• Sawicki (38)
  • Jekunen (35)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Eriksson, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Lehtonen, Kolusz, Saarelainen - Monto, Yakimenko, Bepierszcz, Smal, Wielkiewicz.

Ciarko STS Sanok: Speśny (Świderski) - Piippo, Jekunen, Sawicki, Biały, Bukowski - Marva, Karlsson, Henttonen, Tamminen, Mokshantsev - Olearczyk, Floraczak, Bielec, Wilusz, Mocarski - Biłas, Sienkiewicz, Lyko, Bar, Filipek.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego w “Satelicie”, GKS Katowice zmierzył się z Ciarko STS-em Sanok. Stawka spotkania była wysoka, ponieważ zakończenie sezonu na 1. miejscu w tabeli gwarantowało udział w Pucharze Kontynentalnym. W pierwszej tercji katowiczanom udało się wypracować kilka dogodnych szans. Przed najlepszą stanął kapitan Grzegorz Pasiut, który po znakomitej wymianie podań był oko w oko z Patrikiem Speśnym. Ostatecznie nasz doświadczony gracz zdecydował się na jeszcze jedno podanie. Niestety jego koledzy nie przeczytali jego intencji.

Na drugie 20 minut wracaliśmy więc z bezbramkowym prowadzeniem. Obraz gry nie zmieniał się do 35. minuty spotkania. Sanoczanie mieli okazję, by przez 7 sekund grać w podwójnej przewadze i nie zmarnował tej okazji Sami Jekunen, który zdjął pajęczynę z okienka bramki Johna Murraya. Katowiczanie dostali szansę na odpowiedź, gdy sami grali w podwójnej przewadze kilka minut później. Długo szukaliśmy optymalnej pozycji, ale w końcu znalazł ją Carl Hudson, który pewnym strzalem doprowadził do remisu.

Taki stan rzeczy trwał jednak zaledwie kilkadziesiąt sekund. Sanoczanie wyjechali z szybką akcją i najsprytniejszy okazał się Radosław Sawicki, który przywrócił gości na prowadzenie. Zatem na finałowe 20 minut wracaliśmy z bramką straty. Ale już w 42. minucie do remisu doprowadził Patryk Krężołek. Zawody rozpoczęły się więc od nowa. Po minucie GKS wyszedł na prowadzenie, gdy genialnym podaniem Bartosza Fraszko obsłużył Patryk Wronka. GieKSie było mało i w 48. minucie PROFESOR Grzegorz Pasiut wyjechał z kontrą podczas gry w osłabieniu i podwyższył nasze prowadzenie. W końcówce broniliśmy się 3 na 6, ale wynik nie uległ zmianie.

KONIEC. WYGRANA GIEKSY!

Jeszcze kara dla Macieja Kruczka...

Gramy 5 na 4. Zostało 27 sekund...

Kara dla Marcina Kolusza, GieKSa w trójkę...

Kara także dla gracza STS-u - Łukasza Łyko, więc gramy 4 na 4.

Kara dla Miro-Pekki Saarelainena. Zagramy jednego mniej i możemy się spodziewać, że STS wycofa bramkarza.

Kontra GKS-u. Wielkiewicz przygotowywał się do strzału, ale rywal w ostatniej chwili wybił krążek.

Bepierszcz blisko, dobrze zareagował jednak Speśny.

Mocna próba z ostrego kąta Valtoli, ale Speśny mrozi.

Zdobywamy gola grając w osłabieniu!

PROFESOOOOOR! CZTERY!

Kara dla Monto... dwie minuty rywal jednego więcej.

Lehtonen szukał Kolusza... ten zablokowany przez obrońcę.

TRZYYYYYYY! FRASZKO PO GENIALNEJ ASYŚCIE WRONKI!

GOL! PATRYK KRĘŻOŁEK! ZNÓW REMIS!

Blisko Kolusz po odbiorze w neutralnej tercji.

Panowie - do końca!

Niestety STS szybko odpowiada. Gol Radosława Sawickiego.

Precyzyjne uderzenie naszego obrońcy daje nam remis.

GOOOOL! CARL HUDSON!

Kara dla Sawickiego, przez minutę będziemy grać 5 na 3.

Kara dla Marcina Białego, gramy jednego więcej.

Rywal wykorzystał grę 5 na 3.

Gol Jekunena.

Niestety kolejna kara dla GKS-u. Tym razem zjeżdża Hudson.

Eriksson z backhandu po odbiorze, niestety trafia w Speśnego.

Kara dla Bepierszcza za starcie z rywalem...

Pasiut sam na sam... to się nie dzieje. Nadal bez bramek.

Kolusz dobrze uderzał, ale odbija Speśny.

Kara dla Bartosza Fraszki.

Hudson blisko! Dobrze zamknął kąt Speśny.

Pasiut nad poprzeczką w dogodnej sytuacji... niewiarygodne.

Wajda nad poprzeczką.

Pasiut szukał Fraszki, krążek przeleciał za plecami naszego napastnika.

Wielkiewicz próbował indywidualnie i dobrze sobie radził, ale zabrakło wykończenia.

Najpierw Monto potem Eriksson... tylko oni wiedzą, jak to nie wpadło.

Uff, sporo szczęścia. Pod bramką Murraya ogromne zamieszanie. W ostatnim momencie blokujemy strzał na pustą bramkę.

Wracamy na drugą tercję, walcz GIEKSA!

Lehtonen backhandem po najeździe z prawej strony... nadal nic.

Teraz zatrzymany strzał Grzegorza Pasiuta.

Bepierszcz sprzed bramki Speśnego... prosto w parkany.

Murray mrozi po technicznej próbie Florczaka.

Utrzymujemy się przy krążku i cały czas szukamy szans w tercji rywala. Musimy jednak uważać na szybkie akcje STS-u, który czeka na nasz błąd.

GKS coraz aktywniejszy pod bramką rywala.

Michalski dostał dobre podanie od Bepierszcza, niestety nie trafił w bramkę.

Odpowiedź sanoczan. Akcja lewą stroną i po strzale mrozi Murray.

Bomba Wanackiego, bramkarz zatrzymuje i mrozi.

Znakomita wymiana GKS-u! Szkoda, że Grzegorz Pasiut w sytuacji jeden na jeden nie zdecydował się na strzał.

Gramy agresywnie w tercji sanoczan, ale brakuje klarownych sytuacji.

Krążek spadł przed Speśnego, próbował uderzać Eriksson, ale nie trafił w gumę.

Fraszko dostał krążek przed bramkę, nie znalazł miejsca pomiędzy parkanami Speśnego.

Bukowski nie trafił w krążek po dobrym podaniu kolegi. Mieliśmy w tej sytuacji szczęście.

Eriksson szukał Monto szybkim podaniem. Ten nie opanował jednak krążka.

• Obie ekipy już na tafli. Za moment zaczynamy mecz.

• Przed nami spotkanie 44. kolejki PHL. Ostatnie w ramach sezonu zasadniczego, jakie rozegramy w "Satelicie". Stawka jest bardzo wysoka. Zwycięstwo oznacza pozostanie na 1. miejscu w tabeli przed ostatnim meczem rozgrywek zasadniczych. Transmisja na POLSKIHOKEJ.TV od 18:30.