GieKSa zacznie w "Satelicie". Poznaliśmy terminarz

24.07.2020 12:53

W pierwszej kolejce nowego sezonu zagramy w “Satelicie” z KH Energą Toruń.

PZHL opublikował terminarz na sezon 2020/2021 Polskiej Hokej Ligi. Rozgrywki zasadnicze rozpoczną się 11 września br., a zakończą 19 lutego przyszłego roku. Faza play-off wystartuje cztery dni później (23 lutego) i zakończy się finałem na przełomie marca oraz kwietnia.

Do grona drużyn biorących udział w rozgrywkach dołączyły GKS Stoczniowiec oraz STS Sanok. Wycofał się natomiast PKH Gdańsk, a to oznacza, że o mistrzostwo Polskiej Hokej Ligi rywalizować będzie jedenaście zespołów. Kadra PZHL do lat 23, podobnie jak przed rokiem, rozegra tylko dwie rundy i nie będzie brana pod uwagę w rywalizacji o fazę play-off. Liga wycofała się z pomysłu rozgrywania piątej rundy spotkań, co oznacza, że wracamy do tradycyjnych czterech rund sezonu zasadniczego. 

GKS Katowice skompletował już kadrę na kolejne rozgrywki. Hokeiści trenera Piotra Sarnika sezon PHL rozpoczną 11 września w “Satelicie” meczem z KH Energą Toruń. Pierwsze spotkanie wyjazdowe to starcie z Zagłębiem Sosnowiec 13 września. Terminarz na dwie pierwsze rundy TUTAJ.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy