Re-Plast Unia Oświęcim

• Luza (19)

GKS Katowice: Simboch (Miarka) - Franssila, Krawczyk, Fraszko, Rohtla, Wanat - Kruczek, Cunik, Michalski, Pasiut, Krężołek - Wajda, Andersons, Mularczyk, Starzyński, Stoklasa oraz Zieliński, Skrodziuk, Paszek, Adamus.

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders (Lipiński) - Zatko, Pretnar, Helenius, Kalan, Koblar - Glenn, Luza, Sherbatov, Tranding, Przygodzki - Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Kowalówka, Orekhin - M. Noworyta, Dudkiewicz, Piotrowicz, Krzemień, Garshin.

Pierwszy raz w roli gospodarza, ale jeszcze nie na swoim obiekcie. GKS Katowice na Jantorze podejmował Unię Oświęcim i wszystko zapowiadało naprawdę ciekawe starcie dwóch ekip o dużych ambicjach. Z powodu kontuzji śródstopia z gry wyłączony został Mikołaj Łopuski. GieKSie zależało na tym, by odkuć się po porażce w Tychach. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana. Szanse dla obu ekip otworzyły się w jej końcówce, gdy gracze zaczęli łapać kary. Lepiej w tej sytuacji odnaleźli się hokeiści z Oświęcimia. W 19. minucie Patrik Luza strzelił w kierunku bramki Juraja Simbocha i krążek odbił się jeszcze od jednego z naszych obrońców zaskakując bramkarza.

Na drugą tercję wracaliśmy więc ze stratą jednego gola. Z trybun płynął głośny doping katowickich kibiców, którzy robili co w ich mocy, by dodać GieKSie wigoru. Podopieczni Piotra Sarnika wyjechali na drugą tercję wyraźnie podbudowani, ale próby Macieja Kruczka i Mateusza Michalskiego grzęzły w rękawicach Clarka Saundersa. Katowiczanie mieli wyraźną przewagę i znacznie częściej grozili bramce rywala. Ten w swojej bezradności zaczął popełniać faule, co dało GieKSie konkretne okazje na doprowadzenie do remisu. Próbowali wszyscy, lecz Saunders był w wyśmienitej formie zatrzymując kolejne próby.

W drugiej tercji GKS-owi nie udało się odrobić zadania. Na finałowe 20 minut wracaliśmy ciągle tracąc jednego gola. Niestety zaraz na starcie Bartosz Fraszko otrzymał aż 4 minuty kary za grę wysokim kijem. Zwiastowało to ogromne problemy w naszej tercji. GieKSa ostatecznie wytrzymała tę próbę za co należały się ogromne brawa naszej defensywie. Wysiłek został wynagrodzony, gdy w 47. minucie drogę do bramki znalazł Filip Stoklasa dając nam długo wyczekiwany remis. Kolejny fragment był wymianą ciosów. W 58. minucie Mateusz Adamus dostał karę za niesportowe zachowanie i katowiczanie do końca regulaminowego czasu grali w osłabieniu.

Na domiar złego karę złapał jeszcze Miika Franssila, co oznaczało, że przez ostatnią minutę GKS bronił w trójkę. Dzięki szybkim reakcjom w defensywie powstrzymaliśmy Unię i doprowadziliśmy do dogrywki. W 63. minucie, po karze dla Akeseia Trandina, katowiczanie przeprowadzili akcję, która zakończyła się golem Filipa Starzyńskiego. Sędziowie długo sprawdzali, ale w końcu, ku uciesze kibiców GKS-u, gola uznali. Ważna wygrana zespołu Piotra Sarnika!

• 63 min

Wykaraskaliśmy się po ogromnych problemach, brawo drużyna!

• 63 min

UZNANA! GOL STARZYŃSKIEGO DAJE NAM ZWYCIĘSTWO!

• 63 min

Będzie wideo weryfikacja.

• 63 min

Krążek w bramce Unii. Sędziowie jeszcze sprawdzą, ale nasi świętują!

• 62 min

Kara dla gracza Unii! Sytuacja się odwraca... Na ławce usiadł Trandin.

• 62 min

Już jesteśmy w czterech!

• 61 min

Zaczynamy, nadal 5 na 3, jeszcze przez 51 sekund.

Koniec trzeciej tercji, zagramy dogrywkę.

Dodatkowo dla Miiki kara 10 minut za niesportowe zachowanie.

Przez minutę i 9 sekund bronimy w trójkę.

Kara dla Franssili... Kosztowne błędy po naszej stronie.

Do końca regulaminowego czasu gramy więc w osłabieniu.

Niestety kara dla Adamusa za bardzo ostre wejście w rywala. 5 minut kary... W bardzo złym momencie dla GKS-u.

Unia ustawiła zamek, Stoklasa bliski wyjazdu na kontrę, ale w ostatnim momencie zatrzymuje go rywal.

Strzał Rohtli, ale nad poprzeczką bramki.

Znów niebezpiecznie pod naszą bramką, lecz Simboch na posterunku.

Kij Wajdy niefortunnie zablokował się w bandzie. Zaczniemy z bulika w naszej tercji.

Obie ekipy w pełnych zestawieniach.

Gramy przez 51 sekund w przewadze.

Rywal wyjechał przed bramkę Simbocha, ale ten górą w tym pojedynku. Jeszcze przepychanka Zatko z Kruczkiem. Ten pierwszy wędruje na ławkę kar, więc przez ponad minutę gramy 4 na 4.

Kara dla Rohtli.

Unia wyraźnie podrażniona utratą bramki.

Teraz Da Costa bliski szczęścia, ale krążek odbija się od Simbocha.

