(3:0, 2:0, 2:0)

KS Naprzód Janów

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Franssila, Devecka, Lahde, Pasiut, Kolusz - Cakajik, Wajda, Rajamaki, Makkonen, Turtiainen - Salmi, Jaśkiewicz, Da Costa, Uski, Cimzar - Tomasik, Krężołek, Michalski, Starzyński, Paszek

KS Naprzód Janów: Bernard (Niemczyk) - Kosakowski, Krokosz, Wąsiński, Kondraszow, Adamus - Stępień, Bodora, Citok, Stopiński, Rybak - Sarna, Kapłon, Gorzycki,, Skrodziuk, Piper - Niedźwiedź, Kosmęda, Wróbel, Rajski, Ksiondz

GKS był stawiany w roli faworyta inauguracyjnego starcia ligowego z Naprzodem Janów i potwierdził to miano już w pierwszej tercji spotkania w "Satelicie". Pierwszego gola dla GieKSy w sezonie 2019/2020 zdobył Mateusz Michalski już w drugiej minucie meczu, w ciągu kolejnych minut na listę strzelców wpisali się także Kamil Paszek (po świetniej asyście Jaśkiewicza) i Jaakko Turtiainen, który wykorzystał szybkie podanie od Nestoriego Lahde po objechaniu bramki rywala.. Brązowi medaliści ostatniej edycji PHL raz po raz szturmowali bramkę Samuela Bernarda: swoich sił próbowali choćby Makkonen, Franssila, Devecka, Pasiut czy Kolusz.

Kolejna część meczu przyniosła ożywienie ze strony gości z Janowa, którzy zamierzali wykorzystać okres gry w osłabieniu GieKSy po karach dla Teddy'ego Da Costy i Nestoriego Lahde. Nasza drużyna dzięki solidnej obronie wytrzymała dwie minuty natarć przyjezdnych i uspokoiła sytuację na lodowisku. Ważnego gola na 4:0 zdobył strzałem z dalszej odległości Jussi Makkonen, a w ostatniej sekundzie tercji Filip Starzyński zdążył wepchnąć krążek do bramki Bernarda, wieńcząc tym samym długie starania GieKSy o podwyższenie prowadzenia.

Obraz gry w trzeciej części spotkania nie zmienił się zbytnio. GieKSiarze próbowali swoich sił zarówno spod linii niebieskiej, jak i z bliska, zwykle do pełni szczęścia brakowało im kilku centymetrów w lewo lub w prawo. Dopiero w 51. minucie Filip Starzyński ponownie wpisał się na listę strzelców po podaniu Da Costy. Kanonadę bramek zwieńczył Mateusz Michalski.

Koniec! Zasłużona i wysoka wygrana GKS-u na początek rozgrywek.

GKS szuka kolejnych trafień, publiczność to docenia.

Jeszcze jedna szarża Michalskiego i jeszcze jeden gol!

Starzyński trafił w słupek.

Hokeiści Naprzodu rzadko kiedy opuszczają własną tercję.

Kolejny gol Filipa Starzyńskiego!

Starzyńskiemu zabrakło centymetrów do zdążenia do strzału z pół metra.

Krążek wypadł za lodowisko, krótka przerwa w grze. Niezmiennie dominuje GKS.

Godny odnotowania strzał Patryka Krężołka.

Salmi strzelał z daleka, na krążek polował Tadej Cimzar.

Dobrze przejęcie krążka przez Franssilę.

Strzał Jaśkiewicza minął się z celem.

I czas na ostatnią część meczu.

Koniec tercji.

Gol w ostatniej sekundzie tercji! Filip Starzyński zdążył przed końcem syreny.

Spalony po strzale Kosakowskiego.

Indywidualna szarża Michalskiego, kolejna ciekawa akcja GieKSy.

Devecka i Da Costa próbowali swoich sił.

Kacper Kapłon ukarany za trzymanie.

Nestori Lahde strzelił dobrze z dogodnej pozycji, wypracowanej drużynowo.

GKS próbuje strzałów spod linii niebieskiej, krążek ląduje wysoko nad taflą.

Gorzycki opuszcza taflę na dwie minuty za zahaczanie.

Wytrzymaliśmy napór rywala. Rahm wybronił strzały Stępnia i Citoka.

Ukarani zostali Teddy Da Costa i Nestori Lahde, gramy w osłabieniu.

Grzegorz Pasiut był sam na sam z bramkarzem gości, zabrakło niewiele.

Robin Rahm spokojnie złapał strzał Wróbla.

Strzał z dalszej odległości Makkonena i mamy kolejnego gola.

Kara dwóch minut dla Igora Sarny.

Goście z Janowa doczekali się strzału na bramkę Rahma.

Zaczynamy druga tercję.

• W Satelicie mecz ogląda 1000 widzów.

Koniec pierwszej tercji.

Paszek dobrze wybrał kierunek strzału, ale Bernard wybronił tę próbę.

Kolejny gol! Zdobył go po zamieszaniu pod bramką Jaakko Turtiainen.

Dobrze w narożnik strzelał Miika Franssila.

Kolejny spalony GKS-u.

Kamil Paszek podwyższa prowadzenie!

Teraz na bramkę Bernarda strzelali Cimzar i Da Costa.

Makkonen chybił w akcji sam na sam.

Kolusz okrążył bramkę i próbował swoich sił z bliska.

Groźnie dobijał Starzyński po strzale Krężołka.

Świetna próba Devecki.

Kolejna sytuacja, rykoszet od Nestoriego Lahde.

Pewna gra w tercji Naprzodu. GKS przejmuje sporo bezpańskich krążków.

Mamy to! Zdobywcą pierwszej bramki w sezonie został Mateusz Michalski.

GKS trafia do bramki, ale gol niezaliczony.

Start!

• Po trybunach niesie się śpiew kibiców GieKSy. Już za chwilę zaczynamy!

• W tym sezonie spotkania Polskiej Hokej Ligi można oglądać na platformie polskihokej.tv. Koszt transmisji z jednego meczu to 15 złotych.