(2:0, 1:1, 0:0)

• Tabacek (33)

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Jyrkkio, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen - Jass, Cakajik, Malasiński, Pasiut, Wronka - Tomasik, Wanacki, Fraszko, Starzyński, Jaszyn - Krężołek, Skokan, Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski.

Re-Plast Unia Oświęcim: Fikrt (Lipiński) - Vehmanen, Saur, Tabacek, Kiiholma, Themar - Bezuska, Kowalówka A., Adamus, Trandin, Przygodzki - Paszek, Maciejewski, Malicki, Danecek, Kowalówka S. oraz Noworyta, Wanat, Gruszka, Prusak.

Dla obu drużyn był to najważniejszy mecz w sezonie. W ćwierćfinale PHL TAURON KH GKS Katowice na własnym lodowisku podejmował KS Unię Oświęcim przy stanie rywalizacji 3-3. W drużynie gospodarzy brakowało leczących kontuzje Dusana Devecki i Oskara Krawczyka.

GieKSa w poprzednim meczu u siebie nie strzeliła bramki, więc katowiczanom zależało na szybkim przełamaniu. Pierwsze minuty w wykonaniu obu drużyn były nerwowe, żadna nie potrafiła wjechać w tercję i ułożyć składnej akcji. Moment przełomowy przyszedł przy okazji pierwszej kary dla Unii. Janne Laakkonen zagrywał krążek do stojącego przed bramką Tomasza Malasińskiego i przejeżdżający obrońca wpakował go do swojej bramki. Od tego momentu katowiczanie przeważali.

Wynik w 16. minucie podwyższył Jesse Rohtla. Fin otrzymał doskonałe podanie przed bramkę od Janne Laakkonena i zmieścił krążek pod parkanem Michala Fikrta. Przed końcem pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie. Kolejna część toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy co chwilę grozili w tercji rywala. W 32. minucie Patryk Wronka wjechał pewnie przed bramkę Fikrta i oddał mocne uderzenie prosto w okienko. Krążek odbił się jeszcze od słupka i wpadł do bramki ku uciesze katowickich kibiców. Tym razem jednak Unia miała odpowiedź. Peter Tabacek wykorzystał zamieszanie pod bramką Kevina Lindskouga i delikatnym strzałem zapisał na konto oświęcimian pierwszą bramkę.

Na finałową odsłonę GieKSa wyjechała z prowadzeniem 3:1, co zapowiadało jeszcze wiele emocji. Goście bardzo mocno naciskali i to oni przejęli inicjatywę w trakcie pierwszych 10 minut tercji. Rywale co chwilę testowali czujność Lindskouga wykorzystując resztki swoich sił. Na 4 minuty przed końcem Liro Vehmanen otrzymał karę, co powstrzymało szalone ataki gości. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. TAURON KH GKS Katowice zameldował się w półfinale!

KONIEC MECZU! MAMY PÓŁFINAŁ!

Kolejna kara dla gracza Unii. Goście nie wytrzymali napięcia.

Kara dla Unii.

Potężne zamieszanie pod bramką Kevina, ale ten mrozi krążek.

Unia wycofała bramkarza.

Czas dla gości.

Unia już w piątkę, zostały ostatnie dwie minuty.

Łopuski z bliskiej odległości prosto w Fikrta.

Kara dla Vehmanena. Gramy w przewadze!

Zamieszanie pod bramką Lindskouga, Unia bliska bramki kontaktowej, ale tym razem dopisało nam szczęście.

GieKSa gra spokojnie. Stara się utrzymać przy krążku bez nerwowych ruchów.

GieKSa popisuje się w tej tercji dobrą obroną. Oby tak pozostało do końca.

Wracamy do gry po power breaku.

Kontra GieKSy. Mocne uderzenie Rohtli przelatuje minimalnie obok bramki.

Ostatnie 10 minut!

Unia doszła do głosu i teraz to ona konstruuje akcje w tercji GKS-u.

Dwa groźne strzały na bramkę Lindskouga, ale ponownie nasz bramkarz górą.

Już 5 na 5!

Kevin mrozi krążek po mocnym strzale z niebieskiej.

Unia bardzo mocno naciska. Kara dla Malasińskiego. Przed nami trudne dwie minuty.

Drobny błąd GKS-u w obronie, ale na szczęście bez konsekwencji.

