4-0
(1:0, 3:0, 0:0)

COMARCH Cracovia: Kopriva (Kowalówka) - Jachym, Musioł, Mikula, Jezek, Tvrdoń - Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Vachovec, Kapica - Rompkowski, Gula, Drzewiecki, Bahensky, Leivo - Pac, Stebih, Gajor, Bryniczka, Brynkus

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Franssila, Krawczyk, Da Costa, Michalski, Kolusz - Salmi, Cakajik, Lahde, Makkonen, Rajamaki - Tomasik, Jaśkiewicz, Turtiainen, Uski, Cimzar - Mularczyk, Krężołek, Starzyński, Paszek

Ostatnie konfrontacje z Cracovią w tym sezonie kończyły się dla GieKSy karnymi i podziałem punktów. Nic dziwnego, że tym razem zespół Piotra Sarnika, zmotywowany ostatnią wygraną w derbowym meczu z GKS-em Tychy, celował w komplet oczek. Do pierwszego składu wrócił bramkarz Robin Rahm, natomiast zabrakło w nim kapitana zespołu Grzegorza Pasiuta, wciąż zmagającego się z urazem nadgarstka.

GKS w pierwszych minutach meczu kontrolował wydarzenia na lodowisku Cracovii, a najlepsza okazję do zmiany wyniku miał Oskar Jaśkiewicz. W 10. minucie Ondrej Mikula dobrze zachował się pod bramką Robina Rahma i uzyskał prowadzenie dla Pasów, co skrajnie odmieniło przebieg gry. Krakowianie naciskali na GieKSę do samego końca tercji, zaś nasza drużyna musiała raz po raz powstrzymywać mających wyraźny ciąg na bramkę rywali. Michal Vachovec i Tomi Leivo zdążyli sprawdzić umiejętności naszego bramkarza kilka razy przed końcem pierwszej tercji.

Po trafieniu Bahenskiego z 23. minuty stało się jasne, że dzieło odrabiania strat przez zespół Piotra Sarnika będzie bardzo trudne. Gościom brakowało agresji w tercji rywala i pomysłów na zaskoczenie jego obrony, zaś hokeiści Cracovii postawili na szybkość. Nasi rywale strzelili w drugiej tercji jeszcze dwie bramki: sześć minut po Bychawskim dobrze uderzył Michal Vachovec, a na dwie minuty przed syreną Damian Kapica wykorzystał błyskawiczne wyjście z kontrą. GieKSa miała swoje szanse bramkowe, ale dobrze spisywał się bramkarz Miroslav Kopriva, który bronił próby Makkonena i Cakajika.

Hokeiśc GKS-u nie mieli nic do stracenia, dlatego ruszyli od pierwszej sekundy trzeciej tercji na bramkę Cracovii i strzelali zdecydowanie częściej niż wcześniej. Dwa razy kapitalnie uderzał Teddy Da Costa, ale pierwsza próba obiła poprzeczkę, druga zatrzymała się na parkanie Koprivy. Miejscowi wytrzymali natarcia GieKSy i zaczęli odpowiadać swoimi akcjami. Obu drużynom brakowało jednak celności, a gra przez dłuższy czas toczyła się w wolniejszym rytmie. Ożywienie przyniosła dopiero sprzeczka Da Costy z Jezkiem, zakończoną karą dla obu zawodników. Do końca meczu wynik się nie zmienił, co oznaczało pierwszą porażkę w tym sezonie z Cracovią.

Koniec. Przegrywamy wyraźnie w Krakowie.

Cracovia oblega naszą tercję.

Rajd Kolusza przerwany po kilku sekundach.

Strzał naszego obrońcy kilka metrów od bramki.

• Ci sami zawodnicy lądują w boksie kar.

Starcie Jezka z Teddy'm Da Costą pod naszym boksem.

Robin Rahm stanął na drodze strzałowi Drzewieckiego.

Turtiainen popracował pod bramką Cracovii.

Dłuższy okres jałowej gry kończy się uderzeniem Bychawskiego.

