• Themar (52)
  • Przygodzki (36)

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Jyrkkio, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen - Jass, Cakajik, Malasiński, Pasiut, Wronka - Tomasik, Wanacki, Fraszko, Starzyński, Jaszyn - Skokan, Urbanowicz, Sawicki, Krężołek

Re-Plast Unia Oświęcim: Fikrt (Lipiński) - Vehmanen, Saur, Tabacek, Kiiholma, Themar - Bezuska, Konig, Adamus, Trandin, Przygodzki - S. Kowalówka, Maciejewski, Piotrowicz, Danecek, A. Kowalówka - Noworyta, Paszek, Malicki, Wanat, Gruszka

W piątym meczu ćwierćfinału play-off Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice przegrał w „Satelicie” z Unią Oświęcim. Rywale objęli prowadzenie 3:2 w całej rywalizacji.

Pierwsza część spotkania, podobnie jak cała rywalizacja play-off, była bardzo wyrównana, ale to hokeiści GieKSy dłużej utrzymywali się przy krążku i stworzyli więcej sytuacji pod bramką rywali. Groźne strzały na bramkę Unii oddawali Grzegorz Pasiut, Jesse Rohtla czy Patryk Wronka. Każda z prób była jednak nieskuteczna. Katowiczanie zaimponowali swojej publiczności zwłaszcza w grze obronnej. Przez ponad półtorej minuty grali w osłabieniu trzech na pięciu, a mimo to nie pozwolili oświęcimianom otworzyć wyniku spotkania. W końcówce swoją szansę miał jeszcze Tomasz Malasiński, ale ostatecznie po 20 minutach gry w „Satelicie” był bezbramkowy remis.

W drugiej tercji walka po obu stronach się wyrównała. TAURON KH GKS miał liczne szanse na otwarcie wyniku spotkania, jednak w naszych szeregach brakowało skuteczności i dokładności pod bramką Unii. Pierwsza bramka meczu padła dopiero w 36. minucie. Oświęcimianie wykorzystali liczebną przewagę i objęli prowadzenie. GieKSa szansę na skuteczną odpowiedź miała kilkanaście sekund później, jednak bramkarz Unii w ostatnim momencie wybił krążek poza światło bramki. W końcówce tercji wicemistrzowie Polski wyraźnie przyspieszyli, ale nie zdołali doprowadzić do remisu.

Od początku trzeciej tercji GieKSa rzuciła się do odrabiania strat, ale w naszym zespole nadal brakowało skuteczności. Hokeiści Toma Coolena wyraźnie przyspieszyli grę i przejęli inicjatywę. W 51. minucie oświęcimianie złapali karę i wydawało się, że to idealna okazja, by odrobić straty. Niestety, to rywale wykorzystali chwilę nieuwagi naszego zespołu i wyprowadzili kontrę, która zakończyła się bramką. W 58. minucie Kevin Lindskoug zjechał do boksu, co bardzo szybko wykorzystali oświęcimianie. Przejęli krążek i strzelili do pustej bramki ustalając wynik spotkania.

Szóste spotkanie pomiędzy TAURON KH GKS-em a Unią zostanie rozegrane w sobotę 2 marca w Oświęcimiu o 18:00.

Koniec spotkania.

Kara dla Macieja Urbanowicza. 14 sekund do końca spotkania. Czas dla Unii.

Kara dla Jyrkkio.

Kevin Lindskoug zjechał do boksu. Rywale przejęli krążek i strzelili do pustej bramki.

Po raz kolejny rzuciliśmy się do odrabiania strat. Skuteczność dzisiaj jednak zawodzi.

Fraszko sam na sam z Fikrtem, ale ten broni...

Koniec kary dla Unii.

Strzał Jesse Jyrkkio prosto w Fikrta.

Coś niesamowitego... Straciliśmy krążek, a rywale zdołali wyprowadzić kontrę i prowadzą już 2:0.

Wyraźnie przyspieszyliśmy. Kara dla Unii.

Martin Cakajik nie trafia z dwóch metrów...

Blisko Filip Starzyński, ale ciągle brakuje szczęścia.

Patryk Wronka strzela, ale krążek nadal nie wpada do bramki.

Patryk Krężołek próbował solowej akcji, ale nie zdołał oddać skutecznego strzału.

Oleg Jaszyn objechał bramkę i próbował zaskoczyć bramkarza Unii, ale ten wybił krążek.

Unia w pełnym zestawieniu.

Strzelał również Martin Cakajik, ale krążek nie dotarł do okolic bramki.

Strzał Grzegorza Pasiuta z dystansu. Broni Fikrt.

Kara dla Unii. Gruszka na ławce kar.

Szansa Bartosza Fraszki, ale Fikrt broni z największym trudem.

Tomasz Malasiński w zamieszaniu pod bramką nie zdołał dołożyć kija, by zmienić tor lotu krążka.

