• Łopuski (9)
  • Malasiński (6)

HC 07 Detva: Verbitsky - Simon, Zorvan, Gaspar, Chovan, Mily - Fekiac, D. Jendrol, Zilka, Jonak Ciger - M. Jendrol, Dvorak, Halas, Scurko, Videlka - Gachulinec, Macejko, Tabi, Srnka, Surovy

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Martinka, Rąpała, Gruszka, Rohtla, Malasiński - Zieliński, Cakajik, Wronka, Sawicki, Łopuski - Kowalówka, Wanacki, Strzyżowski, Rutkowski, Fraszko - Krawczyk, Nahunko, Majoch, Łymański

W swoim ostatnim meczu w Memoriale Pavla Zabojnika w Zwoleniu TAURON KH GKS Katowice nieznacznie przegrał z HC 07 Detva.

Mecz ze słowackim zespołem przebiegał w bardzo szybkim tempie. Już na początku zespół Toma Coolena złapał karę i grając w osłabieniu stracił pierwszego gola. Po nieco ponad czterech minutach składną akcję naszego zespołu wykończyło celne podanie Patryka Wronki do Tomasza Malasińskiego, a nasz kapitan wyrównał stan spotkania. W połowie pierwszej tercji rywale ponownie wyszli na prowadzenie popisując się efektownym strzałem pod poprzeczkę. Odpowiedź GieKSy była jednak natychmiastowa. 13 sekund później z podania Radosława Sawickiego skorzystał Mikołaj Łopuski, który zdobył już drugą bramkę dla TAURON KH GKS podczas turnieju w Zwoleniu. W 12. minucie katowiczanie grali w przewadze, ale pechowa strata krążka pozwoliła drużynie z Detvy wyprowadzić kontrę, którą wykorzystał Ladislav Scurko. W kolejnych minutach hokeiści Toma Coolena próbowali odrobić straty, ale pierwsza tercja zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem rywali.

W drugiej części spotkania nasz zespół usilnie próbował odrobić jednobramkową stratę i szturmował bramkę rywali. Starania przyniosły efekt w 30. minucie, gdy podanie Marka Strzyżowskiego wykorzystał Jewgenij Łymański, doprowadzając do kolejnego remisu w meczu.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 48. minuta. Grając w podwójnym osłabieniu nie zdołaliśmy zatrzymać rywali, a prowadzenie swojemu zespołowi dał David Videlka. TAURON KH GKS próbował odrabiać straty, ale na 73 sekundy przed końcem spotkania wynik ustalił Jakub Zilka.

• 60:00 min

Koniec spotkania.

• 58:57 min

Niestety, rywale zdobywają kolejną bramkę i powiększają prowadzenie.

• 47:46 min

Tracimy bramkę grając w podwójnym osłabieniu.

• 40:00 min

• 30:04 min

Kolejne wyrównanie! Celne podanie Marka Strzyżowskiego do Jewgenija Łymańskiego, a ten mocno strzela i jest 3:3.

• 20:00 min

• 12:10 min

Graliśmy w przewadze, ale to rywale wyprowadzili kontrę.

• 9:43 min

Ekspresowa odpowiedź GieKSy! Trafia Mikołaj Łopuski.

• 9:30 min