Mamy kłopot z wyjściem z tercji.

Krążek znowu opuścił taflę.

Jachym i Mikula odgryzają się naszej ekipie.

Da Costa dostał świetnie podanie i strzelił z bliska, ale na posterunku był Kopriva.

Salmi podjechał pod bramkę Cracovii, jego strzał mógł się podobać.

Paszek minimalnie obok słupka.

Krążek krąży od tercji do tercji.

Kara dla Bychawskiego, szansa dla GieKSy.

Michalski był sam na sam z Koprivą, strzelił w golkipera.

Gorąco po wymianie krążka Turtiainena i Da Costy.

Poprzeczka po strzale Da Costy.

Ostatnia część gry.

Koniec nieudanej tercji. Mała bójka pod bramką gospodarzy na kilkanaście sekund przed syreną.

Szybkie wyjście gospodarzy z kontrą, Damian Kapica strzela nam bramkę.

Rahm nie dał się zaskoczyć Bychawskiemu.

Akcja Tvrdonia z Jezkiem i było bardzo blisko gola numer cztery.

Objazd bramki Koprivy, kończy się na krążku w naszej tercji.

Kapica znowu wyszedł sam na sam, ale uderzył bez energii.

Częściej bywamy w tercji krakowian.

Przepychanki pod bramką Rahma.

Makkonen... Ale jego strzał łapie Kopriva.

Kapica sam na sam, ale defensorzy GieKSy ubiegli go.

Jaśkiewicz znów miał krążek na kiju w dobrej pozycji przed bramką.

Brynkus strzelił wprost w czujnego Rahma.

Vachovec podwyższa prowadzenie gospodarzy.

Cakajik niecelnie z dalszej odległości.

GieKSa świetnie rozprowadziła obronę rywala, ale Kopriva obronił uderzenie Tomasika.

Cracovia nie ustępuje. Strzelał Kruczek.

Tvrdoń trafia w Rahma po uderzeniu z pierwszego krążka.

Odpowiadamy strzałem Cakajika z linii niebieskiej.

Bahensky zaskakuje uderzeniem z prawego bulika.

Szarpana gra po obu stronach tafli.

Obronione uderzenie Franssili.

Wracamy na lodowisku przy ulicy Siedleckiego.

Rahm nie pozwolił Finowi Leivo na wepchnięcie krążka do bramki.

Wybijamy po raz drugi krążek z tercji.

Starzyński ukarany za przewrócenie rywala.

Cracovia gra w piątkę.

Strzał Michalskiego, broni bramkarz Cracovii.

Miika Franssilia uderzał spod linii niebieskiej.

Druga okazja Vachovca z ciągu ostatniej minuty.

Marek Trvdoń zjeżdża na dwie minuty.

Brynkus mógł zaskoczyć Rahma w szybkiej akcji ze skrzydła.

Staramy się wyjść z kontratakiem, ale na razie to nam nie wychodzi.

Leivo mógł wykorzystać nasz błąd w obronie. Słabszy okres gry.

Kruczek mógł przeciąć tor lotu krążka po strzale Vachovca.

Musioł zaskakuje nas strzałem w okienko z ostrego kąta. Bramka zapisana ostatecznie Mikuli.

Długi rajd Leivy wzdłuż rollingu, ale nie kończy się strzałem.

Kapica strzelał, Rahm odbijał parkanami.

Kopriva wyjechał z pola bramkowego, mieliśmy szansę.

Jeden z arbitrów został trafiony krążkiem. Ale już wraca do pracy.

Jaśkiewicz! Dogodna pozycja, prosto w bramkarza.

Bez strzału po najeździe gospodarzy środkiem tafli.

Rahm spokojnie mrozi krążek po strzale Mikuli.

Na razie kontrolujemy spokojnie grę.

Pierwsza sytuacja pod bramką Koprivy.

Gramy!

• Hokeiści obu ekip są już na lodzie.

• Do składu GieKSy wraca bramkarz Robin Rahm. Tym razem zabraknie w nim kapitana drużyny Grzegorza Pasiuta.