Daniel Bogdziul: Najważniejsza jest obrona

17.02.2017 21:53

Autor: JB

Bardzo nam zależało na zwycięstwie w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Teraz myślimy już tylko o rywalizacji w play off z GKS-em Tychy. Poprzeczka idzie w górę - powiedział strzelec dwóch bramek w spotkaniu z MH Automatyką Gdańsk.

Jak ocenisz ostatni mecz rundy zasadniczej z MH Automatyką Gdańsk?

- To był bardzo ważny mecz, bo już we wtorek startuje play off. Musieliśmy zwyciężyć, aby poczuć się jeszcze pewniej przed rywalizacją w najważniejszej części sezonu. Dzisiaj było bardzo ciężko, ale cieszy, że zagraliśmy dobrze i wygraliśmy.

To był szczególny mecz dla Ciebie, bo zdobyłeś dwie bramki.

- Tak, ale w obu przypadkach miałem pustą bramkę, więc to zasługa głównie moich kolegów i im się należą słowa uznania. Oczywiście cieszę się z trafień, bo to ważne przed kolejnym wyzwaniem.

Czasu do play off nie zostało zbyt dużo czasu. Nad czym w najbliższych dniach szczególnie będziecie pracować?

- Dla nas najważniejsza będzie obrona. Jeśli będziemy grać dobrze w defensywie to możemy powalczyć w play off. Bez niej będzie ciężko. Dzisiaj nie straciliśmy bramki, ale drużyna z Gdańska to zespół z innej półki w porównaniu z naszym najbliższym rywalem.

W play off trafiliśmy na GKS Tychy. Co możesz powiedzieć na kilka dni przed rozpoczęciem rywalizacji?

- Drużyna z Tychów składa się praktycznie z samych reprezentantów Polski oraz dobrych graczy zagranicznych. Dopiero w ostatniej kolejce zapewnili sobie pierwsze miejsce, ale przez cały sezon grali bardzo dobrze. A my? Tak jak wspomniałem musimy zagrać bardzo dobrze w obronie i podjąć wyzwanie, jakie nas czeka.

Tytularny sponsor klubu
Oficjalny partner klubu
Sponsor klubu
Partner klubu