TAURON Podhale Nowy Targ

• Dziubiński (40)

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Cakajik, Strzyżowski, Wronka, Fraszko - Wanacki, Krawczyk, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Jass, Tuhkanen, Jaszyn, Starzyński, Sawicki oraz Skokan, Rohtla, Krężołek.

TAURON Podhale Nowy Targ: Odrobny (Kapica) - Jaśkiewicz, Kolusz, Różański, Dziubiński, Worwa - Wajda, Tolvanen, Guzik, Zapała, Michalski - Hovinen, Suominen, Moisio, Neupauer, Sammalmaa - Mrugała, Dutka, Słowakiewicz, Kapica, Siuty.

Sezon 2018/2019 obfitował dla TAURON KH GKS-u Katowice w dwa brązowe medale. Nasi hokeiście w lutym sięgneli po 3. miejsce w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego, co było ogromnym sukcesem i odbiło szerokim echem w hokejowym światku. Na tej samej pozycji podopieczni Toma Coolena zakończyli zmagania o Mistrzostwa Polski, pokonując w walce o brąz TatrySki Podhale Nowy Targ.

W pierwszej rundzie fazy play-off GKS potrzebował siedmiu meczów, by uporać się z bardzo twardo grającą KS Unią Oświęcim. W półfinale z kolei katowiczanie z rezultatu 0-3 w serii wyszli na 2-3 i jechali do Krakowa po remis. Tamtejsza Cracovia po dramatycznym meczu zakończonym w dogrywce przypieczętowała jednak awans do finału, a to oznaczało, że GieKSa powalczy o drugi w tym sezonie brąz. Najpierw u siebie ulegliśmy 2:3, a w meczu numer dwa odpowiedzieliśmy nowotarżanom pokonując ich na wyjeździe 4:1. Rywalizację rozstrzygnął więc mecz w “Satelicie”.

Wynik w meczu nr 3 na sekundę przed końcem pierwszej tercji otworzył Niko Tuhkanen potężnym strzałem z niebieskiej obok parkana Przemysława Odrobnego. Natomiast już na początku drugiej tercji Bartosz Fraszko wykorzystał podanie od Jesse Rohtli i było 2:0. Gościom udało się nawiązać kontakt jeszcze przed trzecią tercją. Krystian Dziubiński strzelił, gdy GieKSa grała w osłabieniu. W 56. minucie Janne Laakkonen wykorzystał podanie zza bramki Olega Jaszyna i strzelił gola, którego sędziowie jednak nie uznali twierdząc, że nasz hokeista zrobił ruch łyżwą.

Koniec końców więcej goli w "Satelicie" nie padło, a to oznacza, że TAURON KH GKS Katowice sezon 2018/2019 kończy z brązowym medalem Mistrzostw Polski i brązowym medalem Pucharu Kontynentalnego!

TAURON KH GKS KATOWICE BRĄZOWYM MEDALISTĄ!

7 sekund do końca, kara dla Pasiuta.

Koniec kary Podhala.

MINUTA!

Pusta bramka Podhala.

Czas dla Toma Coolena.

Kara dla Podhala! Celowe opóźnianie gry przez Jaśkiewicza.

Możemy się spodziewać, że za moment Podhale wycofa bramkarza.

Rohtla przekierował minimalnie obok bramki.

Podhale próbuje ustawić akcję w naszej tercji, ale dobrze bronimy.

No nic, walczymy!

Bramka nie została uznana.

Przerwa się przedłuża, sędziowie cały czas nie są pewni.

Sędziowie sprawdzą czy gol strzelony poprawnie.

Krążek odbity od Laakkonena wpada do bramki!!

Mocny strzał przed bramką Kevina, ale szczęśliwie nikt nie przekierował.

Zostało siedem minut, ostatni w tym sezonie power break i po raz ostatni TAURON Girls.

Odzyskaliśmy inicjatywę.

Malasiński w słupek!

Odrobny wypuścił krążek po mocnym strzale, ale nikt nie dobijał.

Długa indywidualna akcja Wronki, ale nie udało się wyprowadzić strzału.

