Czas na kolejne derby [ZAPOWIEDŹ]

13.01.2018 10:12

Po czterech meczach wyjazdowych, TAURON KH GKS Katowice wraca na swoje lodowisko. W niedzielę hokeiści zmierzą się z liderem tabeli - GKS-em Tychy. Wszystkie bilety na to spotkanie zostały już wyprzedane.

Rok GieKSa otworzyła trzema wygranymi z rzędu. Serię próbowała przedłużyć w piątek przy okazji wyjazdowego meczu z Comarch Cracovią. Zespoły zapewniły kibicom znakomite widowisko, które rozstrzygnięto dopiero po rzutach karnych. Górą z walki wyszła Cracovia, ale katowiczanie mają powody do zadowolenia, bo na tle równie silnego rywala prezentowali dobrą dyspozycję. Już w niedzielę kolejny ważny sprawdzian. 

W “Satelicie” dojdzie do derbowego meczu pomiędzy TAURON KH GKS Katowice i GKS Tychy. Zespoły rozpoczną grę o 13:15 z uwagi na transmisję telewizyjną. Tyszanie z bezpieczną przewagą pozostają na 1. miejscu w tabeli Polskiej Hokej Ligi. GieKSa, po porażce w karnych z Cracovią, powędrowała z powrotem na 3. miejsce, choć ma taki sam dorobek punktowy co ekipa z Krakowa. 

Z Tychami mierzyliśmy się w sezonie zasadniczym dwa razy i dwukrotnie musieliśmy uznać wyższość rywala. Najpierw 2:4 u siebie, a w drugim spotkaniu 2:3 na wyjeździe. GieKSa dostanie więc szansę na rewanż, tym bardziej, że od początku roku prezentuje naprawdę dobrą formę. Zespół z Tychów w piątek przegrał 2:3 po rzutach karnych z Unią Oświęcim. W niedzielnym meczu ekipie trenera Toma Coolena potrzebne będzie mocne wsparcie kibiców. Informujemy, że wszystkie bilety na to spotkanie zostały już wyprzedane.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
- Wejście do "Satelity" będzie możliwe od godziny 12.15. Prosimy o jak najszybsze przybycie na halę
- Kasa od strony Al. Korfantego będzie otwarta od godz. 11.45 (odbiór biletów z konkursów, zwroty).
- Nie będzie możliwości przejścia pomiędzy trybunami
- Stoiska  cateringowe oraz "Strefy GieKSy" będą po obu stronach hali

Tytularny sponsor klubu
Oficjalny partner klubu
Sponsor klubu
Partner klubu