• Rompkowski (52)
  • Lehtonen (58)

GKS Tychy: Lewartowski (Zawalski) - Seed, Michałowski, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Smirnov, Bizacki, Sergushkin, Feofanov, Wróbel - Biro, Pociecha, Jeziorski, Starzyński, Dupuy - Ubowski, Kasperek, Krzyżek, Galant, Witecki.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Svec - Hudson, Wanacki, Krężołek, Lehtonen, Wronka - Rompkowski, Yakimenko, Michalski, Smal, Mularczyk - Krawczyk, Musioł, Prokurat, Ciepielewski, Lebek.

W pierwszym meczu turniej z okazji 75. lecia Unii Oświęcim, GKS Katowice zmierzył się z GKS-em Tychy. Wśród zawodników GieKSy testowani Emil Svec, Alexander Yakimenko, David Lebek, Piotr Ciepielewski oraz Jakub Prokurat. W pierwszej tercji obie ekipy miały swoje szanse. Katowiczanie dwukrotnie grali w osłabieniu. W 16. minucie wynik otworzył Mateusz Ubowski kończąc dobrze przeprowadzoną kontrę tyszan.

Na drugą tercję wracaliśmy z wynikiem 1:0 dla rywala. Zarysowała się w drugiej tercji przewaga katowiczan, lecz ci nie potrafili jej zamienić na bramkę doprowadzającą do remisu. Parę razy blisko był Patryk Wronka, lecz dobrze reagował Kamil Lewartowski. Wynik przed kolejną przerwą nie uległ zmianie. Niestety w 43. minucie, podczas gry GieKSy w osłabieniu, wynik dla tyszan podwyższył Yegor Feofanov.

Odpowiedzieliśmy, gdy pojawiła się okazja na grę 5 na 3. Dobrym strzałem popisał się Carl Hudson, dzięki któremu nawiązaliśmy kontakt. Do końca spotkania pozostało 11 minut, ale już w 52. minucie znakomitym strzałem popisał się Mateusz Rompkowski doprowadzając do remisu podczas kolejnej gry w przewadze. Wynik zmienił Alex Szczechura, gdy w 56. minucie pokonał Johna Murraya po niepewnej interwencji, lecz dwie minuty później GieKSa ponownie doprowadziła do remisu za sprawą Matiasa Lehtonena.

Rozstrzygnąć musiały więc rzuty karne. Długo czekaliśmy na trafienie aż w końcu bramkarza udało się pokonać Jeanowi Dupuyowi i to GKS Tychy zwyciężył. W sobotę 14 sierpnia o godz. 19:30 rozegramy drugi mecz turnieju, a naszym rywalem będą gospodarze - Re-Plast Unia Oświęcim.