• Wróbel (55)
  • Phillips (25)

GKS Katowice: Simboch (Miarka) – Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Wanat – Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Stiepanow – Liamin, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Kubalik – Andersons, Zieliński, Nahunko, Paszek, Adamus

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (Kieler) – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki – Klimicek, Kostek, Urbanowicz, Paś, Phillips – Horzelski, Jass, Sołtys, Wałęga, Wróbel – Gimiński, Michałowski, Nalewajka Ł, Jarosz, Nalewajka R.

GKS Katowice czekało trudne zadanie przedłużenia półfinałowej rywalizacji z JKH GKS-em Jastrzębie i wybrnięcie z trudnej sytuacji, czyli wyniku 3:0 w półfinałowej serii dla rywali. Trener Andriej Parfionow postawił przesunąć do pierwszej piątki Dariusza Wanata, wyróżnionego mianem gracza meczu numer 3, a w drugim zestawieniu znalazł się Andriej Stiepanow. W ekipie rywali zabrakło kontuzjowanego Marka Hovorki.

W przeciwieństwie do poniedziałkowego meczu w „Satelicie” optyczną przewagę na lodzie mieli jastrzębianie, którym łatwiej przychodziło rozpracowywanie obrony. Juraj Simboch musiał się wykazywać przy nieprzyjemnych strzałach Kasperlika, Nalewajki czy Raca. Do tego dochodziły nieporozumienia i bezpańskie krążki w naszej tercji, prowokujące przeciwników do kolejnych strzałów. W drugiej połowie pierwszej tercji GKS zaczął coraz częściej dochodzić do głosu, a swoje możliwości w ataku pokazali nie tylko Stiepanow i Pasiut, ale także Miika Franssila. Starcie Krawczyka i Kubalika z rywalami po końcowej syrenie pokazało, jak wielkie emocje buzują na lodzie „Satelity”.

Wspomniana niedoszła bójka zaowocowała obustronnych podwójnym wykluczeniem na start kolejnej części meczu. Start drugiej tercji był obiecujący, ale szyki pomieszało nam podwójne osłabienie po karach dla Paszka i Franssili. Rywale wykorzystali to i objęli prowadzenie po strzale z ostrego kąta Zachary'ego Phillipsa w 25. minucie. To trafienie obudziło w GKS-ie sportową złość i skłoniło do okupowania tercji rywala. Z czasem nasze podania stawały się coraz szybsze, celniejsze bardziej zaskakujące, aż do szczęśliwego finału w postaci akcji Kruczka i Pasiuta, po której Patryk Wajda zmieścił krążek obok bramkarza JKH i w 36. minucie doprowadził do remisu. Ta akcja była doskonałą zapowiedzią tercji numer trzy, decydującej o być albo nie być hokejowej GieKSy w tej serii gier.

I faktycznie, w ostatniej części meczu oglądaliśmy hokeja pełnego emocji, w którym nikt nie oglądał się na narastające zmęczenie. Michalski ze Starzyński robili sporo, by rozmontować obronę gości, nastawiających się na błyskawiczne kontry. Niektóre z nich były wyjątkowo niebezpieczne, jak ta zakończona strzałem Pasia w poprzeczkę lub strzał Raca, który Simboch musiał bronić szpagatem. Co gorsza, lód z powodu urazu musiał opuścić Filip Starzyński. Starania przyjezdnych zostały sfinalizowane w 55. minucie, gdy Kamil Wróbel po sporym zamieszaniu wbił po rykoszecie krążek z bliskiej odległości do naszej bramki. Wydawało się, że to trafienie przesądzi o końcowym wyniku, ale na 36 sekund przed syreną wyrównaliśmy za sprawą czujności Mateusza Michalskiego!

To oznaczało drugą z tej rywalizacji dogrywkę. Jej przebieg był dość wyrównany, jeśli chodzi o szanse obu stron. Przetrwaliśmy okres przewagi JKH i w 67. minucie Grzegorz Pasiut w swoim stylu strzelił gola, który sprawił, że rywalizacja dalej trwa.

• 67 min

GOL DLA GIEKSY! Przedłużamy rywalizację!

• 67 min

Kuronen... blisko powodzenia.

• 66 min

Wróbel w ostatniej chwili zatrzymany w próbie akcji sam na sam.

• 65 min

Zatrzymany Wałęga. Jak na razie dość wyrównany przebieg gry.

• 64 min

Pasiut zwiódł obrońcę, dobry strzał, potem próba w spojenie bramki autorstwa Wajdy.

• 62 min

Krawczyk dobrze wybija Phillipsowi z głowy pomysł na akcję.

• 61 min

Zaczynamy dogrywkę.

• Powoli przymierzamy się do 20-minutowej dogrywki, którą zagramy 4 na 4.

A zatem zadecyduje dogrywka!

WYRÓWNUJEMY na 36 sekund przed końcem!

Franssila z grymasem bólu zjeżdża z lodu.

