• Hudson (34)
  • Pasiut (3)

TAURON Podhale Nowy Targ: Bizub (Klimowski) - Tomasik, Mrugała, Kolusz, Bryniczka, Wielkiewicz - Kamieniecki, Sulka, Wsół, Majoch, Siuty - Volrab, Szurowski, Worwa, Słowakiewicz, Bondaruk oraz Michalski, Saroka, Kapica, Bochnak

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Musioł, Yakimenko, Fraszko, Pasiut, Wronka - Hudson, Wanacki, Eriksson, Lehtonen, Bepierszcz - Kruczek, Wajda, Krężołek, Monto, Michalski - Krawczyk, Mularczyk, Ciepielewski, Smal, Prokurat

Liderzy tabeli PHL po porażkach z klubami z Torunia i Oświęcimia chcieli poprawić sobie humory wygraną w Nowym Targu. Determinacja była spora, o czym świadczyła szybko strzelona przez Grzegorza Pasiuta podczas pierwszej w tym meczu gry w przewadze. Przewaga GKS-u Katowice w pierwszych minutach tercji była bezdyskusyjna, dopiero później nowotarżanie odgrażali się odważniejszymi próbami z bulików. Nieco problemów w okresie kary dla Pasiuta sprawił nam Volrab, ale to był jedyny moment utraty kontroli nad przebiegiem wydarzeń. Bramkarz gospodarzy miał sporo szczęścia, bo katowiczanie obili poprzeczkę i słupek strzeżonej przez niego bramki. Mimo wielu obiecujących okazji zjeżdżaliśmy z lodu w pierwszej tercji z wynikiem 1:0.

GKS czuł się pewnie na nowotarskim lodowisku, ale musiał być czujny do końca, by nie pozwalać na takie incydenty jak akcja sam na sam Bondaruka z 24. minuty mimo gry GieKSy w przewadze. Stanęliśmy przed najlepszą możliwą szansą na podwyższenie wyniku, jednak Anthon Eriksson nie wykorzystał w 29. minucie rzutu karnego po faulu Wielkiewicza. Mnożyły się kolejne niewykorzystanie okazje na podwyższenie wyniku, miejscowi raz po raz zagrażali kontrami, aż w końcu Carl Hudson uderzył precyzyjnie pod poprzeczkę i tym samym wykorzystał okres podwójnego osłabienia gospodarzy meczu po karach dla Sułki i Worwy. To nie był koniec emocji w tercji: po niedoszeł bójce Jakimienki i Murray'a z Majochem na GKS zostały nałożone dwie kary mniejsze, co sprawiło, że nowotarski zespół stanął przed oczywistą szansą na pierwsze bramki.

Wytrzymaliśmy napór w ostatnich minutach drugiej części meczu, ale i tak zaczynaliśmy ostatnią tercję od prawie trzech minut gry w osłabieniu. Do tego doszły kolejne dwie minuty karze za spowodowanie upadku: refleks Murray'a i brak pomysłu gospodarzy na wykorzystanie przewagi sprawiły, że obywało się bez gola kontaktowego dla Podhala. Na szczęście zespół uspokoiła druga bramka Pasiuta zdobyta równo w 48. minucie meczu, będąca owocem pracy Bartosza Fraszki. To trafienie wyraźnie uspokoiło tempo spotkania i rozwiązało worek z bramkami dla naszej ekipy. Pasiut dołożył trzecie trafienie w 55. minucie, chwilę potem wynik 5:0 dał nam Patryk Wronka, który przekierował strzał Wanackiego, a na sam koniec Mateusz Michalski przypieczętował okazałe zwycięstwo GieKSy. Szarotki odpowiedziały na sam koniec trafieniem Fabiana Kapicy.

Koniec! Wysoka wygrana GieKSy w Nowym Targu.

Krężołek jechał sam na sam, nie zdobył gola nr 7. Odpowiada podobnie Kolusz.

Kontaktowe trafienie Kapicy po naszym błędzie.

Na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze Wronka.

Wow! Kolejny gol, tym razem Mateusza Michalskiego!

I jeszcze jeden! Wanacki spod niebieskiej, przekierowuje Wronka!

Hat-trick! Ależ rozegrana przewaga i gol naszego kapitana.

Podwójna przewaga, Szurowski opóźniał grę.

Kolejne wykluczenie dla nowotarżan.

