• Dybaś (59)
  • Filip (33)

GKS Katowice: Kieler (Lindskoug) - Tuhkanen, Jyrkkio, Laakkonen, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devecka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Wanacki, Krawczyk, Urbanowicz Starzyński, Strzyżowski - Skokan, Tomasik, Krężołek, Sawicki, Michał Rybak.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Kraus (Trawiński) - Stępień, Bodora, Dybaś, Krzemień, Mularczyk - Stavisskii, Kamieniecki, Sroka, Filip, Wąsiński - Zając, Anklewicz, Dudkiewicz, Bajon, Alimov.

W meczu 36. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzył się na Jantorze z Węglokoks Kraj Polonią Bytom. Wicemistrzowie Polski urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki przed wylotem na finałowy turniej Pucharu Kontynentalnego w Belfaście. GieKSa rozbiła bytomian aż 11:2.

Mecz od pierwszych minut przebiegał pod dyktando naszego zespołu. Od początku hokeiści Toma Coolena okupowali tercję obronną rywali. Worek z bramkami w siódmej minucie rozwiązał Mikołaj Łopuski. Następnie w ciągu czterech minut na listę strzelców wpisali się Patryk Krężołek, Janne Laakkonen i Dusan Devecka. Kolejne gole to drugie trafienia Laakkonena i Łopuskiego, po których TAURON KH GKS prowadził po pierwszej tercji 6:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się równie obiecująco, bowiem po 98 sekundach od wznowienia GieKSa zdobyła siódmą bramkę po strzale Bartosza Fraszko. W kolejnym fragmencie spotkania tempo gry nieco spadło, ale nadal to katowiczanie kontrolowali wydarzenia na tafli. W 30. minucie do bramki rywali trafił Jesse Rohtla. Bytomianie po niespełna czterech minutach odpowiedzieli bramką Kamila Filipa, ale więcej bramek w tej części gry już nie padło.

Ostatnia tercja to potwierdzenie dominacji GieKSy w tym spotkaniu. Najpierw swoja trzecią bramkę w spotkaniu zdobył Janne Laakonen, a następnie do bramki rywali trafiali Patryk Wronka oraz Tomasz Skokan.

Teraz przed naszym zespołem finałowy turniej Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie się w dniach 11-13 stycznia w Belfaście. Szczegółową relację z tego wydarzenia będzie można śledzić na naszej stronie internetowej oraz Facebooku i Twiterze.

Koniec spotkania. Pewne zwycięstwo GieKSy!

13 sekund przed końcem meczu goście zdobywają drugą bramkę.

Jedenste trafienie naszego zespołu. Bramka Tomasza Skokana.

Gol Patryka Wronki. Dziesiąta bramka dla GieKSy!

Będziemy grać w osłabieniu. Dusan Devecka w boksie kar.

Janne Lakkonen strzelcem dziewiątej bramki dla GieKSy. Hat-trick Fina!

Rozpoczynamy ostatnią część spotkania.

Po raz pierwszy będziemy grać w tym meczu w przewadze.

Pierwszy gol dla gości.

Kolejny gol GieKSy w osłabieniu. Do bramki rywali trafia Jesse Rohtla.

Na ławkę kar wędruje Marek Strzyżowski.

Siódma bramka GieKSy. Strzelcem Bartosz Fraszko.

Zaczynamy drugą tercję.

• Przypominamy, że na kanale GieKSa TV trwa transmisja ze spotkania.

Mikołaj Łopuski także zapisuje drugie trafienie na swoim koncie.

Janne Laakkonen trafia po raz drugi!

Dusan Devecka i mamy już 4:0.

Minęło zaledwie 18 sekund, a kolejną bramkę strzela Janne Laakkonen!

Patryk Krężołek podwyższa na 2:0!

Mimo iż gramy w osłabieniu, to obejmujemy prowadzenie po bramce Mikołaja Łopuskiego!

Dwie minuty kary dla Tomasza Malasińskiego, który pwraca do gry po kontuzji.

Rozpoczynamy mecz!

• Zapraszamy do oglądania transmisji z meczu w GieKSa TV.

• Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Czas na pielęgnację tafli i początek spotkania.

• To ostatni mecz GieKSy przed wyjazdem na turniej finałowy Pucharu Kontynentalnego, który już w najbliższy weekend odbędzie się w Belfaście.

• W meczu 36. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzy się Węglokoks Polonią Bytom.