Kruczek... Ale daleko od bramki.

Robimy, co możemy, ale rywal naciera. Sawicki nie przeciął podania.

Ale goście pakują krążek do bramki z bliskiej odległości.

Wychodzimy z osłabienia.

Ogromne zamieszanie, ale bezpański krążek nie wpada nam do bramki.

Łamią się kije, trzeszcza bandy. Teraz stopowaliśmy Sołtysa. Kara dla Kubalika.

Niestety, taflę opuścił Filip Starzyński po jednym ze starć.

Przed szansą stał Urbanowicz, ale zażegnujemy zagrożenie.

Duże ożywienie na lodzie po najeździe i strzale Michalskiego z ostrego kąta.

Obrona meczu! Simboch szpagatem zatrzymał strzelającego technicznie rywala.

Paś, Phillips i słupek!

Ofiarnie interweniował Starzyński, Kasperlik minął się z krążkiem przy pustej bramce.

Znów zadźwięczały bandy po strzale Michalskiego. Blisko, coraz bliżej...

Wajda świetnie zatrzymał rozpędzonego Urbanowicza.

Obite parkany Nechvatala, w rolach głównych Starzyński z Michalskim.

Ukarany Roman Rac.

Dwójka akcja Pasia z Urbanowiczem, na szczęście rozchodzi się po kościach.

Kolejna tercja prawdy!

Bramkowy remis po drugiej tercji. Będzie się działo!

Kubalik chciał zaskoczyć bramkarza JKH strzałem z zerowego kąta.

Marttinen po upadku na lód potrzebował interwencji naszego fizjoterapeuty.

Stwarzamy sporo zagrożenia pod bramką Nechvatala. Oby tak dalej.

Nadzialiśmy się na kontratak Phillipsa, na szczęście niecelny strzał. Znów zagramy w przewadze.

Wyrównanie! Kapitalnie podanie do skutecznego Patryka Wajdy.

Strzał wzdłuż bramki, Kruczek blisko przecięcia lotu krążka.

Stiepanow przedarł się przez trójkę graczy JKH, ale nie było strzału.

Stiepanow, potem Pasiut. Zwiększamy liczbę celnych uderzeń.

Należy pochwalić Kuronena za próbę strzału i dobre wyłuskanie krążka.

Ukarany Dominik Jarosz.

Długa seria podań naszych graczy, ale zakończona prostą stratą.

Odgwizdany spalony po podaniu Stiepanowa, protesty naszego boksu.

Już gramy po 5.

Goście korzystają z naszego podwójnego osłabienia. Phillips z ostrego kąta.

Kara dla Franssili...

Wspomniany Kamil Paszek za dwie minuty w boksie kar.

Dobrze Michalski, mógł dobijać Paszek!

Strata w tercji rywala zakończona strzałem Klimicka.

Wracamy do gry.

• Drugą tercję zaczniemy od podwójnych wykluczeń za ostatnią bójkę. Po naszej stronie ukarani Starzyński i Krawczyk.

Po końcowej syrenie spięcia Kubalika i Krawczyka z rywalami.

Świetny blok Pasiuta i rajd zakończony nieznacznie niecelnym strzałem.

Swoje ofensywie możliwości pokazał przed chwilą Miika Franssila.

W odpowiedzi z równie ostrego kąta Andriej Stiepanow.

Okazja Raca przy wymianie piątek w naszej drużynie.

Przerwa w grze na usadzenie w lodzie bramki po stronie GieKSy.

Po wznowieniu pozostawiony sam sobie Wałęga miał dużo miejsca do strzału. Na posterunku słowacki bramkarz GieKSy.

W kontrze Fraszko do celnie strzelającego Dariusza Wanata.

Nasz bramkarz musiał wykazać się przy próbach Łukasza Nalewajki i Kasperlika.

Zatrzymany strzał Horzelskiego spod linii niebieskiej.

Krosowe zagranie do Kuronena, który dobrze strzelał z ostrego kąta.

Nadmierna liczba graczu JKH na lodzie. Znów gramy w przewadze.

Poważna pomyłka i Wróbel zgarnia krążek tuż przed bramką. Potrzebna wzmożona koncentracja.

Simboch broni sygnalizowany strzał Bryka.

Kasperlik bliski dobicia strzału z bliskiej odległości.

Kuronen przekierował strzał Franssili w słupek.

Kara dla gości już w 23 sekundzie meczu.

Gramy!

• Za chwilę obie ekipy wyjadą na lód.

• W najbliższą środę TVP Sport pokaże wyjazdowe spotkanie GKS-u Katowice z Lechem II Poznań. Początek transmisji o 17:55.

• Witamy przed startem meczu numer 4 w rywalizacji półfinałowej GieKSy z JKH GKS-em Jastrzębie. Stan rywalizacji: 3:0 dla rywali z Jastrzębia-Zdroju, gramy o przedłużenie serii i odwrócenie jej wyniku.