• Wielkiewicz (25)
  • Dziubiński (4)

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Cakajik, Strzyżowski, Wronka, Fraszko - Wanacki, Jass, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Jyrkkio, Tuhkanen, Jaszyn, Starzyński, Urbanowicz - Tomasik, Krawczyk, Skokan, Sawicki, Krężołek.

TAURON Podhale Nowy Targ: Odrobny (Kapica) - Jaśkiewicz, Kolusz, Worwa, Dziubiński, Moisio - Wajda, Tolvanen, Sammalmaa, Zapała, Michalski - Hovinen, Suominen, Wielkiewicz, Neupauer, Guzik - Mrugała, Dutka, Słowakiewicz, Kapica, Siuty.

Po przegranej walce w półfinale play-off Polskiej Hokej Ligi, TAURON KH GKS Katowice i TatrySki Podhale Nowy Targ przystąpili do rywalizacji o brąz. W drużynie gospodarzy zabrakło kontuzjowanych Mikołaja Łopuskiego i Jesse Rohtli. Wynik już w 4. minucie otworzył Krystian Dziubiński wykorzystując nieporozumienie w obronie gospodarzy. GieKSa atakowała, ale przed końcem pierwszej tercji nie potrafiła doprowadzić do wyrównania.

Na 48 sekund przed końcem pierwszej odsłony pod ławką GKS-u doszło do bójki hokeistów. W efekcie Maciej Urbanowicz otrzymał karę meczu. Podopieczni Toma Coolena byli w stanie stworzyć przewagę i trzymać krążek w tercji rywala. Niestety zabrakło pomysłu na wykończenie akcji. Miało go za to Podhale. Najpierw pod nogami Kevina Lindskouga miejsce znalazł Filip Wielkiewicz, a w 40. minucie na 3:0 w kontrze podwyższył Krzysztof Zapała.

Na trzecią tercję GieKSa wyjeżdżała będąc w bardzo trudnej sytuacji. Gospodarze naciskali i próbowali z każdej strony zaskoczyć Przemysława Odrobnego, ale nic nie przynosiło przełamania. W 54. minucie w przewadze Dusan Devecka w końcu znalazł drogę do bramki Podhala. Chwilę później dobrze z niebieskiej przymierzył Niko Tuhkanena i GieKSa nawiązała kontakt! Niestety mimo prób i grze 6 na 4 więcej bramek katowiczanom strzelić się nie udało. Goście z Nowego Targu objęli prowadzenie w serii.

Nie udało się. Koniec meczu.

Odrobny zatrzymuje strzał łyżwą!

Devecka prosto w Odrobnego! Gramy 6 na 4.

Kara dla Podhala! 1:39 do końca!

TUHKANEN! 2:3!

Fraszko blisko dobitki, ale obrońca ściąga mu krążek tuż sprzed kija.

Zamieszanie w tercji Podhala, znów poruszona bramka.

Gol Devecki! Jeszcze gonimy...

Kara dla Zapały, gramy w przewadze.

Power break i po raz ostatni dzisiaj TAURON Girls.

Odrobny w ostatnim momencie wybija krążek po strzale Malasińskiego.

Poruszona bramka Odrobnego, cały czas szukamy pierwszego gola.

Zamieszanie pod bramką Podhala, ale bramka Odrobnego nie do sforsowania.

Kara dla Guzika, gramy w przewadze.

Zaczynamy ostatnie 20 minut.

• W "Satelicie" jest nas dzisiaj 1100. Dziękujemy!

Znakomita kontra gości. Zapała na 3:0.

Ponownie bójka, tym razem Jaszyn. Dwie minuty kary dla naszego zawodnika. Dwie minuty także dla Mrugały. Gramy 4 na 4.

Neupauer próbował zaskoczyć Kevina, ten mrozi krążek.

Mamy przewagę, ale w żaden sposób nie potrafimy tego przełożyć na bramki.

Odrobny mrozi strzał z niebieskiej Jaszyna.

Nieporozumienie Lindskouga z Krawczykiem. Na szczęście bez konsekwencji.

Power break i ponownie TAURON Girls.

Podanie do Starzyńskiego przed bramkę, ale ten nie był w stanie wykończyć kontry.

Pasiut bliski szczęścia, strzał minimalnie obok słupka.

Długa akcja GKS-u w tercji Podhala, ale bez groźnego strzału.

Wielkiewicz na 2:0.

Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Odrobny na razie bardzo czujny.

Dwie minuty kary dla Wronki, nasz zawodnik nie zgadza się z decyzją sędziów. Dwie minuty kary także dla Podhala. Gramy 4 na 4.

Fraszko nie wykorzystał szansy sam na sam.

Wracamy na drugą tercję.

2 minuty kary dla Jaszyna.

Na 43 sekundy przed końcem sędziowie zastanawiają się, co powinni zrobić.

Solidna bójka pod naszą ławką, wszystko wskazuje na karę meczu dla Maćka Urbanowicza.

Próba Pasiuta, ale prosto w bramkarza gości.

Próbujemy wjechać w tercję rywala, ale Podhale groźnie kontratakuje dobrymi przejęciami krążka.

Power break i TAURON Girls.

Jeden groźny strzał na bramkę Odrobnego, wracamy do gry 5 na 5.

Gramy w przewadze.

Szansa Podhala po krótkiej akcji w naszej tercji, w ostatniej chwili nasz obrońca wybija krążek.

Indywidualna akcja Malasińskiego, ale strzał prosto w Odrobnego.

Słupek ratuje nas przed utratą drugiego gola.

Bezskuteczny ostrzał bramki gości.

Strzał Skokana w kontrze, ale zbyt ostry kąt, by zaskoczyć Odrobnego.

Błąd naszej obrony. 1:0 dla gości po golu Dziubińskiego.

Malasiński przebił się przez defensywę i uderzył w parkan Odrobnego, było blisko.

Lindskoug zatrzymuje strzał w kontrze zaraz po długiej akcji GieKSy w tercji rywala.

Zaczęliśmy. Do boju GieKSa!

• Trwa prezentacja obu drużyn. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W trakcie meczu kibice przeprowadzą zbiórkę pieniędzy dla Tobiasza Bernata - hokeisty, który walczy o powrót do normalnego życia

• Seria z Cracovią skończyła się dla GieKSy porażką 2-4. TatrySki Podhale z kolei przegrało 3-4 z GKS-em Tychy. Zespoły przystąpią więc do walki o brązowy medal. Zdobędzie go ten, kto pierwszy pokona rywala dwukrotnie. Początek tej rywalizacji w "Satelicie".