• Jaśkiewicz (23)
  • Rajamaki (7)

KS Naprzód Janów: Niemczyk (Kraus) - Wąsiński, Kosakowski, Cicok, Kondraszow, Ksiondz - Bodora, Stępień, Pohl, Wróbel - Kapłon, Krokosz, Rybak Michał, Skrodziuk, Rybak Maciej oraz Niedźwiedź.

GKS Katowice: Kieler (Rahm) - Tomasik, Wajda, Krężołek, Pasiut, Kolusz - Salmi, Franssila, Cimzar, Makkonen, Rajamaki - Jaśkiewicz, Krawczyk, Lahde, Michalski, Starzyński oraz Mularczyk, Paszek.

GKS Katowice w ramach 36. kolejki zagrał spotkanie z Naprzodem Janów. Mecz odbył się w “Satelicie”, ale to ekipa z Janowa była jego gospodarzem z uwagi na to, że w tym samym czasie na Jantorze odbywały się mistrzostwa świata U-18 dywizji 1B kobiet. Wynik w 7. minucie otworzył Tukka Rajamaki. GieKSa cały czas naciskała mając kilka dogodnych okazji na podwyższenie rezultatu, ale przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

W drugiej tercji ze skutecznością GKS-u było znacznie lepiej. Bramkarza Naprzodu pokonywali kolejno Oskar Jaśkiewicz, Filip Starzyński i Jussi Makkonen. Jednak pomimo wyraźnej przewagi podopiecznych trenera Piotra Sarnika, Michał Kieler został zmuszony do kilku kluczowych interwencji, które powstrzymały rywala przed strzeleniem swojego pierwszego gola.

Zatem na finałowe 20 minut GKS wyjechał z komfortowym prowadzeniem 4:0. Przed upływem 10 minut trzeciej części, swoje drugie trafienia dołożyli Starzyński i Makkonen. Obaj wykorzystali grę w przewadze GieKSy. Fin przed końcem meczu dołożył jeszcze jednego gola kompletując hat-tricka. Ekipie z Janowa udało się mimo wszystko strzelić honorową bramkę. W 57. minucie Michała Kielera pokonał Marek Kosakowski.

Koniec spotkania.

Cimzar na zakończenie.

Tymczasem... krążek odbija się od pleców Kielera i wpada do naszej bramki.

Hat-trick Makkonena.

Gramy już w pełnych zestawieniach.

Tym razem kara dla Stępnia i gramy 4 na 4.

Kara dla Krawczyka.

Makkonen po raz drugi.

Kara za podcinanie, zjechał Rybak... tym razem Michał.

Starzyński przekierował lot krążka, piąta bramka GKS-u.

Kara dla Janowa, na ławce znów Maciej Rybak. Gramy 2 minuty w przewadze.

Kontra Naprzodu, ale strzał za lekki, by zaskoczyć Kielera.

Długa akcja GKS-u w tercji Janowa, ale bez oddania celnego strzału.

Zaczynamy ostatnią tercję.

Kieler zatrzymuje dwa strzały Skrodziuka.

Gramy już 5 na 5.

Ponownie kara dla Macieja Rybaka, gramy jednego więcej.

Czwarta bramka dla GieKSy. Strzelcem Makkonen.

Błąd Tomasika, ale Jaśkiewicz asekurował w defensywie.

Pasiut wyłożył idealnie, zabrakło strzału Paszka.

Ratuje nas słupek...

Kieler na posterunku, zatrzymuje groźną próbę rywali.

Tym razem kara dla Oskara Krawczyka.

Filip Starzyński podwyższa.

Kara dla Macieja Rybaka, zagramy w przewadze.

Strzał Starzyńskiego obok bramki.

Bramka uznana.

Sędziowie sprawdzą, czy krążek przekroczył linię bramkową.

Gol Jaśkiewicza!

Kolusz sprzed bramki prosto w Niemczyka.

Wracamy na drugą tercję.

Koniec pierwszej części.

Kieler zatrzymuje kontratak.

Rajamaki nie wykorzystuje sam na sam.

Pasiut doskonale znalazł Kolusza, ale ten nie wykończył.

Kara dla Starzyńskiego za zahaczanie.

Cicok sam na sam z Kielerem, górą nasz bramkarz.

Janów przed szansą po błędzie naszej defensywy.

Michalski przed znakomitą szansą po dobrym podaniu kolegi, ale nie trafił dobrze w krążek.

Względny spokój na lodzie.

Próba Paszka zatrzymana.

Rajamaki otwiera wynik!

Niewykorzystane szansy Lahde i Franssili.

Dwa strzały Starzyńskiego zatrzymane przez Niemczyka.

Ukarany gracz Janowa, gramy w przewadze.

• Poza grą Jaakko Turtiainen, który ma problem z pachwiną. Nie gra także Teddy Da Costa, który przechodzi dzisiaj artroskopię kolana.

• Pierwotny termin meczu 36. kolejki Polskiej Hokej Ligi Naprzód Janów - GKS Katowice został zmieniony ze względu na mistrzostwa świata U-18 dywizji 1B kobiet, rozgrywane na Lodowisku Jantor.

• Przypomnijmy, że gospodarze spotkania rozgrywanego w "Satelicie" jest zespół z Janowa. Spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców gości i rozpocznie o godzinie 13:30.