1-0
(0:0, 0:0, 1:0)

LOTOS PKH Gdańsk: Fucik (Studziński) - Szurowski, Bilcik, Vitek, Steber, Polodna - Tesliukiewicz, Krasowskij, Stasiewicz, Rożkow, Gołowin - Pastryk, Lehmann, Danieluk, Pesta, Marzec - Wołoszyk, Mocarski

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Franssila, Wajda, Da Costa, Pasiut, Krężołek - Salmi, Jaśkiewicz, Rajamaki, Makkonen, Turtiainen - Tomasik, Kolusz, Lahde, Cimzar, Michalski - Krawczyk, Mularczyk, Starzyński, Paszek

W dotychczasowych meczach z klubem z Gdańska w tym sezonie nie padło wiele bramek, a hokejowa GieKSa zamierzała pójść za ciosem po bardzo udanym spotkaniu z KH Energa Toruń, zakończonym okazałym zwycięstwem 7:1. GKS przystępował do spotkania w Gdańsku bez trenera Piotra Sarnika, przebywającego obecnie z kadrą U-20 na mistrzostwach świata dywizji 1B w Kijowie, a jego obowiązki przejął szkoleniowiec bramkarzy Tommi Satosaari. Do składu GieKSy wrócił za to po przerwie spowodowanej kontuzją obrońca Patryk Wajda.

Przyjezdni były wyraźnie aktywniejsza stroną widowiska w pierwszej tercji, ale to nie przełożyło się na bramki. Najbliżej szczęścia byli Jussi Makkonen i Jaakko Turtiainen, których strzały zatrzymywały się na poprzeczce i słupku bramki Tomasa Fucika. Bramkarz gdańskiej drużyny, podobnie jak w pierwszym starciu obu klubów w Gdańsku, bardzo dobrze reagował na naszej próby przełamania jego obrony. Żadna z ekip nie wykorzystała gier w przewadze, a spotkanie bardziej przypominało hokejowe szachy, w których więcej było taktyki i rozpracowywania obrony przeciwnika niż ofensywnych akcji.

Wynik nie zmienił się także w kolejnej części meczu, która poza dwiema trzema minutami w pełni należała do GKS-u. Kiedy nasi hokeiści opadli z sił, gdańszczanie spróbowali szybkich podań przez całe lodowisko i uruchamiali niebezpieczne kontry, które prawie wykorzystali Mocarski i Gołowin. Wcześniej katowiczanie nieustannie szukali sposobu na dobrze dysponowanego Fucika, a swoich sił próbowali Rajamaki, Lahde i Paszek, który miał najlepszą okazję do zdobycia gola w drugiej tercji.

GKS sprawnie wychodził z pressingu gospodarzy i stawiał na atak pozycjny, natomiast nadmorska drużyna próbował z większym lub mniejszym powodzeniem prób wypracowania akcji sam na sam i znalezienie się przed bramką czujnego Rahma. Przez jakiś czas musieliśmy przetrzymać okres dominacji Lotosu PKH i szwedzki bramkarz miał ręce pełne roboty. Tempo meczu wyraźnie spadło i wydawało się, że potrzebna będzie dogrywka. Wtedy w 58. minucie Josef Vitek wykorzystał akcję sam na sam i po ominięciu Rahma strzelił bramkę dla swojej ekipy. Tyo trafienie zadecydowało o tym, że z Gdańska wyjechaliśmy bez punktów.

Koniec. Hokejowe szachy tym razem nie dla nas.

Jeszcze jedna obrona Czecha w bramce Lotosu PKH.

Zamieszanie po bramką Fucika, ale bez efektu.

Wszystko na jedną kartę, gramy bez bramkarza.

Niestety... Josef Vitek strzela gola. Akcja sam na sam i ominięcie naszego golkipera.

Będzie dogrywka czy nie?

Samotny najazd Rajamakiego przez całe lodowisko zakończone strzałem obok bramki.

Leży na lodzie Krasowskij po przypadkowym uderzeniu w głowę.

Rożkow znów groźnie w naszej tercji.

Pierwsza ciekawsza akcja GieKSy od kilku minut. Dobrze z obrotu strzelał Turtiainen po kontrze trzech graczy naszego klubu.

Faul na Cimzarze wyjeżdżającym z boksu kar.

Dyskusje katowiczan z sędziami. Arbitrzy ukarali nas za nadwyżkę graczy na lodzie, a karę odsiaduje Cimzar.

Musimy przetrwać coraz odważniejsze ataki gospodarzy. Krasowskij strzelał w Rahma.

