• Saarelainen (17)
  • Kruczek (12)

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders (Kowalówka) - Glenn, Paszek, Themar, Carlsson, Dziubiński - Orlov, Stasenko, Streltsov A, Streltsov V., Trandin - Rogov, Bezuska, Prusak, Krzemień, Kowalówka S. oraz Noworyta, Orekhin, Apalkov, Wanat

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Wronka - Hudson, Wanacki, Saarelainen, Monto, Smal - Kruczek, Wajda, Bepierszcz, Michalski, Krężołek - Valtola, Prokurat, Eriksson, Lehtonen, Wielkiewicz

GKS Katowice przystępował do meczu finałowego numer 3 z dużą doza pewności siebie po dwóch wcześniejszych wygranych, ale i ze świadomością, że Unia Oświęcim rzuci na swoim terenie wszystkie siły, by wywalczyć pierwsze zwycięstwo w serii i będzie niezwykle agresywna. Nie przeszkadzał im w tym nawet brak kontuzjowanego Teddy'ego Da Costy.

Początek meczu potwierdził te prognozy. GKS miał problem z działaniami ofensywnymi w tercji rywala, a Unia już w 4. minucie mogła objąć prowadzenie po akcji Prusaka. Starania oświęcimian zostały sfinalizowane w 6. minucie po strzale Andreja Themara w samo okienko bramki Johna Murray'a. Katowiczanie przetrwali pierwszą nawałnicę strzałów i zaczęli coraz śmieliej odpowiadać. Akcje Michalskiego i Kolusza nie przyniosły trafienia, ale już w 12. minucie cieszyliśmy się z remisu. Eriksson i Lehtonen wypracowali sytuację, po której Maciej Kruczek dobił krążek z bliska do bramki Saundersa. W 17. minucie Miro-Pekka Saarelainen strzałem pod poprzeczkę na cztery sekundy przed końcem naszej gry w przewadze dał nam prowadzenie, co jeszcze bardziej zaskoczyło rywali. Życie utrudniła nam kara za sześciu graczy na lodzie, ale tak czy siak prowadziliśmy po pierwszych 20 minutach.

Spotkanie wyraźnie się wyrównało, obie ekipy w pierwszych minutach drugiej tercji wykazywały aktywność w forecheckingu i kreowaniu jak najszybszych kontrataków po przechwycie. Blisko powodzenia był duet Michalski-Krężołek, w odpowiedzi Carlsson sprawdził wytrzymałość poprzeczki bramki Murray'a.Chociaż optyczną przewagę mieli gospodarze, to GKS w 28. minucie podwyższył prowadzenie – Rompkowski wykorzystał złe ustawienie obrony i podał do Pasiuta, który nie zmarnował sytuacji sam na sam! Nie nacieszyliśmy się długo dwubramkowym prowadzenie, bo rywale wykorzystali pięć minut później nasz błąd w tercji neutralnej i Oriekhin po szybkim podaniu Carlssona dał Unii drugiego gola. Gdy wydawało się, że dynamiczny okres gry obu zespołów zakończy się wynikiem remisowym, Joona Monto zjechał do środka z lewej strony, mijając obronę Unii i backhandem dał nam gola numer cztery!

Tym samym przed trzecią częścią gry to sytuacja rywali była na ostrzu noża, a GKS emanował spokojem. Jednak już w 43. minucie Oriekhin wykorzystał chaos pod naszą bramką i zmniejszył straty oświęcimian do jednego trafienia, a ponadto rozpoczął szaloną pogoń swojej ekipy za wyrównaniem wyniku. GKS skupił się na solidnej defensywie, ale nie ograniczał się tylko do niej, bo o bramkę mógł pokusić się Bartosz Fraszko po dograniu Pasiuta. Nasz kapitan w 51. minucie mógł dobić rywali po błędzie Stasienki, ale tego nie uczynił, co tylko podniosło temperaturę wydarzeń na lodzie. Na pięć minut przed końcem Oriekhin mógł po błędzie obrony pokonać „Jaśka Murarza” po raz trzeci, ale ten przytomnie uratował sytuację. Ostatnie minuty były naprawdę szalone, bo przeciwnik postawił wszystko na jedną kartę. Ostatecznie wynik ustalił strzałem do pustej bramki Eriksson. Trzy do zera w serii, został tylko jeden krok!

KONIEC! Trzy do zera w serii!

Jeszcze Wronka próbował wbijać do pustej bramki.

Eriksson do pustej bramki!

Pusta bramka rywali.

