(2:0, 2:0, 4:0)

KS Naprzód Janów

GKS Katowice: Kieler (Rahm) - Franssila, Krawczyk, Da Costa, Makkonen, Rajamaki - Salmi, Jaśkiewicz, Lahde, Cimzar, Turtiainen - Tomasik, Kolusz, Mularczyk, Uski, Michalski - Krężołek, Starzyński, Paszek

KS Naprzód Janów: Niemczyk (Kraus) - Wąsiński, Kosakowski, Cicok, Kondraszow, Adamus - Bodora, Stępień, Piper, Rajski, Paczkowski - Sarna, Krokosz, Rybak Michał, Rybak Maciej - Kapłon, Ksiondz, Pohl, Wróbel, Niedźwiedź

Hokeiści Piotra Sarnika liczyli na okazałe zwycięstwo nad Naprzodem Janów i rehabilitację przed własnymi kibicami po dotkliwej porażce w Krakowie. W składzie, w którym po raz kolejny zabrakło Pasiuta, Devecki i Wajdy, doszło do kilku zmian w piątkach, a także na pozycji bramkarza.
Pierwsze minuty upływały pod znakiem niewykorzystanych szans GieKSy: strzał Tadeja Cimzara trafił w poprzeczkę, a próba Kamila Paszka minęła bramkę Szymona Niemczyka o centymetry. Dopiero w 8. minucie słoweński napastnik naszego klubu pewnie wykorzystał podanie Oskara Krawczyka. Rywale odgryzali się z rzadka, ale niektóre strzały były dość niebezpieczne, na przykład szybki strzał Mateusza Adamusa. GKS kontrolował grę zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami, a na 2:0 podwyższył Jussi Makkonen po rajdzie i wykończeniu akcji sam na sam (dodajmy, że nasza drużyna grała wtedy w osłabieniu), a doskonałym podaniem z naszej tercji obsłużył go Tuukka Rajamaki.

GieKSie nie brakowało dobrych przechwytów w tercji rywala i dokładnych podań, jednak przez długi czas brakowało decydującego wykończenia. Potrzeba było sześciu minut kolejnej tercji, żeby wynik zmienił się raz jeszcze raz korzyść GKS-u. Mateusz Michalski świetnie objechał bramkę rywali i zwiódł bramkarza Naprzodu, po czym trafił do pustej bramki. Po czterech minutach doskonałe podanie Turtiainena wykorzystał Oula Uski. Do końca tercji nie brakowało szans na podwyższenie rezultatu, jako że GKS świetnie reagował za zagrania hokeistów Naprzodu i przejmował sporo krążków w tercji rywali, ale ostatecznie kończyliśmy drugą część meczu z czterobramkowym prowadzeniem.

Po drugiej przerwie między tercjami obraz gry nie zmienił się ani na jotę: GKS nacierał na bramkę Niemczyka, rywale z Janowa głównie wybijali krążek z tercji. W 47. minucie starania naszej ekipy zostały nagrodzone po składnej akcji, którą wykończył Miika Franssila. Przez długi czas nasze strzały mijały bramkę Naprzodu, aż w końcu aktywny przed bramką przeciwnika Uski wypracował Mateuszowi Michalskiemu drugie trafienie, a kilkadziesiąt sekund później przełamał się Rajamaki. Kanonadę GieKSy zakończył upadający na lód po faulu rywala Filip Starzyński.

Koniec.

Jeszcze obrona strzału Da Costy.

Do tego ukarany Igor Sarna.

Starzyński! Dobił krążek, upadając na lodowisko.

Kieler broni strzał rywali z lewego bulika.

Pozwoliliśmy Naprzodowi na podania w naszej tercji.

Ukarany Nestori Lahde.

I jeszcze jeden! Rajamaki spisał się na medal.

I jeszcze jeden gol. Uski wypracował trafienie Michalskiemu.

Uski z zakrystii... Obok słupka.

Cimzar wypracował Turtiainenowi dobrą sytuację.

Makkonen! Dobry rajd na bramkę, strzał minął poprzeczkę.

Bramkarz rywali łapie strzał Teddy'ego Da Costy.

Rajamaki po objechaniu bramki podawał do Krężołka, zabrakło celności.

Blokowany Salmi, Krawczyk obok bramki.

Kolejny gol!

Starzyński z lewego bulika w rękawicę bramkarza.

Lahde trafił Niemczyka w klatkę piersiową.

Makkonen prawie ominął obrońcę przeciwnika.

Sam na sam Michalskiego, obok bramki.

Kara dla Ouli Uskiego.

Naprzód wychodzi ze swojej tercji długim lobem na drugą stronę lodowiska.

Wracamy na lód!

Piętnaście minut przerwy przed nami.

Lahde! Jednak obok słupka.

Paszek, potem Starzyński. Nieustannie oblegamy tercję przeciwnika.

Długie rozprowadzanie obrony Naprzodu. Blokowany strzał Tomasika.

Kolejne przejęcie w tercji neutralnej, zabrakło celności.

Druga z rzędu próba Makkonena.

Szybka kontra i niecelny strzał Paszka.

Makkonen mógł skorzystać z podania obrońcy Naprzodu.

Długo atakowaliśmy rywali w ich tercji.

Huk uderzonej bandy po strzale Turtiainena.

Minimalnie przestrzelił Da Costa.

Pierwsza od dłuższego czasu interwencja naszego golkipera.

Świetne podanie do Uskiego, który nie myli się w takich sytuacjach.

Po strzale Lahdego z ostrego kąta krążek wylatuje poza taflę.

Jakub Piper ukarany.

Podanie Krokosza przed pole bramkowe GieKSy, nie było strzału.

Kolusz z dalszej odległości, krążek wyraźnie mija bramkę.

Michalski świetnie objechał bramkę, obrońców i bramkarza!

Zagapili się goście w swojej tercji, ale nie skorzystaliśmy z tego.

Kara dla Turtiainena.

Michalski... Trafił w zawodników kotłujących się przed bramką Niemczyka.

Zaczynamy od uderzenia Turtiainena z bliska.

Gramy.

Koniec tercji.

Kolejny zgubiony krążek po serii podań GieKSy.

Niepotrzebna strata pod bramką, bez konsekwencji.

W ostatniej minucie robiliśmy sporo zamieszania w tercji Naprzodu.

Dobra próba Patryka Krężołka.

Turtiainen! Ależ było blisko!

Mularczyk wychodził z kontrą, ale zgubił krążek.

Makkonen! Dostał świetnie podanie z naszej tercji i pewnie ominął bramkarza gości.

Ten sam gracz zjeżdża na dwie minuty do boksu kar.