(0:0, 0:1, 2:0)

• Pasiut (27)

TAURON Podhale Nowy Targ: Odrobny (Vilardo) - Sumominen, Seed, Jencik, Willick, Svec - Chalopuka, Wsół, Pettersson, Dziubiński, Nattinen - Mrugała, Sulka, Franek, Bulin, Neupauer - Siuty, Kameneu, Stadel, Valentino, Słowakiewicz.

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Porseland, Wajda, Mularczyk, Pasiut, Krężołek - Salmi, Franssila, Cimzar, Makkonen, Turtiainen - Tomasik, Jaśkiewicz, Michalski, Łopuski, Kolusz - Ozols, Krawczyk, Paszek, Starzyński, Salamon.

Po porażce w meczu numer jeden ćwierćfinału play-off, GKS Katowice dzień później dostał szansę na odrobienie straty. Niestety zespół trenera Piotra Sarnika musiał sobie radzić bez Teddy’ego Da Costy, który w pierwszym meczu serii doznał kontuzji oka i nie mógł wyjechać na lód. Zadanie zatem stało się jeszcze trudniejsze. Pierwsza tercja była bardzo nerwowa. Wykluczenia dla kolejnych zawodników sprawiały, że otwierało się wiele okazji. Po stronie GKS-u wynik otworzyć mogli Błażej Salamon oraz Tadej Cimzar. W obu przypadkach zabrakło precyzji, dlatego pierwsze 20 minut ekipy zakończyły bezbramkowym remisem.

GieKSa na drugą część wyjechała z przewagą jednego zawodnika. Kara dla Roberta Mrugały z końcówki pierwszej części pozwoliła dobrze się na tę okazję katowiczanom przygotować. Nic z tego, Podhale skutecznie się wybroniło i gdy to gospdoarze mieli okazję grać w przewadze, wtedy GKS, a konkretnie Grzegorz Pasiut, wyprowadził zabójczą kontrę. Nasz kapitan wymanewrował Przemysława Odrobnego i zmieścił krążek tuż pod poprzeczką. Początkowo sędziowie mieli wątpliwości, ale po analizie wideo bramkę uznali. Gra się zaostrzyła, ale to katowiczanie zjechali na przerwę z przewagą jednego gola.

To wszystko zapowiadało ogromne emocje w trakcie ostatnich 20 minut drugiego meczu ćwierćfinału. W 42. minucie Samu Suominen został dobrze obsłużony podaniem od kolegi i potężnym strzałem doprowadził do wyrównania. Spotkanie więc zaczęło się od początku. Skuteczniejsi byli jednak nowotarżanie. W 57. minucie popełniliśmy błąd przy zmianie piątki na lodzie i Tomas Franek dostał podanie na otwarty strzał przed bramka Robina Rahma. Doskonale przymierzył i zapewnił Podhalu zwycięskiego gola. Do Katowic wracamy więc przegrywając w serii 0-2.

Rahm opuszcza bramkę.

O przerwę poprosił także trener Podhala.

Trener Piotr Sarnik poprosił o przerwę.

Nie potrafimy wjechać do tercji rywala.

Po raz kolejny mocny strzał z dystansu. Zostawiliśmy nowotarżanom za dużo miejsca przy zmianie piątki.

Franek daje gospodarzom prowadzenie.

Próbujemy założyć zamek, ale nie potrafimy doprowadzić do sytuacji, w której otworzy się miejsce na dobry strzał.

Gra dynamiczna, ale także bardzo niedokładna.

Zamieszanie pod naszą bramką, dwa strzały zatrzymują się na parkanach Rahma.

Krężołek podbija strzał Stadela... było groźnie.

Odbity krążek przeleciał nad poprzeczką bramki Podhala.

Odrobny leżał przez chwilę na tafli, zabrakło katowickiego kija, który dobiłby krążek do bramki.

Kolusz do Turtiainena, ale ten nie znalazł miejsca na strzał.

Gramy już 5 na 5.

Dobitka po próbie z niebieskiej, jednak krążek utknął pod Rahmem.

Dziubiński w boczną siatkę.

Niebezpieczny moment, kara dla Turtiainena.

Pettersson sam przed bramką, dobrze ustawiony Rahm ratuje nas przed utratą drugiego gola.

Zamieszanie pod bramką Rahma, ale oddalamy zagrożenie.

Zaczynamy od początku.

Suominen doprowadza do wyrównania.

W odpowiedzi groźna kontra Podhala, szczęśliwie dla nas dobitka nieskuteczna.

Turtiainen znalazł się z krążkiem tuż przed Odrobnym, ale strzał zatrzymany na parkanie bramkarza.

Wracamy i walczymy do końca!

Koniec drugiej części gry.

Mieliśmy sporo szczęścia. Ogromne zamieszanie przed naszą bramką, ale jakimś cudem blokujemy strzał.