Wronka świetnie obsłużył Fraszko, ale ten trafia w Odrobnego.

Rywal mocno naciska, cały czas próbując kontrolować krążek.

Wronka w kontrze minimalnie obok słupka!

Dziubiński w kontrze nastrzelił Lindskouga.

Dużo szczęścia pod naszą bramką, w ostatniej chwili zdejmujemy krążek z kija rywala, który miał otwartą bramkę.

Wracamy na ostatnią część. Do boju GIEKSA!

Gol kontaktowy dla Podhala.

Kara dla Jassa.

Lindskoug mrozi krążek po groźnym zamieszaniu.

Tuhkanen próbował technicznie pokonać bramkarza, ale ten czujny.

Doskonałe szanse Pasiuta, ale Odrobny dwukrotnie górą.

Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Jesteśmy od dobrej minuty w tercji gości, ale nie potrafimy wyprowadzić dobrego strzału.

Kara dla Guzika, gramy w przewadze.

Kontra GKS-u, Wronka szukał Fraszki, ale ten strzela w parkan.

Podhale coraz agresywniej, znacznie więcej strzałów ze strony gości.

Lindskoug mrozi krążek po strzale Guzika. Power break i ponownie TAURON Girls.

Fraszko nie strzela sam na sam.

Niewielkie zagrożenie ze strony Podhala, już 5 na 5.

Podhale próbuje indywidualnych pojedynków, kara dla Starzyńskiego po jednym z nich.

Małe zamieszanie pod bramką Odrobnego. Skokan wpadł na bramkarza Podhala.

Odrobny nie może sobie pozwolić nawet na chwilę wytchnienia.

Wanacki szukał długim podaniem Rohtli, ale Fin źle przyjmuje krążek.

Bartek wykorzystał znakomite podanie Jesse Rohtli.

Bartek Fraszko kończy kontrę! 2:0!

Zaczynamy drugą część!

• Trener Piotr Gruszka na meczu! Dziękujemy za doping.

Kończymy mocnym uderzeniem.

TUHKANEN! Na sekundę przed końcem tercji!

Kontra GKS-u zakończona próbą Wanackiego, ale krążek trafił w parkan.

Wronka teraz efektownie zabawił się z rywalem.

Tym razem Jaszyn w kontrze. Znów strzał odbity od obrońcy.

Tymczasem strzał Rohtli w kontrze odbity przez bramkarza.

Tym razem kara dla Cakajika, bronimy w czterech.

Wróciliśmy do gry. Groźny strzał gości odbity parkanem przez Lindskouga.

Power break i po raz pierwszy dziś TAURON Girls.

Strzał Krężołka z bliskiej odległości, ale zablokowany przez obrońcę.

Gramy już 5 na 5.

Za dużo błędów GKS-u, nie umiemy oddać strzału.

Kara dla gości, przez 2 minuty gramy w przewadze.

GKS znacznie częściej przy krążku, musimy jednak uważać na błędy, które otworzą rywalowi szansę na kontrę.

Starzyński sam na sam! Niestety nie zdołał pokonać Odrobnego.

Strzał Tuhkanena nad poprzeczką.

Rajd Kolusza zakończony strzałem minimalnie obok naszej bramki.

Tomek Valtonen poprosił o przerwę.

Ttrzy strzały z bliskiej odległości, niestety wszystkie trzy prosto w bramkarza Podhala.

Wronka obija parkan Odrobnego, GieKSa w natarciu!

Do boju GieKSa!

• Trwa prezentacja obu drużyn, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Poza grą dla gospodarzy Damian Tomasik, który musiał się udać na konsultację do szpitala. Poinformujemy, jeśli dowiemy się więcej.

• Wszystkie bilety na dzisiejszy mecz zostały wyprzedane!

• Przed nami mecz nr 3, co oznacza, że zwycięzca zostanie brązowym medalistą Mistrzostw Polski. TAURON KH GKS Katowice w ostatnim meczu odpowiedział rywalowi i wygrał na jego lodowisku 4:1. Dzisiaj z przewagą własnej tafli spróbujemy przypieczętować 3. miejsce. Przed nami ekscytujące widowisko.