Zagłębie Sosnowiec

• Kozłowski (36)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Eriksson, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Lehtonen, Kolusz, Saarelainen - Monto, Yakimenko, Bepierszcz, Smal, Wielkiewicz.

Zagłębie Sosnowiec: Filonenko (Czernik) - Khoperia, Syroezhkin, Bernacki, Vasilev, Bashirov - Naróg, Luszniak, Piotrowicz, Nahunko, Chvanchikov - Krawczyk, Klinecky, Sikora, Kozłowski, Lundvald - Gniewek, Kasprzyk, Piotrowski, Dubinin, Blanik.

Czas na play-off! W pierwszej rundzie fazy eliminacyjnej GKS Katowice mierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Do półfinałów awansuje drużyna, która jako pierwsza wygra cztery mecze. Katowiczanie rozpoczynali rywalizację jako faworyt, ale to nie oznaczało, że rywal jest bez szans. Już w pierwszej tercji środowego meczu zawodnikom obu drużyn puszczały nerwy i doszło do kilku przepychanek. Wynik w 5. minucie otworzył Patryk Wronka, który był najsprytniejszy przy zamieszaniu pod bramką Zagłębia. W kolejnych minutach katowiczanie mieli problemy z przewinieniami. Przez 25 sekund broniliśmy 3 na 5, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Dobrze w bramce reagował John Murray.

W ostatnich sekundach tercji otwierającej mecz, sfrustrowani sosnowiczanie dopuścili się dwóch fauli w jednej akcji, co spowodowało, że przez dwie minuty graliśmy w podwójnej przewadze. Ta przeciągnęła się na start drugich 20 minut. GieKSa rozpoczęła jednak bardzo niefrasobliwie. Słabsza gra na starcie nie wytrąciła z równowagi kapitana Grzegorza Pasiuta, który w 29. minucie, przy grze w osłabieniu, wyjechał ze znakomitą kontrą i zmieścił krążek obok parkanów Andreja Fiłonienki. Niestety cały czas mieliśmy problemy z karami, co w 36. minucie zemściło się kontaktową bramką Tomasza Kozłowskiego. Zaraz po stracie gola kolejna kara dla GieKSy, ale też… kolejna bramka w osłabieniu.

Tym razem Bartosz Fraszko przejął krążek i ruszył z akcją dwa na jeden razem z Pasiutem. Ten oddał krążek Fraszce, który strzelił tak, że sędziowie mieli wątpliwości. Dopiero po analizie wideo uznali bramkę - drugą katowiczan w osłabieniu. Na trzecią tercję wracaliśmy z prowadzeniem 3:1. Uparte ataki w tercji Zagłębia przyniosły kolejnego gola w 44. minucie, gdy Patryk Krężołek cierpliwie czekał przed bramką i w odpowiednim momencie skierował krążek do siatki nad próbującym ratować sytuację Fiłonienką. Gospodarze kontrolowali wydarzenia. Do listy strzelców dopisali się jeszcze Mateusz Michalski i Marcin Kolusz. Otworzyliśmy fazę play-off pewnym zwycięstwem.

Koniec meczu, pewne zwycięstwo GKS-u na start play-off!

Sędziowie sprawdzali, czy po strzale Wronki krążek wpadł do bramki, ale podtrzymali swoją decyzję.

Jeszcze kara dla Zagłębia. 33 sekundy do końca meczu. Na ławce kar Aleksander Gniewek.

Wszyscy byli przekonani, że po strzale Wronki krążek wpadł do bramki... okazało się jednak, że sędziowie nakazali kontynuować grę.

Gramy już w pełnych zestawieniach.

Filonenko wyciągnął strzał Saarelainena.

Nadal gramy jednego więcej.

Fantastyczne uderzenie Marcina Kolusza!

Kara mniejsza dla Sikory i Filonenko. Katowiczanie przez dwie minuty 5 na 3.

Pełna kontrola wydarzeń przez GKS.

Fantastyczne podanie Bepierszcza i doskonałe wykończenie Michalskiego!

Wielkiewicz szukał przed bramką Lehtonena, temu jednak skutecznie przeszkadzał obrońca.

