• Wronka (31)
  • Cakajik (1)

KH Energa Toruń: Spesny (Bojanowski) – Walter, Skólmowski, Dołęga, J. Jaworski, Demyanyuk – Trakhanov, Parizek, Orekhin, Korchokha, Garshin – A. Jaworski, Kamienkou, Olszewski, Mentsiuk, Kalinowski – Lidtke, Zieliński, Minge, Wiśniewski, Naparło.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Jyrrkio, Wanacki, Łopuski, Rohtla, Wronka - Devecka, Cakajik, Laakkonen, Starzyński, Fraszko – Tomasik, Krawczyk, Strzyżowski, Sawicki, Urbanowicz – Skokan, Krężołek, Rybak.

GieKSa przystąpiła do meczu z chęcią zrewanżowania się za niedawną sensacyjną porażkę z Energą. W grudniu katowiczanie przegrali na Jantorze z Energą i to 0:3. Beniaminek z Torunia potwierdził w tamtym spotkaniu, że potrafi odbierać punkty najmocniejszym w lidze. TAURON KH GKS miał jednak tym razem potwierdzić, że kryzys z końcówki poprzedniego roku to już przeszłość.

Warto odnotować, że GieKSę poprowadził z ławki Tom Coolen, który powrócił do Katowic. Z kolei w składzie naszego zespołu pojawił się debiutujący Fin Jesse Jyrkkio. Zabrakło za to chorego Niko Tuhkanena i kontuzjowanego Grzegorza Pasiuta. Spotkanie rozpoczęło się idealnie. Już w 1. minucie Martin Cakajik mocno przymierzył z dystansu i zaskoczył bramkarza Energi. GieKSa kontrolowała mecz, ale tylko do czasu, gdy na ławkę kar niemal jednocześnie powędrowali Jesse Rohtla i Tomasz Skokan. Gospodarze pewnie zamienili podwójną przewagę na gola.

Kluczowa dla losów meczu okazała się druga tercja. Energa mocno napierała, ale górę wzięło doświadczenie naszego zespołu. Gole Patryka Wronki i Marka Strzyżowskiego dały nam pewne prowadzenie. Gdy na początku trzeciej części kolejne bramki dołożyli Wronka i Jyrrkio, stało się jasne, że to nasz zespół zgarnie trzy punkty. W końcówce spotkanie stało się bardzo otwarte i w efekcie oba zespoły zdobyły jeszcze po golu. Na wygraną w pełni zasłużyła jednak GieKSa.

Kolejny mecz już w niedzielę. Tym razem zmierzymy się na wyjeździe z Automatyką Gdańsk.