Znów wytrzymaliśmy, gramy już w pełnych zestawieniach.

Kontra GieKSy, Porseland z Makkonenem, ale Odrobny mrozi krążek.

Potężne uderzenie Suominena, jednak Rahm łapie krążek.

Kara dla Franssili, gospodarze przed szansą.

Długo utrzymywaliśmy się w tercji Podhala, lecz nie byliśmy w stanie oddać dobrej próby.

Domagaliśmy się kary za bezpośrednie wystrzelenie krążka, ale sędziowie nie dostrzegli naruszenia przepisów.

Makkonen dostał podanie od Turtiainena, ale nie znalazł drogi do bramki z ostrego kąta.

Trzy bardzo groźne strzały Podhala, które przejęło inicjatywę w ostatnich minutach spotkania.

Świetna okazja Kolusza! Niestety po podaniu kolegi trafia w Odrobnego.

Teraz naciska Podhale. Rahm jednak cały czas na posterunku, dobrze reaguje na kolejne uderzenia przeciwnika.

Rahm mrozi krążek po próbie z niebieskiej.

Długa akcja GKS-u. Krążek odbił się od Odrobnego, ale nie znaleźliśmy miejsca na dobitkę.

Już jest nas pięciu.

Tymczasem jeszcze przez 23 sekundy gramy w czwórkę.

GOOOOOL! Pasiut otwiera wynik. Sędziowie uznali bramkę.

Pasiut sam na sam! Trafia prosto w poprzeczkę... Mamy analizę wideo, czy krążek wpadł do bramki?

Skutecznie utrudniamy rywalowi założenie zamka.

Kara dla Wajdy, teraz gospodarze zagrają w przewadze przez kolejne dwie minuty.

Willick i Svec przed szansą, najpierw Rahm zatrzymuje parkanem, a następnie dopisuje nam sporo szczęścia.

Sędzia przerywa grę, mimo iż Odrobny nie zamroził krążka.

Oddaliśmy kilka strzałów, ale Podhale już w piatkę.

Wracamy na lód i przez 1:52 sekundy gramy w przewadze jednego zawodnika.

Koniec pierwszej tercji spotkania.

Jeszcze przed końcem tercji wykluczenie dla Mrugały.

Wytrzymaliśmy, gramy dalej.

Bliski szczęścia Willick. Rahm w ostatnim momencie zatrzymuje krążek parkanem.

Kara dla Cimzara... rywal zagra w przewadze.

Cimzar świetnie wymanewrował rywala, strzelał na bramkę Odrobnego, ale niestety trafił prosto w parkan.

Pusta bramka Odrobnego! Salamon źle przymierzył po podaniu Pasiuta.

Mógł być gol samobójczy po niepewnej interwencji jednego z naszych obrońców.

Paszek wyjechał sam na sam! Niestety źle przymierzył z back-handu.

Techniczny strzał z niebieskiej Nattinena. Rahm łapie, wypuszcza, a następnie mrozi.

Niestety to my gramy jednego mniej i Podhale stoi przed szansą na wykorzystanie przewagi.

Graliśmy już w pełnych zestawieniach. W międzyczasie przepychanka między Łopuskim i Sulką. Obaj odesłani na ławkę kar.

Dużo pracy Odrobnego, ale jak na razie zatrzymuje wszystkie strzały.

GieKSa już w piątkę, Podhale w czwórkę.

Kara dla Dziubińskiego, Podhale przez 10 sekund broni w trzech.

Porseland szukał miejsca obok słupka, zabrakło niewiele.

Chalopuka miał praktycznie pustą bramkę, ale nie trafił w krążek odbity przez Rahma.

Podwójne wykluczenie. Na ławce kar Sulka i Michalski.

Teraz Odrobny odbija strzał Porselanda.

Zamieszanie pod bramką Odrobnego, Turtiainen próbował będąc tuż przed Odrobnym, ale ten zatrzymał strzał parkanem.

Porseland szukał przed bramką kolegi, ale podanie zostało przecięte przez defensora.

Wysoki pressing Podhala, mamy problem z opuszczeniem własnej tercji.

Akcja Bulina z Frankiem, w ostatnim momencie blokujemy strzał przeciwnika.

Bulin uderzał z tercji neutralnej, Rahm wybił krążek przed siebie.

Drugi strzał na bramkę Odrobnego, oba minęły słupek.

• W pierwszym meczu GieKSa uległa nowotarżanom 1:4. Przed nami drugie spotkanie z Nowym Targu i szansa na rehabilitację, by do Katowic wracać w nieco lepszych nastrojach. Niestety do listy kontuzjowanych dołączył Teddy Da Costa. Zawodnik w pierwszym meczu play-off doznał kontuzji oka. Uraz nie jest poważny, ale wyklucza napastnika z gry w dzisiejszym spotkaniu.