Derby Katowic! [ZAPOWIEDŹ]

23.09.2017 20:10

W niedzielę hokejowe derby Katowic. TAURON KH GKS Katowice zagra na wyjeździe z Anteo Naprzodem Janów.

Sezon Polskiej Hokej Ligi nabiera tempa - już w niedzielę kolejna seria spotkań. GieKSa wciąż pozostaje niepokonana. Sukcesem zakończył się piątkowy mecz z MH Automatyką Gdańsk (8:1), którym nowy sezon zainaugurowaliśmy w „Satelicie”. - Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, padło dużo bramek, kibice również nie zawiedli. Jedynie co, to trochę za dużo łapaliśmy kar. Gdy gramy w komplecie, wszystko nam się dobrze układa, a niepotrzebne wykluczenia utrudniają nam realizację założeń taktycznych. Może trochę zbyt nerwowo rozpoczęliśmy ten mecz, ale najważniejsze, że zdobywamy kolejne 3 punkty i wciąż jesteśmy bez porażki. Miejmy nadzieję, że ta seria będzie trwała jak najdłużej. Myślę, że przedstawiliśmy się miastu w dobry sposób – podsumowywał napastnik Patryk Wronka.

Hokejowe derby miasta to oczywiście spotkanie specjalnej wagi. Obie drużyny miały ostatnio okazję rywalizować ze sobą w sezonie 2014/15. Wtedy GieKSa była ligowym kopciuszkiem. Teraz chcemy walczyć o jak najwyższe cele. Naprzód – choć jest beniaminkiem PHL – spisuje się solidnie. Zespół z Janowa wygrał 2 z dotychczasowych 5 spotkań. Naprzód urwał punkty Orlikowi oraz JKH GKS-owi Jastrzębie i obecnie zajmuje 9. miejsce w tabeli.

- Chcemy, aby nasza passa trwała jak najdłużej i zrobimy wszystko, żeby mecz z Janowem przyniósł nam kolejne cenne punkty - zapowiada Wronka. Mecz Anteo Naprzód Janów - TAURON KH GKS Katowice w niedzielę 24 września o godz. 18.00.

Tytularny sponsor klubu
Oficjalny partner klubu
Sponsor klubu
Partner klubu