Lodowisko Jantor , Katowice
Sparing

GKS Katowice

  • Mularczyk (6)
  • Bepierszcz (17)
2-4
(2:1, 0:0, 0:3)

Zagłębie Sosnowiec

  • Wasiliew (19)
  • Wasiliew (46)
  • Rzeszutko (58)
  • Wasiliew (59)

GKS Katowice: Miarka (Świerczyna) - Rompkowski, Jakimienko, Bepierszcz, Smal, Mularczyk - Hudson, Schmidt, Skrodziuk, Lehtonen, Lebek - Musioł, Krawczyk, Miłek, Prokurat, Huchel oraz Thamert.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Kotuła) - Naróg, Syrojeżkin, Nahunko, Wasiliew, Dubinin, Kopiera, Mickiewicz, Piotrowicz, Rzeszutko, Rybczik - Luszniak, Wysocki, Sikora, Kozłowski, Blanik - Domogała, Opiłka, Kasprzyk, Gniewek, Piotrowski.

Pierwszy z dwoch zaplanowanych sparingów z Zagłębiem Sosnowiec rozgrywaliśmy na Lodowisku Jantor. Z racji braku ośmiu zawodników powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski w składzie naszej drużyny wystąpili poza graczami testowanymi zawodnicy Naprzodu Janów.

Zdecydowanie więcej klarownych sytuacji stwarzał sobie zespół GKS-u i zostały one sfinalizowane w 6. minucie w grze w przewadze po przytomnej dobitce Mularczyka. Do tego doszła bramka Mateusza Bepierszcza, który przekierował strzal z dalszej odległości Hudsona. Katowiczanom grało się zdecydowanie łatwiej ze względu na liczne kary oponentów. Zagłębie odpowiedziało pod koniec tercji trafieniem Rzeszutki w poprzeczkę, a następnie golem Aleksandra Wasiliewa w okresie gry w osłabieniu po karze dla Bartosza Miłka.

W kolejnej odsłonie mecz najciekawszym zdarzeniem był faul na Sikorze, po którym został podyktowany rzut karny. Maciej Miarka wyczuł intencje strzelca i spokojnie obronił w 31. minucie najazd rywala. Poza tym oba zespoły gospodarowały siłami w tym okresie spotkania i nastawiały się na przechwyty oraz kontry. Sytuacja zmieniła się w 46. minucie, kiedy to Wasiliew po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem uderzając z dalszej odległości po odzyskaniu krążka. Tym razem to GieKSa była częściej w defensywie i notowała więcej minut karnych. Oba zespoły miały niemal stuprocentowe okazje do zmiany rezultatu, ale trzecią bramkę zdobyli goście za sprawą Jarosława Rzeszutki. Ostatnią minutę graliśmy w przewadze, jednak to Zagłębie ustaliło wynik strzałem do pustej bramki.

Rewanżowe starcie z Zagłębiem na terenie rywali w najbliższy wtorek 24 sierpnia.

 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy