• Rohtla (58)
  • Cakajik (45)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Michałowski, Gimiński, Kasperlik, Fabus, Dubinin - Kubes, Sulka, Kominek, Kulas, R. Nalewajka - Bigos, Matusik, Paś, Ł. Nalewajka, Świerski - Chorążyczewski, Radzieńciak, Wróbel, Jarosz, Pelaczyk

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Heikkinen, Laakkonen, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Wanacki, Wronka, Pasiut, Malasiński - Wysocki, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Sawicki oraz Skokan, Maciej Rybak, Krężołek

W 17. kolejce Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie. Po bardzo zaciętym spotkaniu ze zwycięstwa cieszyli się wicemistrzowie Polski, którzy odnieśli trzynaste zwycięstwo z rzędu.

Mecz na jastrzębskim lodowisku był niezwykle wyrównany. W pierwszych dwóch tercjach żadna z drużyn nie potrafiła objąć prowadzenia. Szansę na bramkę dla GieKSy mieli m.in. Grzegorz Pasiut, Jakub Wanacki czy Tomasz Malasiński, jednak w strzałach naszych zawodników zawsze czegoś brakowało. Z drugiej strony w szeregach wicemistrzów Polski świetnie spisywał się Kevin Lindskoug. Bramkarz GieKSy kilkukrotnie popisał się doskonałymi interwencjami, które uchroniły nasz zespół przed stratą bramki.

Pierwsza bramka dla GieKSy padła dopiero w 46. minucie, gdy wicemistrzowie Polski wykorzystali grę w przewadze. Świetne podanie Macieja Urbanowicza wykorzystał Martin Cakajik popisując się skutecznym strzałem z okolic niebieskiej linii. W kolejnych minutach nasz zespół dążył do podwyższenia prowadzenia. Udało się to w 58. minucie, gdy do bramki gospodarzy trafił Jesse Rohtla, ustalając tym samym wynik spotkania.

W następnej kolejce TAURON KH GKS Katowice zmierzy się na wyjeździe z Comarch Cracovią. Mecz pod Wawelem odbędzie się 2 listopada.

Koniec! Kolejne zwycięstwo GieKSy!

Przes ostatnie 48 skeund będzimy grać w przewadze.

Została minuta! Trzynaste zwycięstwo z rzędu już bardzo blisko!

Tak jest! Podwyższamy prowadzenie na dwie minuty przed końcem spotkania!

Coraz więcej emocji na tafli. Do końca spotkania tylko pięć minut!

Mieliśmy teraz przewagę, ale nie udało się podwyższyć prowadzenia. Łopuski był bliski, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

Coraz więcej emocji. Wykluczenia z obu stron.

Ostatnie 10 minut spotkania. Co się jeszcze wydarzy na Jastorze?

Akcja gospodarzy, ale Lindskoug mrozi krążek.

Teraz to my gramy w osłabieniu. W boksie kar Malasiński. Walczymy!

Goooooool! Tak długo wyczekiwana bramka dla GieKSy! Efektowym strzałem popisuje się Martin Cakajik!

Gramy w przewadze. Uda się objąć prowadzenie?

Strzał Malasińskiego obok bramki.

Zaczynamy trzecią tercję. Czy przyniesie ona rozstrzygnięcie spotkania?

• Do zobaczenia na Bukowej!

Ależ okazja! Jakub Wanacki miał szanse otworzyć wynik spotkania, jednak krążek nie znalazł się w bramce.

Groźnie pod bramką Lindskouga, ale gospodarze nie zdołali oddać celnego strzału.

Po raz kolejny przerwa na naprawę bramki gospodarzy.

Z jednej i drugiej strony brakuje celnych strzałów. Cekamy na pierwsze trafienie GieKSy.

Coraz groźniejsze ataki gospodarzy, ale wynik bez zmian. Kiedy padnie pierwsza bramka?

Gorąco pod bramką Lindskouga, ale górą nasz bramkarz.

Poruszona bramka gospodarzy. Chwila przerwy.

Strzał Pasiuta minimalnie niecelny.

Na ławce kar Nalewajka i Krawczyk. Pięściarski pojedynek pomiędzy zawodnikami.

Częściej przy krążku GieKSa, ale ciągle czekamy na pierwszą bramkę.

Obie drużyny grają w pełnych zestawieniach.

Zaczynamy drugą tercję.

Kara także dla gospodarzy.

Kara dla Grzegorza Pasiuta.

Znowu groźnie pod bramką Lindskouga, ale gospodarze nie trafiają do naszej bramki.

Groźnie pod bramką Lindskouga, ale wynik się nie zmienia.

Moment przewagi GieKSy. Czekamy na pierwszą bramkę w meczu.

Ależ strzał Sawickiego! Niestety, krążek mija bramkę.

Gramy w pełnym zestawieniu. Rywale nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji dzięki grze obronnej naszego zespołu.

Patryk Wronka na ławce kar. Gramy w osłabieniu.

Eetu Heikkinen strzela z dalszej odległości, ale krążek mija prawy słupek Raszki.

Niemal stuprocentowa szansa gospodarzy. Na szczęście w pojedynku sam na sam górą Lindskoug!

Strzał Jakuba Wanackiego z okolic niebieskiej linii, ale krążek wyłapany przez bramkarza rywali.

Bardziej wyrównany fragment spotkania. Brakuje dokładności w szeregach obu ekip.

Groźna sytuacja gospodarzy, ale czujnie w bramce Kevin Lindskoug.

W pierwszych minutach GieKSa częściej w tercji obronnej rywali, ale czekamy na pierwszy strzał.

Dwa razy GKS na spalonym.

Zaczynamy mecz w Jastrzębiu!

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało 5 minut. Oba zespoły już na tafli.

• Katowiczanie mają za sobą imponującą serię 12 zwycięstw z rzędu. Czy passę uda się utrzymać we wtorkowe popołudnie? Początek meczu o 18.00.

• Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie zakończył się zwycięstwem wicemistrzów Polski 3:2 po dogrywce.

• W 17. kolejce Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzy się z JKH GKS-em Jastrzębie.