Świetna interwencja Murraya, który przeniósł krążek nad poprzeczkę.

Dobre podanie Wronki do Pasiuta, ale ten z ostrego kąta trafia prosto w bramkarza.

PATRYK KRĘŻOŁEK! Wyczekał moment i skierował krążek do bramki.

Saarelainen próbował dobijać po odbiciu krążka od parkanów. Nie znalazł jednak miejsca.

Zaczynamy trzecią tercję!

Wytrzymaliśmy grę 5 na 4 i wracamy do pełnych zestawień.

Kolejny gol GKS-u w osłabieniu.

GOL! UZNANA BRAMKA FRASZKI!

Kontra Fraszko - Pasiut. Czy krążek wpadł do bramki? Sędziowie sprawdzą...

Niestety kolejna kara dla GKS-u za szóstkę graczy na lodzie.

Gol Kozłowskiego i Zagłębie nawiązuje kontakt.

Kara dla Carla Hudsona.

Potężne uderzenie na bramkę rywala o centymetry mija słupek. Gramy 5 na 5.

Sześciu na lodzie w drużynie z Sosnowca. Zagramy w przewadze.

Wracamy do gry 5 na 5.

Doskonała kontra kapitana z jeszcze lepszym wykończeniem.

PASIUT W OSŁABIENIU!

Murray mrozi po zamieszaniu w okolicach słupka.

Kara dla Erikssona, Szwed protestuje, bo uważa, że decyzja niesłuszna...

Fraszko do Wronki, temu jednak krążek odbił się od łyżwy, szkoda, bo Patryk stanąłby oko w oko z bramkarzem.

Samotnie Fraszko, bramkarz odbija i krążek ląduje poza lodowiskiem. Zaczniemy z bulika w tercji rywala.

Monto z backhandu sam na sam, ale Filonenko broni.

Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Gramy w czterech. Murray mrozi kolejną próbę.

Bomba prosto w Murraya.

Jeszcze gorsze wieści. Przez 1:23 bronimy w trzech za umyślnie wyrzucenie krążka przez Michalskiego.

Gdyby tego było mało, kara dla Lehtonena.

Nic z tego, gramy w pełnych zestawieniach.

Dużo niefrasobliwości w grze GKS-u na starcie tercji.

Rozpoczynamy drugą tercję! Przez 1:38 gramy dwóch więcej.

Zagłębie przez dwie minuty broni w trzech. Kary dla Luszniaka i Sikory.

Znów przepychanka po mocnym ataku na jednego z naszych zawodników.

Filonenko wypluł krążek po strzale, dobitka niestety w parkany.

Długa akcja GKS-u w tercji sosnowiczan, niestety bez konkretów.

Wytrzymaliśmy i gramy 5 na 5.

Przekierowany krążek odbił się od parkanów Murraya.

Już jesteśmy w czwórkę.

Złe wieści, przez 25 sekund bronimy w trzech po karze dla Carla Hudsona.

W konsekwencji kara dla Patryka Wronki.

Wronka wyjechał dwa na dwa, ale źle podawał do Pasiuta. Potem przepychanka pod bramką Murraya, więc od początku jest bardzo gorąco.

Lundvald zjeżdża na ławkę kar, gramy jednego więcej przez kolejne dwie minuty.

Odłożona kara dla Zagłębia, gramy w sześciu.

Pasiut z ostrego kąta, strzał przeleciał po parkanach bramkarza.

Samotny rajd Valtoli, strzał nad poprzeczką bramki Zagłębia.

Patryk Wronka najsprytniejszy pod bramką! Prowadzimy!

Drobna przepychanka pod bramką Filonenki.

Murray zatrzymuje próbę przekierowania przed bramką.

Kara dla Carla Hudsona za faul na Lundvaldzie. Zagramy dwie minuty jednego mniej.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy fazę play-off!

• Zbliżają się 58. urodziny GieKSy. Z tej okazji, a także w podziękowaniu za fantastyczny doping przez cały sezon zasadniczy, przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. WSZYSCY kibice, którzy pojawią się w środę w „Satelicie”, otrzymają od nas pamiątkowe szaliki. #całaGIEKSArazem