Długa akcja GieKSy w tercji Unii i kilka groźnych prób, goście się jednak ratują.

Gramy w pełnych zestawieniach, nie udało się stworzyć zagrożenia.

Gramy w przewadze przez 1:10.

Wracamy na ostatnią część. Do boju GieKSa!

Koniec, remis w drugiej tercji.

Jeszcze jedna kara dla gości za ruszenie bramką.

Było groźnie w tercji Unii, ale nie wykorzystaliśmy tej przewagi.

Kara dla Unii za nieprzepisowe powstrzymywanie. Na ławce ląduje Saur.

Po raz kolejny Fraszko. Bardzo aktywny, ale niestety nieskuteczny.

Mocny strzał Fraszko. Fikrt odbił, ale nikt do krążka nie dopadł. W odpowiedzi kontra Unii zakończona zamrożeniem krążka przez Lindskouga.

Długa akcja GieKSy w tercji Unii. Przerywa ją spalony w polu bramkowym.

Laakkonen nastrzelił Fikrta.

Uraz Jassa. Nasz obrońca zjeżdża na ławkę.

Pierwsza bramka dla Unii, gol Tabacka.

Power break i TAURON Girls!

Tomek Malasiński mógł podwyższyć w akcji sam na sam!

Patryk wjechał przed bramkę i precyzyjnym strzałem zmieścił krążek obok słupka.

FANTASTYCZNE UDERZENIE WRONKI!

Doskonała szansa Fraszko! Miał strzał niemal na pustą bramkę, ale nie przymierzył celnie.

Przetrwaliśmy, gramy 5 na 5.

Przygodzki marnuje sam na sam.

Kara dla Laakkonena. Przed nami dwie minuty gry w czterech.

Fraszko w trudnej sytuacji sam na sam, niestety zabrakło wykończenia.

Jass w kontrze z niebieskiej. Fikrt mrozi krążek.

Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Groźny strzał w kontrze Cakajika. Fikrt broni parkanem.

Unia zaczęła ostro. Tak ostro, że kolejny zawodnik zjeżdża na ławkę kar. Tym razem Themar.

Wracamy na drugą tercję.

Koniec pierwszej tercji. Prowadzimy 2:0!

Próba Fraszki minimalnie mija bramkę Fikrta.

Wronka w słupek!

Kara dla gości, na ławce Malicki. Kolejna szansa dla GieKSy.

Doskonałe podanie przed bramkę i Jesse wykańcza precyzyjnym strzałem.

ROOHTLAA! 2:0

Kolejna niezwykle groźna kontra gości, strzał jednak prosto w Kevina.

Rywal próbował objechać bramkę i zaskoczyć Lindskouga, ale ten pozostaje czujny.

Spalony w polu bramkowym Unii. Szkoda, bo Pasiut przygotowywał się do strzału.

Wracamy do gry. Przed nami jeszcze wiele pracy.

Czas na power break i TAURON Girls.

GOOOOOOL! Malasiński otwiera wynik.

Malasiński bliski przekierowania krążka, zabrakło centymetrów.

Kara dla Unii, na ławce siada Trandin.

Urbanowicz w kontrze minimalnie obok słupka.

Dwa mocne strzały gości, Lindskoug dwa razy mrozi krążek.

Wronka przekierował strzał, ale Fikrt broni instynktownie.

Dobra okazja Łopuskiego, strzał jednak nieprecyzyjny.

Niezwykle groźna kontra Unii, strzał minimalnie obok słupka. Sędziowie odgwizdali jednak spalony w polu bramkowym.

Fraszko nie wykorzystuje akcji sam na sam!

Na razie żadna z drużyn nie potrafi wjechać w tercję i zbudować akcję.

Niebezpieczna kontra gości, ale Lindskoug zatrzymuje krążek parkanem.

Atakowany od tyłu Wronka, ale bez kary dla gracza Unii.

Do boju GieKSa!

• Od początku spotkania dzielą nas sekundy. Trwa prezentacja zawodników.

• Dla obu drużyn to najważniejszy mecz w sezonie, zatem widowisko zapowiada się niezwykle pasjonująco.

• Przed nami decydujące starcie serii z Unią Oświęcim. TAURON KH GKS wygrał ostatnie spotkanie w Oświęcimiu, dzięki czemu doprowadził do remisu i meczu numer 7. W naszej drużynie brakuje kontuzjowanych Dusana Devecki i Oskara Krawczyka.