Czas na sezon PHL!

13.09.2019 14:08

W niedzielę 15 września hokeiści GieKSy rozpoczną zmagania w rozgrywkach 2019/2020 Polskiej Hokej Ligi.

Poprzedni sezon hokeiści zakończyli jako podwójni brązowi medaliści. Na najniższym stopniu podium stawali w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego oraz Polskiej Hokej Ligi. Na sezon 2019/2020 władze ligi przygotowały szereg zmian, a najważniejsze z nich to zniesienie limitu obcokrajowców oraz brak spadków przez kolejne cztery lata. 

NOWE WEJŚCIA DO "SATELITY"

W GieKSie także nastąpiła rewolucja. Nowym dyrektorem drużyny został były znakomity reprezentant Polski Wojciech Tkacz. Funkcję trenera zespołu objął doświadczony fiński szkoleniowiec Risto Dufva. W składzie pojawiło się też wielu nowych zawodników, w tym siedmiu rodaków nowego szkoleniowca. Pierwszy mecz rozegramy w niedzielę 15 sierpnia o godz. 17:00 z Naprzodem Janów. Pierwsze spotkanie wyjazdowe to starcie z Cracovią 22 września. Pełny terminarz pierwszej rundy TUTAJ

Bilety na derbowy mecz z Janowem oraz karnety na cały sezon hokejowego GKS-u Katowice cały czas w sprzedaży. 

W rozgrywkach 2019/2020 PHL udział weźmie dziesięć drużyn. Jedenastą będzie Kadra PZHL do lat 23, ale podobnie jak przed rokiem, rozegra tylko dwie rundy i nie będzie brana pod uwagę w rywalizacji o fazę play-off. Nowością jest piąta runda spotkań sezonu zasadniczego. Zostanie ona rozegrana na podstawie miejsc uzyskanych przez drużyny po czterech rundach. Wyżej sklasyfikowane zespoły rozegrają w tej rundzie więcej meczów domowych.

Rozgrywki zasadnicze rozpoczną się 15 września br., a zakończą 16 lutego przyszłego roku. Faza play-off wystartuje pięć dni później (21 lutego) i zakończy się finałem na przełomie marca i kwietnia.

Co więcej, na stronie PolskiHokej.tv będzie można zobaczyć wszystkie mecze Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2019/2020 poza spotkaniami rozgrywanymi przez kadrę PZHL U-23. Jak informuje federacja, opłata za dostęp do pojedynczej transmisji spotkania będzie wynosiła 15 złotych.

- Jestem przekonany, że każdy hokeista zostawi serce na lodzie dla GKS-u Katowice. Będziemy wspólnie pracowali na sukces, który wszystkim da radość, przyjemność i poczucie dumy z tego, że jesteśmy kibicami GieKSy. Liczymy na wsparcie naszych kibiców, ale także prosimy o cierpliwość, bo forma zespołu ma przyjść w lutym i w marcu - mówił Wojciech Tkacz, dyrektor sportowy GKS-u. Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy