• Olsson (23)
  • Pasiut (3)

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Lipiński) - Naróg, Andreikiv, Witecki, Kozłowski, Pavlenko - Khoperia, Kotlorz, Moden, Rzeszutko, Blomqvist - Krawczyk, Michałowski, Kogut, Nahunko, Piotrowicz - Gniewek, Opiłka, Sikora, Butsenko, Bernacki.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Maciaś, Wanacki, Krężołek, Lehtonen, Bepierszcz - Kruczek, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Hitosato oraz Lebek, Smal, Ciepielewski.

Po zwycięstwach w Toruniu i Sanoku przyszła pora na wyjazdową konfrontację z Zagłębiem Sosnowiec i dalszą walkę o wejście na trzecią pozycję w tabeli Polskiej Hokej Ligi. W porównaniu do składu z ostatniego meczu zaszła jedna istotna zmiana, Juraja Simka zastąpił Marcin Kolusz.

Zaczęliśmy świetnie, bo od bramki Grzegorza Pasiuta w 3. minucie. Nasz kapitan wykorzystał podanie zza bramki Spesnego od Bartosza Fraszki, wykorzystując lukę w obronie rywali. Inicjatywa była po naszej stronie, ale John Murray musiał nieco wysilać się po strzałach Pavlenki i Kotlorza, co musiało wzbudzić naszą czujność. Okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Fraszko i Hitosato, z tym że to rywale chwilę potem zaczęli śmielej sobie poczynać na lodzie po strzale w poprzeczkę Krawczyka i karze dla Hitosato w 14. minucie. Mimo coraz odważniejszych prób Zagłębia wynik do końca tercji nie uległ zmianie, a mistrzowie Polski dość spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na sosnowieckim lodowisku.

Drugą tercję zaczęliśmy niemal identycznie jak pierwszą, bo trafieniem w trzeciej minucie tej części gry. Hitosato wypracował trafienie Hampusa Olssona, który nie dał szans Patrikowi Spesnemu strzałem z okolic lewego bulika. Niestety od 25. minuty zmuszeni byliśmy grać w podwójnym osłabieniu po karach dla Kolusza i Lehtonena, co spowodowało, że kontaktowego gola dla Zagłębia zdobył półtorej minuty później nasz były zawodnik Christian Blomqvist. To sprawiło, że na tafli zaczęło się dziać zdecydowanie więcej niż we wcześniejszych minutach. Do końcowej syreny nie padło więcej goli, ale zarówno GKS, jak i Zagłębie byli ich bliskie. Dwie dobre okazje miał po stronie rywala Piotrowicz, natomiast o trafienia dla GieKSy mogli się pokusić aktywni w tercji Zagłębia Fraszko i Hitosato.

Celem na trzecią tercję było utrzymanie korzystnego rezultatu. Miejscowi zaczęli od akcji na sam Modena, która wybronił spokojnie Murray, na co my odpowiedzieliśmy kąśliwymi próbami Pasiuta i Wajdy. Obie ekipy wróciły do dość uważnej i nastawione na kontratak gry, którą oglądaliśmy w pierwszej tercji meczu, ale nie brakowało sprytnych uderzeń i skutecznych interwencji bramkarzy.

Po bardzo dobrych okazjach Hitosato i Magee przyszedł okres przewagi sosnowiczan, którzy walczyli zawzięcie o trafienie na 2:2. John Murray, który wybronił wiele groźnych strzałów przeciwnika i utrzymywał korzystny dla nas wynik, skapitulował w 56. minucie przy strzale Pawlenki i to musiało pobudzić GieKSę do lepszej gry. W ostatnich dwóch minutach regulaminowego czasu gry o losach meczu mogli przesądzić Magee i Pasiut, ale ostatecznie doszło do dogrywki. W niej Brandon Magee pewnym strzałem w lew długi róg przesądził sprawę dwóch punktów dla GieKSy.

Brandon Magee w lewy długi słupek i wygrywamy!

Odpowiedź Blomqvista, krążek odbity od kija Kruczka.

Zaczęliśmy od strzału Kolusza 13 sekund po rozpoczęciu gry 3 na 3.

A zatem dojdzie do dogrywki.

Jeszcze uderzał z daleka Sikora.

Magee! Kapitalna okazja, ale obok bramki.

Groźny strzał Rzeszutki.

Krążek po uderzeniu Wanackiego w rękawicy Spesnego.

Pasiut z braku innych możliwości zdecydował się na strzał spod bandy.

Nerwowe ostatnie minuty meczu, obie drużyny walczą o trzecie trafienie.

Szybka odpowiedź GieKSy, Krężołek w natarciu.

Jednak remis po golu Pawlenki.

Zostawiliśmy Modena bez opieki, ale Murray znów na posterunku!