Rohtla szukał okienka bramki, daleko od celu.

Nasz napastnik zmieścił krążek idealnie obok słupka bramki Saundersa.

GOOOOOL! STOKLASA!

Zaskakująca próba zmierzającą w kierunku Simbocha, ten wybija krążek przed siebie, ale na szczęście nie było rywala, który dobiły strzał.

Wytrzymaliśmy! Gramy 5 na 5.

GieKSa ofiarnie, przerywamy kolejne strzały oświęcimian.

Kontra GKS-u, Wajda żle przyjął podanie, a mógł mieć szansę sam na sam.

Simboch łapie mocną próbę spod niebieskiej.

Na razie skutecznie się opieramy.

Kara dla Fraszki za przepychankę pod bandą. Niestety Bartek odpocznie aż 4 minuty. Bardzo złe wieści.

Gramy już 5 na 5.

Przez 53 sekundy GieKSa będzie grała w przewadze.

Wracamy na finałowe 20 minut. Do boju GKS!

Koniec drugiej tercji, bez goli.

Teraz wyegzekwowana kara dla Pretnara. Znów mamy szansę jednego więcej.

Niesamowite, długa akcja GKS-u 6 na 5, ale nie potrafimy wpakować Saundersowi krążka do bramki.

Fraszko sam na sam, próbował z back-handu, ale trafia prosto w Saundersa.

Simboch w ostatnim momencie podbija groźny strzał rywala.

Jeszcze strzał spod niebieskiej, centymetry od słupka bramki gości.

Gramy w pełnych składach, znowu się nie udało wykorzystać dobrej szansy.

Kolejna kara dla gości. Na ławkę kar zjeżdża Zlatko.

Stoklasa po podaniu Starzyńskiego, znów górą bramkarz Unii.

Pasiut dobijał i Saunders instynktownie broni parkanem.

Fraszko z nadgarstka, ale krążek mija bramkę.

Zamieszanie pod bramką Simbocha, ale wcześniej krążek opuścił tercję.

Gramy już w pełnych zestawieniach.

W ostatnim momencie zakładamy zamek. Strzał Pasiuta ląduje w rękawicy Saundersa.

To my gramy w przewadze, tymczasem Unia atakuje...

Kara dla Heleniusa, zagramy w przewadze.

Teraz poważny błąd naszej obrony, na szczęście rywal nie złożył się odpowiednio do strzału po szybkiej zmianie stron.

Michalski dobijał strzał Zielińskiego, naprawdę niewiele zabrakło...

Trener Sarnik poprosił o 30 sekund przerwy.

Saunders mrozi po zamieszaniu pod bramką.

Simboch broni w sytuacji jeden na jeden z Sherbatovem.

Krężołek znalazł krążek przed bramką, ale nie miał miejsca, by się odwrócić i uderzyć.

Teraz Michalski szukał miejsca obok parkanów, niewiele zabrakło.

Bomba Kruczka, ale prosto w Saundersa.

Franssila w sytuacji do strzału, ale szukał jeszcze podania i rywal przerywa obiecującą akcję.

Krężołek wjechał w tercję Unii i próbował mocnego strzału mając na plecach trzech obrońców. Strzał podbity i ląduje w siatce okalającej bandy.

Zablokowany strzał w kontrze Koblara.

Wracamy do gry i walczymy o jak najszybsze wyrównanie.

Koniec pierwszej tercji.

Krążek jeszcze odbił się od naszego obrońcy i zaskoczył Simbocha.

Luza strzela pierwszego gola dla Unii.

Rywal w kontrze, ratowaliśmy się faulem, na ławce usiądzie Paszek.

Tym razem kara dla gracza Unii, na ławkę usiądzie Kowalówka, a my zagramy jednego więcej.

Simboch łapie kąśliwy strzał z nadgarstka.

Wytrzymaliśmy bez większego zagrożenia ze strony gości.

Kara dla Mateja Cunika. Przez dwie minuty gramy jednego mniej.

Groźna kontra Unii, rywal próbował z back-handu, ale Simboch mrozi strzał.

Najazd na bramkę Simbocha, ale ten dobrze interweniuje. W odpowiedzi GKS, ale obrońca powstrzymał Franssilę.

Chwila spędzona przez Unię w naszej tercji, ale bez wyprowadzenia groźnego strzału.

Krężołek strzelał z bardzo ostrego kąta próbując zmieścić krążek w bramce, ten podbity przez Saundersa ląduje w siatce.

Rohtla objechał bramkę i celował w okienko, niestety strzał przerwany przez defensora.

Skrodziuk z ostrego kąta, ale prosto w Saundersa, który mrozi krążek.

Strzał Wajdy mija słupek.

To mógł być kosztowny błąd Simbocha, wyjechał z bramki w wyścigu po krążek, rywal próbował oddać strzał na pustą bramkę, ale szczęśliwie krążek nie dotarł do celu.

Fraszko miał pozycję do strzału, próbował jeszcze przełożyć, by zmylić rywala, ale ten przeczytał jego zamiar.

Uderzenie spod niebieskiej Miłosza Noworyty, ale szczęśliwie krążek trafia prosto w Simbocha.

Kontra GKS-u, Saunders na raty, ale ostatecznie mrozi.

Pierwsza próba gości, ale Simboch dobrze zamyka otwartą przestrzeń.

• Hokeiści obu ekip już na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Z powodu pękniętej kości śródstopia niestety nie zagra Mikołaj Łopuski.

• Przed nami spotkanie 5. kolejki PLH. Na Jantorze w roli gospodarza zmierzymy się z Re-Plast Unią Oświęcim. Początek spotkania o godzinie 19:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi polskihokej.tv.