• Kolusz (29)
  • Turtiainen (16)

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski (Czernik) - Horzelski, Cunik, Kozłowski, Bucenko, Stoklasa - Kałuża, Triasunow, Orekin, Korczoka, Garszin - Charousek, Podsiadło, Bernacki, Słaboń, Nahunko - Działo, Salamon, Stojek, Jaskólski

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Cakajik, Devecka, Da Costa, Pasiut, Kolusz - Franssila, Wajda, Lahde, Makkonen, Turtiainen - Salmi, Jaśkiewicz, Paszek, Uski, Cimzar - Tomasik, Karawczyk, Krężołek, Starzyński, Michalski

Celem GieKSy na mecz kończący pierwsza rundę Polskiej Hokej Ligi był powrót na zwycięski szlak i poprawienie skuteczności pod bramką rywali. Obie drużyny mialy swój pomysł na grę i zdobywanie goli: GKS starał się o podjechanie możliwie jak najbliżej bramki rywala po serii podań, natomiast Zagłębie nastawiło się na grę z kontry w przewadze liczebnej. To zaowocowało ciekawymi próbami Starzyńskiego i Podsiadły, aż w końcu doszło do szarży sosnowieczan, którą wykończył skutecznym strzałem w 14. minucie Dominik Nahunko. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo niecałe dwie minuty później Jaakko Turtiainen dostał dużo miejsca przed polem bramkowym Zagłębia i skorzystał z tego, doprowadzając do remisu. Oponenci walczyli o odzyskanie prowadzenia, ale pierwsza tercja zakończyła się bramkowym remisem.

GieKSa nastawiła się na strzały z dalszej odległości, natomiast rywale z Sosnowca nie zmienili swojego założenia na spotkanie. Tym razem to nasza drużyna musiała mierzyć się częściej z grą w osłabieniu: w pewnym momencie musieliśmy bronić się trzech na pięciu, ale pozwoliliśmy Zagłębiu jedynie na jeden strzał na bramkę Rahma. Odpowiedź katowiczan przyszła błyskawicznie, kiedy Marcin Kolusz w 29. minucie wykorzystał grę w przewadze GKS-u po karze dla Kozłowskiego i dał nam cenne prowadzenie. Zespół trenera Marcina Kozłowskiego szukał swoich szans w dalszej części tercji, ale GieKSa skutecznie stopowała zamiary gospodarzy.

GieKSa postawiła w decydującej części starcia na rozbijanie kontr rywala i wypuszczanie się pod bramkę Radziszewskiego, próbując się w strzałach po indywidualnych akcjach. Jednak w 45. minucie znowu zrobiło się gorąco po tym, jak Danił Orekin zaskoczył katowicką obronę i doprowadził do wyrównania. Bramka wyraźnie ożywiła miejscowych i sprawiła, że Robin Rahm musiał się raz po raz wykazywać w bramce. Mimo wyraźnego naporu gospodarzy do 60. minuty meczu nie padła żadna bramka, co oznaczało druga dogrywkę GieKSy w tym sezonie. W niej lepsi okazali się sosnowiczanie, którzy wygrali po drugiej bramce Nahunki w meczu.

Nahunko kończy kontrę i strzela do bramki. Koniec meczu.

Garszin wyraźnie nad poprzeczką.

Zagłębie nie wykończyło kontry.

Kary dla Pasiuta i Bucenki.

Strzał Pasiuta, po którym wywiązała się sprzeczka.

Czeka nas druga dogrywka w tym sezonie.

Devecka! Obok bramki.

Naciskamy na obronę Zagłębia. Zablokowany strzał Da Costy.

Kara dla Dominika Nahunki.

Czas dla GKS-u Katowice.

To mógł być gol. Bezpański krążek padł łupem Lahdego, który przestrzelił.

Walczymy w tercji rywala, strzał Devecki mógł być lepszy.

Bardzo niebezpiecznie po strzale Charouska.

Ostro na lodzie. Ukarany został Oskar Jaśkiewicz.

Zaczyna się najciekawsza część meczu!

Kara dla Charouska.

Strzał Salmiego z daleka minął bramkę o centymetry.

Gramy w równowadze. Odbity strzał Pasiuta.

Stracony krążek w środkowej tercji, broni znów Rahm.

