• Da Costa (30)
  • Turtiainen (25)

KS Naprzód Janów: Krofta (Bernard) - Kapłon, Syroezhkin, Tsitok, Kondrashov, Rybak Michał - Krokosz, Sarna, Rajski, Piper, Ksiondz - Stępień, Bodora, Rybak Maciej, Skrodziuk, Paczkowski oraz Niedźwiedź, Wróbel i Pohl.

GKS Katowice: Kieler (Rahm) - Tomasik, Devecka, Da Costa, Pasiut, Kolusz - Franssila, Krawczyk, Lahde, Makkonen, Turtiainen - Salmi, Jaśkiewicz, Michalski, Uski, Cimzar oraz Mularczyk, Krężołek, Starzyński i Paszek.

W ramach 12. kolejki po raz pierwszy w tym sezonie zagraliśmy na Jantorze. Naprzód Janów dotąd bez zwycięstwa w sezonie, więc to GieKSa rozpoczynała spotkanie jako zdecydowany faworyt. Pierwsza tercja nie przyniosła jednak bramek. Podopieczni Risto Dufvy mocno w pierwszej części naciskali, ale nie udało im się wykrozystać dwóch przewag. Problemy zaczęły się w końcówce. Nestori Lahde otrzymał karę meczu  za atak na Macieja Rybaka. Natomiast przez ostatnią minutę broniliśmy w trzech po karze dla Dusana Devecki.

Niewiele układało się po myśli GKS-u, ale sytuacja powoli wracała do normy. Wynik w 25. minucie otworzył Jaakko Turtiainen. Pięć minut później podwyższył Teddy Da Costa sprytnym strzałem obok parkana Michała Krofty, który ofiarnie zatrzymywał kolejne próby GieKSy. Przed końcem tercji do bramki trafiali jeszcze Jussi Makkonen i po raz drugi Turtiainen. Na przerwę zjeżdżaliśmy z czterobramkowym prowadzeniem.

Finałowa tercja była formalnością. Miażdżąca przewaga GKS-u pozwoliła Da Coście strzelić piątego gola. Gracze Naprzodu nie stwarzali zagrożenia, które pozwoliłoby im strzelić choćby jednego gola. W 50. minucie swojego debiutanckiego gola dla GieKSy strzelił Szymon Mularczyk! Wynik nie uległ już zmianie. Gracze Risto Dufvy odnieśli pewne zwycięstwo.

Koniec, trzy punkty dla GKS-u!

Gramy już 5 na 5.

Makkonen nie wykorzystał okazji sam na sam.

Ukarany Teddy Da Costa. Gramy w osłabieniu.

Dwie dobre interwencje Michała Kielera.

Kolejne strzały mijają bramkę Krofta.

Debiutancka bramka Szymona Mularczyka!

Miażdżąca przewaga GieKSy, szukamy kolejnego gola.

Da Costa zmienił kierunek strzału i mamy piątą bramkę dla GKS-u.

Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Tym razem kara dla Franssily, a to oznacza, że po 37 sekundach gry 4 na 4, to my będziemy grać w osłabieniu.

Kara dla Syroezhkina, gramy w przewadze.

Wracamy na ostatnią część.

Kilka szans GKS-u na gola numer pięć, ale Krofta broni w tym meczu naprawdę dobrze.

Turtiainen ponownie wpisuje się na listę strzelców.

To GieKSa w trakcie przewagi Naprzodu miała więcej szans... Gramy 5 na 5.

Kara dla Turtiainena.

Piękny strzał z backhandku Makkonena. Kroft zaskoczony.

Da Costa podwyższa!

Szukamy kolejnych bramek, gra toczy się w tercji Janowa.

GOL! Turtiainen otwiera wynik.

Janów nie wykorzystał przewagi, gramy 5 na 5. Od razu groźna akcja GKS-u, ale piękna interwencją popisuje się Krofta.

Bronimy już w czterech.

GieKSa nadal broni w trzech.

Wracamy do gry, do boju GKS!

To nie była udana tercja GieKSy, na Jantorze bez bramek.

Kara dla Devecki, ogromne problemy GKS-u. Bronimy w trójkę...

Do końca tercji bronimy w czterech.

Nestori Lahde otrzymał karę meczu.

Maciej Rybak opuszcza lód o własnych siłach.

Jeden z zawodników Naprzodu ucierpiał w starciu z Nestorim Lahde.

Kara dla Grzegorza Pasiuta, bronimy w czterech.

Ostatnie minuty bardzo chaotyczne.

Da Costa sam na sam, ale Krofta znów górą.

Krofta broni strzał za strzałem, gramy 5 na 5. GieKSie brakuje skuteczności.

Kara dla Paczkowskiego, znów gramy dwie minuty w przewadze.

Wracamy do gry 5 na 5.

Krofta dzielnie broni kolejne mocne próby GKS-u.

Kara dla Krokosza za opóźnianie gry.

Cały czas GieKSa w natarciu, szukamy pierwszego gola.

• Przed nami mecz 12. kolejki PHL. Na Jantorze zmierzymy się z Naprzodem Janów i powalczymy o kolejne trzy punkty.