Koniec gry w przewadze GieKSy.

Czas na trzecią tercję. Walczymy!

Kara dla Unii. Będziemy grać w przewadze. 68 sekund do końca drugiej tercji.

Grzegorz Pasiut sam na sam, ale mocny strzał minimalnie mija bramkę Unii.

Była szansa na natychmiastową odpowiedź GieKSy, ale Fikrt w ostatniej chwili wybija krążek.

Rywale wykorzystują grę w przewadze i otwierają wynik meczu.

Niko Tuhkanen na ławce kar.

Zapowiadała się ciekawa akcja, ale niestety zabrakło dokładności w podaniu Fraszki do Wanackiego.

Unia w natarciu, ale broni Kevin Lindskoug.

Patryk Wronka strzelał spod niebieskiej linii, ale krążek minął bramkę Unii.

Groźny strzał Unii, ale czujnie Jakub Wanacki w defensywie.

Połowa meczu za nami. Ciągle czekamy na bramkę, która otworzy wynik spotkania.

Zamknęliśmy rywali w ich tercji obronnej, ale Unia skutecznie się broni.

Szturmujemy bramkę oświęcimian, ale krążek nadal nie wpada do bramki.

Strzał Grzegorza Pasiuta minimalnie mija słupek bramki Unii.

Gramy w pełnym zestawieniu, choć momentami wyglądało to tak, jakbyśmy grali w przewadze. Kolejny raz dobrze prezentujemy się w obronie!

Strzał Grzegorza Pasiuta. Broni Fikrt.

Kara dla Patryka Wronki. Nasz zawodnik nie zgadza się z decyzją sędziów.

Patryk Wronka do Mikołaja Łopuskiego. Ten drugi niestety nie sięga krążka tuż przed bramką.

Zaczynamy drugą tercję.

Niegroźny strzał Unii wyłapany przez Kevina Lindskouga.

Maciej Urbanowicz chciał zaskoczyć Fikrta, ale ten łapie krążek.

Oleg Jaszyn rozprowadził akcję GieKSy, ale zabrakło celnego strzału.

Chwila nieuwagi o mały włos nie kosztowała nas straty bramki, ale czujnie Kevin Lindskoug.

Filip Starzyński z ostrego kąta strzela prosto w bramkarza Unii.

Martin Cakajik był bliski sytuacji sam na sam, ale zabrakło kilku centymetrów, by przejąć krążek.

Tak jest! Gramy w pełnym zestawieniu. Rywale nie zdołali nam zagrozić.

Już tylko 4 na 5! Bardzo dobrze się bronimy!

Kara również dla Martina Cakajika za opóźnianie gry - bezpośrednie wystrzelenie krążka poza boisko. Gramy w podwójnym osłabieniu.

Po raz pierwszy będziemy się bronić. Kara dla Jesse Rohtli za spowodowanie upadku przeciwnika.

Groźny strzał Grzegorza Pasiuta! Znów niewiele zabrakło.

GieKSa ma zdecydowaną przewagę w posiadaniu krążka.

Tomasz Malasiński przechwycił krążek tuż przed bramką Unii, ale strzał był zbyt słaby, by pokonać Fikrta.

Świetna akcja Patryk Wronka - Maciej Urbanowicz, ale zabrakło nieco szczęścia. Bramkarz Unii broni.

Strzał Patryka Wronki z ostrego kąta, ale broni Fikrt.

Themar wyszedł sam na sam z Kevinem Lindskougiem, ale górą bramkarz GieKSy!

Obustronne wykluczenie. Jesse Rohtla i Maciejewski na ławce kar.

Kara dla Unii. Patryk Wronka ucierpiał w starciu z rywalem.

Jesse Rohtla przejął krązek tuż przed bramką Unii, jednak obrońcy w ostatniej chwili powstrzymali strzał Fina.

Zaczynamy piąty mecz play-off!

• Nasz kapitan Tomasz Malasiński wjechał na lód z efektownym tortem z okazji 55. urodzin Klubu.

• Rozgrzewka dobiegła końca. Czas na pielęgnację tafli i... niespodziankę z okazji urodzin GieKSy.

• W dzisiejszym meczu nie zagra Marek Strzyżowski, który nabawił się urazu dłoni. Trener Tom Coolen nadal nie może skorzystać z Oskara Krawczyka i Dusana Devecki, który powraca do zdrowia. W składzie jest za to Jakub Wanacki, który był zawieszony na trzy mecze za faul podczas pierwszego spotkania play-off.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało 45 minut.

• Sponsorem dzisiejszego meczu w "Satalicie" jest Poradnia Dietetyczna - Klinika Dobrego Smaku.

• Hokeiści GieKSy 55. urodziny Klubu chcą uczcić zwycięstwem.

• W rywalizacji z Unią Oświęcim jest remis 2:2.

• Przed nami piąty mecz ćwierćfinału play-off Polskiej Hokej Ligi.