• Urbanowicz (42)
  • Strzyżowski (12)

LOTOS PKH Gdańsk: Cowley (Studziński) - Cunik, Maly, Steber, Polodna, Vitek - Tesliukevich, Krasovskii, Elakov, Rozhkov, Golovin - Leśniak, Lehmann, Danieluk, Pesta, Marzec oraz Rompkowski i Smal.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Jyrkkio, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devecka, Fraszko, Starzyński, Laakkonen - Wanacki, Krawczyk, Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski oraz Tomasik, Rybak, Krężołek i Skokan.

Rzadko zdarza się, że zespół zmuszony jest grać dwa mecze w dwa dni. Po wygranej w Toruniu, TAURON KH GKS Katowice pojechał do Gdańska na spotkanie z MH Automatyką. To gdańszczanie przerwali serię 22 zwycięstw GieKSy. Początek był dla GieKSy obiecujący, ponieważ przewaga gości przełożyła się w 12. minucie na gola Marka Strzyżowskiego. Z jednobramkowym prowadzeniem zjeżdżaliśmy na przerwę.

W drugiej tercji Automatyka próbowała dojść do głosu i miała kilka dogodnych szans po dwóch karach dla Patryka Wronki i Marka Strzyżowskiego. Ostatecznie jednak żadnej nie udało się gospodarzom wykorzystać. GieKSa z kolei groziła strzałami Jesse Rohtli, ale Fin drogi do bramki szukał nieskutecznie. Na finałowe 20 minut wracaliśmy z przewagą gola.

Pierwsze sześć minut ostatniej tercji przyniosło bramki Macieja Urbanowicza i kontaktowego gola Josefa Vitka. Ostatnie kilkanaście minut zwiastowało interesujące widowisko. GieKSą wstrząsnęły dwie minuty, w których na 2:2 strzelił Ian Krasovskii, a chwilę później prowadzenie zapewnił Aleksandr Golovin po znakomicie przeprowadzonym kontrataku. Spotkanie zakończyła bramka nr 4 gdańszczan w 58. minucie starcia.

GieKSa gra bez bramkarza. Oddaliśmy mnóstwo strzałów, ale bez efektu.

Podwójne wykluczenie.

4:2. Gol Vitka.

Automatyka cały czas naciska, GieKSa bez klarownej szansy.

Znakomita kontra gdańszczan. Golovin na 3:2.

Walczymy dalej!

Niestety, 2:2.

Założyliśmy zamek, ale nie udało się wyprowadzić strzału.

Cowley mrozi krążek po kolejnym strzale w kontrze katowiczan.

Dobra próba Fraszki, który próbował zawinąć krążek do bramki, ale odrobinę się pomylił.

Bramka kontaktowa dla gospodarzy. Strzelcem Vitek.

Próba Tomasika po szybkiej akcji, ale krążek zatrzymuje się na parkanie Cowleya.

Automatyka zaczęła grać bardzo agresywnie.

Maciek wykorzystał zamieszanie pod bramką i wpakował krążek do siatki.

GOOL! Strzelcem Maciej Urbanowicz.

Zaczynamy finałowe 20 minut.

Automatyka marnuje dogodną akcję 2 na 1, która mogła doprowadzić do remisu.

Po raz kolejny świetna szansa Rohtli, ale Cowley zatrzymuje strzał naszego gracza.

Wytrzymaliśmy i gramy w pełnym składzie.

Dwa razy Gdańsk blisko szczęścia, Lindskoug na posterunku.

Gramy w czterech, kara dla Marka Strzyżowskiego.

Dobra próba w kontrze Rohtli, ale krążek przeleciał minimalnie obok słupka.

Niebezpieczny kontratak Automatyki, dwa strzały, ale oba obronione przez Lindskouga.

Odpowiedź GKS-u. Cowley mrozi krążek po strzale Wronki.

Jeden z rywali nie trafił w krążek znajdując się tuż przed naszą bramką.

Cały czas groźnie pod bramką Lindskouga. Teraz ratujemy się po dogodnej sytuacji gdańszczan.

Przetrzymaliśmy i gramy w piątkę.

Teraz to my zagramy w osłabieniu. Kara dla Patryka Wronki.

Kontra gospodarzy, ale dobry powrót naszej obrony.

Nie udało się wykorzystać kary rywala, gramy w pełnych zestawieniach.

Gramy w przewadze!

Gospodarze mają problem z wyjściem z własnej tercji.

Bardzo dobra praca naszej obrony powstrzymuje kontrę Automatyki.

Wracamy do gry!

Koniec pierwszej tercji spotkania.

Przetrzymaliśmy dwie minuty w osłabieniu!

Dwie minuty kary dla Jyrkkio.

GOOOL! Marek Strzyżowski otwiera wynik.

Spotkanie kontrolowane przez GKS, ale nadal szukamy bramki otwierającej.

Na razie spokojna gra po obu stronach, GieKSa szuka swojej szansy w tercji rywala.

Gramy! do boju GieKSa!

• To ostatni mecz między tymi drużynami w rundzie zasadniczej sezonu 2018/2019 Polskiej Hokej Ligi.

• Po wygranej w Toruniu, GieKSa drugi dzień z rzędu zagra ligowe spotkanie, tym razem w Gdańsku z MH Automatyką. To szansa na rewanż za ostatnią porażkę z dzisiejszym rywalem.