Dwie i pół minuty szarż gospodarzy do końca.

Przestrzelił Carlsson.

Samotna szarża Dziubińskiego mogła nas dużo kosztować.

Nie zazdrościmy Murray'owi, ma ręce i parkany pełne roboty.

Błąd Kolusza, Oriekhin przed szansą na gola numer 3... dzięki Bogu jest Murray na posterunku.

Michalski i Krężołek ukradli nieco czasu przy bandach.

Nieco spokojniejszy okres gry, ale tu się jeszcze będzie wiele działo.

Znów chaos w naszej tercji, Carlsson chciał znowu z tego skorzystać.

Mogło być po meczu po błędzie Stasienki i zagraniu Pasiuta!

John Murray w porę złożył parkany przy strzale Wasilija Strielcowa.

Kontynuujemy okres pewnej obrony we własnej tercji.

Zablokowany strzał Rogowa.

Obiecująca akcja zza bramki Unii, ale Michalski stracił gumę.

Eriksson z backhendu, ale w bramkarza.

Fraszko mógł zaskoczyć Saundersa po podaniu od Pasiuta.

Pogubiła się nasza obrona, gol Oriekhina numer dwa.

Świetna interwencja przy strzale Paszka.

Na koniec tercji obrona barkiem Murray'a po strzale Stasienki.

Była szansa na drugą bramkę Pasiuta.

Gol uznany!

Ale... jeszcze sprawdzamy to trafienie.

TAK JEST! Monto zwiódł obronę i backhandem pokonał Saundersa!

Obie drużyny przyspieszyły wyraźnie grę. Dwie ważne obrony Murray'a.

Nie zdobyliśmy gola w przewadze.

Kara dla Glenna, głosy protestu ze strony gospodarzy.

Błąd w tercji neutralnej i oświęcimianie błyskawiczną akcją zmniejszają straty.

Lehtonen jechał długo środkiem tafli, pokusił się o strzał.

Dobry okres gry GieKSy w osłabieniu, tuż po nim o kolejnego gola mógł pokusić się Pasiut.

Kara dla Carla Hudsona.

Rompkowski, Pasiut, szybki strzał, gol!

Niewykorzystany błąd Prusaka w obronie.

Była okazja i czas na strzał Wronki, niestety bez zagrożenia dla bramki Unii.

Murray nie dał nabrać na chytrą próbę Orłowa.

Krężołek i Michalski robili wszystko, by wepchnąć krążek z bliska.

Nie będzie kary po tym, jak Strielcow upadł na lód przed naszą bramką.

Miejscowi zaczynają od akcji Krystiana Dziubińskiego.

Wracamy do rywalizacji.

Wytrzymaliśmy napór Unii do końca tercji.

Sześciu na lodzie, kara dla GKS-u Katowice.

GOL Saarelainena na cztery sekundy przed końcem przewagi!

Dwa oddane strzały na początku naszej przewagi, było gorąco w tercji rywala.

Będzie kara dla Bezuski.

Świetne podanie Lehtonena do Wielkiewicza, trącona bramka Saundersa.

Odpowiada Unia. Najpierw Apalkow, potem groźnie Carlsson.

Intensywniejsze próby GieKSy, Krężołek dobijał krążek zza bramki Unii.

REMIS! Maciej Kruczek wpakował krążek z bliska, trącając lecący krążek ku zaskoczeniu obrony!

Kolejna w ostatnich minutach próba Marcina Kolusza spod linii niebieskiej.

Nieco nadziei w serca wlał nam ostatnią akcją Mateusz Michalski.

GKS próbuje przede wszystkim strzałami z dalszej odległości, które jednak nie stanowią dużego zagrożenia.

Odważna, samotna próba Mateusza Bepierszcza.

Druga kontra gospodarzy, która mogła nas skarcić rękami Aleksandra Strielcowa.

Przegrywamy po bramce Andreja Themara. Strzał w samo okienko z okolic lewego bulika.

Dogodna okazja Joony Monto, ale broni Saunders.

Powinno być prowadzenie rywali, ale Prusak zmarnował sytuację.

Niebezpieczny strzał na bramkę nieco wysuniętego Murray'a.

Póki co mamy problem z ofensywnym wyjechaniem do tercji Unii.

Mocno zaczynają gospodarze. Trandin najeżdżał na nasza bramkę.

Gramy!

• Witamy przed 3. meczem finałów PHL. GKS prowadzi w finałowej rywalizacji z Re-Plast Unią Oświęcim 2-0. Transmisja meczu na kanale TVP Sport.