Krótka szarpanina Kamila Paszka z Kałużą, obaj zjeżdżają z lodu na 2 minuty.

Dwie interwencje Robina Rahma z rzędu.

Więcej ofensywnych akcji po stronie miejscowych.

Nahunko nie pokonał Rahma.

Szybki najazd na bramkę Zagłębia, mrozi krążek Radziszewski.

Gospodarze doprowadzają do remisu. Danił Orekin wykorzystał szansę.

Rahm spisał się na medal, broniąc strzał Bucenki.

Strzał Paszka nad bramką. Wygrywamy więcej walk o krążek w środkowej tercji.

Z bliska szukał gola Makkonen.

Decydująca część meczu!

Koniec tercji numer dwa.

Pasiut wypracował sporo przestrzeni Krężołkowi, ale zabrakło strzału.

Małe spięcie pod bandami po walce o krążek Lahdego.

Tym razem spalony po stronie GieKSy.

Spalony po akcji Kozłowskiego.

Dwie bardzo niebezpieczne próby Daniła Orekina.

Z czasu korzysta nasz trener Risto Dufva.

Zbyt wielu graczy na lodzie, gramy w osłabieniu.

Rywal odpowiada obecnością w naszej tercji, wyniknęły z niej dwa strzały.

Prowadzimy! Marcin Kolusz wykańcza akcję GieKSy.

Kara dla Kozłowskiego. Trener gości dyskutuje z arbitrami.

Kozłowski wyraźnie obok bramki Rahma.

Odważnie Salmi, a potem Devecka.

Równowaga na lodzie. Wytrzymaliśmy ten trudny okres.

Wraca Lahde, gramy 4 na 5.

Rajd Garszina, po którym zakotłowało się pod naszą bramką. Kara dla Michalskiego.

Na dwie minuty schodzi Nestori Lahde.

Kolejny strzał GieKSy z okolic linii niebieskiej.

Rajd Da Costy i strzał prosto w Radziszewskiego.

Robin Rahm nie był zaskoczony próbą Salamona,

Kałuża nie dochodzi do podania, które otworzyłoby mu drogę do akcji sam na sam.

Dusan Devecka wchodzi w tercję dobrym strzałem spomiędzy bulików.

Wracamy do grania. Gramy w przewadze przez minutę i 27 sekund.

• Przypominamy, że już niedługo w Satelicie zawitają europejskie puchary! Zapraszamy na spotkanie Pucharu Wyszehradzkiego.

Krążek był szalenie blisko linii bramkowej po podbiciu go kijem przez Da Costę.

Kara dla Nikity Bucenki. Rajd Lahdego zakończony przesunięciem bramki.

Odpowiadamy na szybkie kontry Zagłębia.

Oblężenie bramki GieKSy. Wychodzimy z tego, potem minimalnie pudłuje Kolusz z bliska.

Ale szybko nadeszło wyrównanie! Turtiainen dostał dużo miejsca do strzału.

Przegrywamy po rajdzie przeciwników. Dominik Nahunko wykorzystał zamieszanie pod bramką.

Dobrze uderzał po krótkim rajdzie Turtiainen.

Błażej Salamon ukarany.

Bernacki obok bramki.

Z daleka próbował sił Miika Franssila.

Rahm broni strzał Kozłowskiego.

Świetne okazje Wajdy i Kolusza.

Najpierw Podsiadło, potem Michalski.

Sam na sam Teddy'ego Da Costy, broni Radziszewski.

Chwilę później na dwie minuty schodzi Turtiainen

Ukarany Bucenko.

Kontra Da Costy po okresie dłuższej obecności rywali w naszej tercji.

Siemion Garszin był blisko trafienia.

Zagłębie starało się o dogodną pozycję do strzału.

Starzyński minimalnie niecelnie.

Mateusz Michalski dobrze uderzał z ostrego kąta.

Niegroźny strzał Podsiadły.

Zaczęliśmy mecz.

• Przypominamy rozmowę z Kamilem Paszkiem po ostatnim spotkaniu z Re-Plast Unią Oświęcim.

• Witamy przed meczem kończącym pierwszą rundę PHL. Zagramy z Zagłębiem Sosnowiec i postaramy się o powrót na zwycięską ścieżkę.