Sikora przestrzelił uderzenie z lewej strony naszej bramki. Kolejne ostrzeżenie.

Kruczek przytomnie interweniuje przy krosowym zagraniu Modena.

Nieco ryzykowna interwencja Murray'a, ale rywale nie przejmują krążka.

Odbite uderzenie Kolusza.

Wzmaga się doping kibiców gospodarzy, bo nasi rywale zepchnęli nas do tercji obrony.

Spesny wygrywa pojedynek 1 na 1 z Magee, choć Kanadyjczyk dobrze przymierzył.

Kotlorz najpierw uderzał w Murray'a, potem w Krężołka. Rewanżujemy się próbami Pulkkinena i Fraszki.

Rzeszutko podawał przed bramkę, ale zablokowaliśmy akcję Zagłębia. W odpowiedzi zatrzymana w ostatniej chwili kontra duetu Pasiut-Hitosato.

Kolejne obiecujące uderzenie Hitosato, skończyło się na poruszeniu bramki rywala.

Wajda szukał celnego strzału po długim słupku z ostrego kąta.

Pasiut w kontrataku obok lewego słupka.

Akcja sam na sam Modena, Murray spokojnie interweniuje.

Czas na ostatnie 20 minut gry.

Koniec tercji, jeszcze próbował Fraszko.

Kruczek pokusił się o strzał, odbity przez Spesnego.

Kara dla Michała Kotlorza za faul na Magee.

Akcję Wanackiego przerwał spalony w polu bramkowym.

Kontra GieKSy, Hitosato przymierzył w długi róg, ale został wybroniony.

Niepotrzebnie zwolnił akcję w tercji neutralnej Krężołek.

Kolejna akcja Zagłębia, po której blisko było remisu.

Nieudana akcja Blomqvista, chwilę potem Wajda blokuje uderzenie Modena.

Bez bramki w przewadze, choć dobrą okazję miał Hitosato.

Walczymy o podwyższenie prowadzenia po karze dla Piotrowicza.

Maciaś szukał trafienia z dalszej odległości, ale trafił w łyżwę Blomqvista.

Krężołek z Lehtonenem blisko trafienia z bliskiej odległości.

Magee dynamicznie odgrywał do Pasiuta na lewa stronę, ale nie doszło do szybkiego strzału.

Obroniony strzał Piotrowicza, rywale szukają okazji do wyrównania.

Ależ okazja Fraszki! Ale strzał w okienko broni Spesny.

Kontaktowy gol Christiana Blomqvista.

Na razie świetnie się bronimy.

Dwa wykluczenia w jednej akcji dla naszej drużyny. Kolusz za spowodowanie upadku, Lehtonen za niesportowe zachowanie.

Anulowana kara dla Modena.

Olsson! Szwed kończy akcję Hitosato, który wypracował mu to trafienie.

Bepierszcz świetnie minął Krawczyka, ale jednak został zatrzymany w ostatniej chwili.

Uwolnienie po podaniu Kruczka do Krężołka.

Zaczynamy drugą część gry.

Maciej Kruczek uderza spod niebieskiej, krążek mija prawy słupek.

Dość spokojne tempo ostatnich minut tercji. Próbował zerwać się w kontrze Piotrowicz.

Więcej strzałów oddali w ostatnich minutach gospodarze, ale kontrolujemy dość spokojnie wynik.

Wznawiamy grę w tercji neutralnej.

Kozłowski strzelił, ale będzie narada sędziów, czy doszło do uderzenia Bernackiego przez naszego zawodnika.

Ożywili się rywale, Bernacki chciał zaskoczyć Jaśka Murarza.

Będzie kara dla Hitosato.

Pulkkinen poszedł odważnie środkiem tafli, ale urodziła się z tego kontra Zagłębia, po której Krawczyk trafił w poprzeczkę.

Powstrzymany Andrejkiw w kontrze, wcześniej złapane uderzenie Nahunki. Odpowiadamy uderzeniem Maciej Kruczka.

Dobry strzał Hitosato z ostrego kąta. Napór GieKSy trwa.

Było dobre podanie od Lehtonena, ale zabrakło dokładnego przyjęcia.

Inicjatywa pozostaje po stronie GKS-u, ale przed chwilą Murray musiał się wysilać przy strzale Pawlenki.

Była szansa na drugą bramkę, ale Fraszko pomylił się minimalnie.

Spokojna obrona akcji Kotlorza.

Świetny start! Fraszko zza bramki podał do skutecznego Pasiuta.

Nasz były gracz Blomqvist pod bramką GieKSy, ale bez celnego strzału po obrocie.

Pierwsza groźniejsza akcja GieKSy, Spesny odbija strzał Bepierszcza z lewej strony.