2
(0:0, 2:2, 1:0)

• Rohtla (39)
  • Malasiński (31)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Górny, Bryk, Witecki, Galant, Kogut - Kolarz, Kotlorz, Bagiński, Kalinowski, Gościński - Gazda, Pociecha, Mikhnov, Komorski, Klimenko - Bizacki, Jeziorski, Szczechura, Cichy, Sykora -

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Wanacki, Heikkinen, Łopuski, Rohtla, Urbanowicz - Devecka, Cakajik, Malasiński, Pasiut - Krawczyk, Tomasik, Krężołek, Wronka, Fraszko - Wysocki, Michał Rybak, Sawicki, Maciej Rybak.

Spotkanie w Tychach było hitem drugiej kolejki PHL. Naprzeciw siebie stanęli przecież mistrz i wicemistrz Polski. Dla gospodarzy było to pierwsze spotkanie ligowe w tym sezonie. Ogrania meczowego tyszanom wcale jednak nie brakowało. Za nimi przecież spotkania Ligi Mistrzów oraz wygrana w Superpucharze Polski. Z kolei GieKSa przystępowała do meczu z trzema wygranymi ligowymi na koncie.

Derby od początku były bardzo wyrównane. Świetnie spisywali się obaj bramkarze i to oni wyrośli na bohaterów pierwszej tercji. Emocji było sporo i to nie tylko w czasie gry. Po syrenie kończącej tercję doszło do bójki Urbanowicza z Kotlorzem i obaj otrzymali karę meczu. To była ważna sytuacja. Grając w osłabieniu straciliśmy gola na początku drugiej tercji. Kolejne kary, które sypnęły się na nasz zespół skutkowały utratą drugiej bramki. Problemy? Nie dla GieKSy. Ambitna postawa naszego zespołu sprawiła, że po golach Malasińskiego i Rohtli doprowadziliśmy do wyrównania.

Tyszanie byli jednak bardzo skuteczni przy grze w przewadze. W trzeciej tercji Komorski znów wykorzystał taką okazję. Gol numer trzy dla gospodarzy okazał się tym, który rozstrzygnął losy meczu. Szansa na rewanż już we wtorek w „Satelicie”. Zachęcamy do zakupu biletów i karnetów na mecze TAURON KH GKS-u Katowice.

Koniec. Przegrywamy, ale dziękujemy za walkę. We wtorek rewanż w "Satelicie". Zapraszamy