• Kolusz (47)
  • Turtiainen (40)

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders (Łazarz) - Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Themar - Bezuska, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki - Saur, Zatko, Protasenja, Wanat, Malicki - Prusak, Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Raska.

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Krawczyk, Wajda, Da Costa, Pasiut, Krężołek - Salmi, Jaśkiewicz, Rajamaki, Makkonen, Turtiainen - Tomasik, Kolusz, Lahde, Cimzar, Michalski oraz Mularczyk, Starzyński i Paszek.

W meczu 32. kolejki graliśmy wyjazdowo z Unią, która w poprzedniej kolejce rozbiła u siebie Cracovię aż 6:1. Formę strzelecką oświęcimianie potwierdzili już na starcie, gdy po strzale Jakuba Saura wyszli na prowadzenie. Na podwyższenie tego wyniku mieli jeszcze dwie okazje, gdy na ławkę kar zjeżdżali Filip Starzyński i Nestori Lahde. GieKSa była wyraźnie wkurzona utratą gola, ale nie potrafiła tego przełożyć na zmianę wyniku.

Goście jeszcze w pierwszej tercji wypracowali trzy sytuacje, w których wyjeżdżali sam na sam z bramkarzem. Jednak dobrze dysponowany Clake Saunders pozwolił swojej ekipie zejść do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Z kolei druga tercja była bez wątpienia jedną z najgorszych GieKSy w tym sezonie. Unia bezlitośnie wykorzystywała kolejne okazje i przed końcem tej części spotkania prowadziła… 5:0.

Pierwszy na listę strzelców z zawodników GKS-u wpisał się Jakko Turtiainen i na czwartą kwartę katowiczanie zjeżdżali ze stratą czterech goli. W 47. minucie zamieszanie pod bramką wykorzystał Marcin Kolusz, a po kolejnych pięciu minutach było już 3:5, gdy to Nestori Lahde zmniejszył stratę strzelając w akcji sytuacyjnej. GKS na 8 minut przed końcem miał jeszcze szansę na odrobienie strat, ale Unia dobrze się broniła i nie pozwoliła nam na powrót i szansę doprowadzenia do dogrywki.

Koniec spotkania.

Protasenja nie trafia do pustej bramki.

Gramy już bez Robina Rahma.

Teraz zatrzymany strzał Koblara, Unia odpowiada na przewagę GKS-u.

Raszka sam na sam, broni Rahm.

Saunders cały czas rusza bramką...

Makkonen z nadgarstka, ale Saunders na posterunku.

Pretnar tuż obok słupka w kontrze.

Makkonen dobrze podawał przed bramkę, ale nikt nie zamknął podania.

Niespełna dwie minuty GKS w przewadze.

Zaczynamy trzecią część spotkania.

Koniec tej koszmarnej dla GKS-u tercji.

Jeszcze kara dla Krzemienia.

Turtiainen strzela.

Trwa ofensywa w tercji Unii, jednak Saunders wszystko zatrzymuje.

Starzyński z szansą na strzał, ale nie opanował krążka.

Koszmarny błąd jednego z naszych obrońców, bez konsekwencji.

Cimzar technicznie, ale nie mógł tą próbą zaskoczyć Saundersa.

Bez wątpienia jedna z najgorszych tercji GKS-u w tym sezonie.

Krzemień praktycznie na pustą bramkę.

Themar strzelał z prawego skrzydła, ale Rahm zatrzymuje uderzenie.

Gramy w pełnych zestawieniach

Kara dla Salmiego.

Saunders poruszył bramkę, gdy jeden z hokeistów GKS-u miał otwarty strzał...

Przygodzki wykorzystuje zamieszanie pod bramką.

Krążek pod parkanem Rahma po próbie Koblara.

Spędziliśmy chwilę w tercji rywala, ale Saunders pewnie zatrzymuje kolejne próby.

Zamieszanie pod bramką Saundersa, ale obrońcy Unii oddalają zagrożenie.

Kolusz nad bramką Saundersa po podaniu Pasiuta.

Rahm mrozi po próbie Piotrowicza, GieKSa całkowicie pogubiona. Czas dla Piotra Sarnika.

Unia dzisiaj bardzo skuteczna.

Fantastyczne uderzenie Koblara.

Da Costa świetnie podawał do Turtiainena, ale ten nie opanował krążka.

Znów groźnie pod naszą bramka, tym razem swojego drugiego gola szukał Saur.

Przygodzki dobija strzał, niestety druga bramka dla gospodarzy.

Przygodzki niecelnie po akcji sytuacyjnej.

Koniec pierwszej części.

Na koniec tercji akcja 2 na 1 GKS-u, tym razem źle przymierzył Pasiut.

Kolusz nie wykorzystuje doskonałej sytuacji jeden na jednego.

Teraz Starzyński z daleka, nacieramy.

Tomasik w słupek!

Jaśkiewicz z niebieskiej, ale obok bramki Unii.

Już gramy 5 na 5.

Zatko próbował z ostrego kąta, ale Rahm na posterunku.

Turtiainen w akcji sam na sam po błędzie obrony rywala, niestety górą znów Saunders.

Znów problemy, kara dla Lahde.

Michalski prosto w parkany Saundersa.

Rahm dwukrotnie mrozi po technicznych próbach rywala.

Potężne uderzenie na bramkę Saundersa, ale krążek trafia prosto w bramkarza Unii.

Kolusz z back-handu, ale obok słupka.

Tym razem dobra interwencja Salmiego, który zatrzymuje kontrę przerywając podanie.

Strzał Kowalówki zatrzymany przez jednego z obrońców.

Zamieszanie pod bramką Saundersa, ale bez strzału ze strony katowiczan.

Gramy już w pełnych zestawieniach.

Fantastyczna interwencja Rahma ratuje nas przed utratą drugiego gola.

Pasiut w kontrze, ale strzał tuż obok słupka.

Kara dla Starzyńskiego.

Nie najlepiej otwieramy ten mecz, mamy jednak sporo czasu, by odwrócić jego losy.

Saur już swoją szansę wykorzystuje.

Groźny strzał Przygodzkiego, Rahm mrozi krążek.

• GieKSa stoi przed szansą na rehabilitacje po porażce w Gdańsku. Zadanie nie będzie proste. Unia w ostatnim meczu rozbiła na własnej tafli Cracovię aż 6:1. Przed hokeistami Piotra Sarnika naprawdę trudne zadanie.