John Murray nie pozwala przeciwnikowi na sforsowanie swojej bramki.

Wanacki spomiędzy bulików, ale nad bramką.

Aktywny Saroka pod naszą bramką, wcześniej agresywnie najeżdżał na bramkę Bizuba Eriksson.

Tak jest! Pasiut obsłużony przez Fraszkę.

Bryniczka... Znowu sporo szczęścia.

Murray niemal tańczył przy tafli, żeby zatrzymać strzał Wsóła z najbliższej odległości.

Tomasik obok bramki. Wraca z boksu Eriksson.

Kruczek blokował strzał Volraba.

Kolejne wykluczenie dla GieKSy, tym razem za spowodowaniu upadku.

Czas na ostatnią tercję.

Wybroniliśmy się. Zaczynamy trzecią tercję od prawie trzech minut gry w osłabieniu.

Kara mniejsza dla Johna Murray'a...

Zaostrzył się mecz, przewracany na lód Murray.

Słupek po strzale Kolusza!

Jest decyzja sędziów po dłuższej naradzie. Podwójna kara mniejsza na GKS.

Zapasy pod bramką Murray'a Jakimienki z Majochem.

Kontra Podhala z niczego. Tomasik, Majoch, Murray na posterunku.

Kolejna dobra okazja GieKSy po długim krosowym podaniu.

W końcu! Carl Hudson wykorzystał podwójną przewagę GKS-u.

Teraz kara dla Sulki. Gramy 5 na 3. Czas dla GKS-u.

Monto z ostrego kąta, ale nieudana próba.

Kara dla Worwy po całym zajściu.

Potrzebna pomoc dla Oskara Krawczyka, ucierpiał w starciu przy bandzie.

Nowotarżanie nie wyprowadzili dobrze krążka z tercji, dzięki czemu Lehtonen i Michalski mieli okazje strzeleckie.

Znów próbuje swoich sił Bondaruk w starciu z naszym bramkarzem.

Bizub broni strzał Erikssona z najazdu.

Będzie rzut karny dla GKS-u. Przed szansą Eriksson.

Szarża Erikssona na bramkę Bizuba... i faul obrońcy.

Okres aktywności Podhala w naszej tercji, spokojnie bronimy przestrzeni.

Niesygnalizowany strzał Wronki! Było blisko radości.

Hudson po raz kolejny mierzył koło słupka bramki Bizuba, znów bez efektu bramkowego

Gramy w przewadze i... Bondaruk mógł sam na sam pokonać Murray'a.

Bochnak przejął krążek, kara dla Podhala.

Niebezpieczny przechwyt i kontra Szarotek, ale wyszło z niej niewiele.

Pierwsze w tej tercji zaczepne uderzenie Patryka Wronki na bramkę.

Wracamy do grania.

Nie wykorzystaliśmy przewagi. Obiecujący strzał Wanackiego.

Kara dla Wielkiewicza.

Krężołek, Michalski, najazd na bramkę Bizuba... Wciąż 0:1.

Zablokowany strzał Erikssona.

Akcja Wronki i poprzeczka!

Dobre podanie Krężołka przed bramkę, można było dobijać krążek do pustej bramki.

Wracamy do gry w równowadze.

Volrab z dwiema szansami na gola, było blisko remisu.

Igor Smal mądrze przetrzymywał krążek w tercji gospodarzy, trzymamy wynik.

Pasiut ukarany, gramy w osłabieniu.

Dwa groźniejsze strzały nowotarżan, teraz szczęścia szukał Szurowski.

Mrugała przetestował czujność Murray'a.

Yakimenko szukał strzału w okienko bramki Bizuba.

Utrzymujemy się w tercji rywala.

Korzystamy z przewagi, Grzegorz Pasiut z bramką!

Kara dla gospodarzy.

To mogła być bramka dla GieKSy. Bepierszcz blisko dobicia strzału Wanackiego.

Zaczynamy mecz.

• Zaczynamy za kilka minut.

• Kibice z Piotrowic zadbali o fenomenalną oprawę ostatniego spotkania w "Satelicie". Polecamy wyjątkowy kulisowy materiał!

• O godzinie 18:00 rozpocznie się wyjazdowy mecz GKS-u Katowice z Tauron Podhalem Nowy Targ w ramach 19. kolejki Polskiej Hokej Ligi.