Jeszcze jedna obrona szwedzkiego bramkarza.

Teraz strzelał na bramkę Stasiewicz.

Szymon Marzec wyrwał się naszej obronie, ale nie zaskoczył naszego golkipera.

Wychodzimy z pressingu rywala, zabrakło jednak celnego podania do prawej strony.

Jak na razie nie jesteśmy ani trochę bliżej zmiany wyniku.

Oba zespoły w pełnych składach. Turtiainen minął się z krążkiem przed bramką Fucika.

Trzecie dobrze uderzenie naszej ekipy w ciągu 40 sekund. Nieźle.

Przypominamy: zaczynamy od dwóch minut gry w przewadze.

Strzał Lahdego kończy tercję. Filip Pesta otrzymał karę i Lotos zacznie trzecią tercją w osłabieniu.

Strzał Krawczyka prosto w golkipera gospodarzy.

Mocarski... I tylko dzięki Robinowi Rahmowi nie zmienia się wynik.

Tomasik nie sforsował bramki Fucika.

Za często tracimy krążek w tercji rywala.

Krążek mija o centymetry bramkę Rahma po uwalniającym podaniu do Marca i szybkim strzale.

Gramy w pełnym składzie. Rahm broni strzał Gołowina.

Steber w akcji. Kolejna szybka akcja gospodarzy.

Gdańszczanie wyjechali z kontrą, co kończy się karą dla Kolusza.

Da Costa wyrwał się do bójki z rywalem. Powodem był faul na Krężołku.

Gdyby nie Rahm, gapiostwo w naszej tercji mogło się skończyć źle. Strzelał Mocarski.

Kolejna szansa na kontrę, ale Pasiut blokowany. Chwilę potem Lahde mógł wykorzystać błąd obrony.

Starzyński zatrzymany przez Marca, a była okazja na dobre wyłożenie krążka.

Kara dla Tadeja Cimzara.

Krasowskij strzelił prosto w Rahma.

Lehmann naprawił swój błąd i nie pozwolił na wyłożenie krążka do Lahdego.

Jaśkiewicz blokuje strzał Marca.

Rajamaki długo jechał z krążkiem, potem celował w okienko bramki Fucika. Ale Czech robi swoje.

Rahm dobrze się ustawił do uderzenia Marca.

Paszek z bliska! Jedna z najlepszych okazji naszego klubu w meczu.

Akcja 3 na 2 GieKSy... zatrzymuje się na Fuciku.

Strata, odzyskanie, strata, odzyskanie...

Wracamy na lód!

Koniec tercji. Jeszcze strzał z lewej strony na bramkę Lotosu.

GKS jest wyraźnie aktywniejszy w tej tercji, czekamy wciąż na bramki.

Rajamaki miał dużo przestrzeni do strzału, ale nie mógł zaskoczyć Fucika. Koniec gry w przewadze.

Turtiainen uderzał po obrocie i słupek!

Filip Pesta w boksie kar. Znów gramy w przewadze.

Nieporozumienie pod naszą bramką. Na szczęście wywalczyliśmy znów krążek.

Da Costa! Obok słupka, ale strzał był godny uwagi.

Cimzar celował w bramkę obok Turtiainena, krążek leci obok bramki.

Kara dla Jelakowa, gramy bez bramkarza, próbując stworzyć sobie przewagę.

Pretensje gdańszczan po decyzji sędziów o spalonym.

Jeszcze raz broni Tomas Fucik.

Sporo walki, niewiele strzałów.

Lahde blisko strzału z niewielkiej odległości.

Obroniliśmy się. Strzały Szurowskiego i Vitka obok naszej bramki.

Patryk Krężołek zjeżdża na dwie minuty.

Szybka odpowiedź PKH, Vitek dał się nam we znaki.

Poprzeczka po strzale Makkonena!

Dwa strzały na bramkę Fucika w krótkim odstępie czasu.

Na razie bez strzałów. Spalony po akcji gospodarzy.

Strzał rywali broni pewnie Robin Rahm.

Pierwsze groźne natarcie GieKSy na bramkę gdańszczan.

Gramy!

• Przypomnijmy sobie ostatnie zwycięstwo GieKSy!

• Obowiązki pierwszego trenera naszej drużyny przejął tymczasowo Tommi Satosaari. Piotr Sarnik przebywa z kadrą U-20 na mistrzostwach świata dywizji 1B w Kijowie. Gratulujemy prowadzonej przez niego kadrze wygranej z Włochami!

• Witamy przed spotkaniem w Gdańsku, gdzie po raz trzeci w tym sezonie zagramy z Lotosem PKH.