• Svitac (55)
  • Svitac (27)

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Tuhkanen, Wanacki, Łopuski, Rohtla, Wronka - Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Strzyżowski - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz - Michał Rybak, Skokan, Sawicki, Krężołek

PGE Orlik Opole: Nobis (Robaszkiewicz) - Wojdyła, Kostek, Rzekanowski, Trandin - Bychawski, Gawlik, Valkou, Szydło, Svitac - Obrał, Sznotala, Gorzycki, Skrodziuk

W 37. kolejce Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzył się z PGE Orlikiem Opole. Mecz rozegrany na lodowisku Jantor zakończył się pewnym zwycięstwem naszego zespołu.

Już 81 sekund po rozpoczęciu spotkania GieKSa prowadziła 1:0 po bramce Marka Strzyżowskiego. W kolejnych minutach katowiczanie stale gościli w tercji obronnej rywali i powiększali prowadzenie. Najpierw strzałem z dystansu popisał się Patryk Wronka, a w 12. minucie Radosław Sawicki wykorzystał zamieszanie pod bramką PGE Orlika. Mimo iż GieKSa dominowała na tafli, to więcej bramek w tej części gry już nie padło.

Obraz gry nie uległ zmianie w drugiej tercji. GieKSa nadal dominowała i strzeliła pięć kolejnych goli. Do bramki PGE Orlika trafili Maciej Urbanowicz, Bartosz Fraszko, Michał Rybak, Jesse Rohtla i Dusan Devecka. Rywale odpowiedzieli honorową bramką i przed ostatnią częścią gry trójkolorowi prowadzili już 8:1.

W trzeciej tercji tempo gry nieco spadło. Nasi hokeiści nadal przeważali i zagrażali bramce rywali, ale kolejne gole już nie padły. Zespół z Opola odpowiedział jednym trafieniem i ostatni mecz GieKSy w 2018 roku zakończył się efektownym zwycięstwem 8:2.

Koniec spotkania! Pewne zwycięstwo GieKSy 8:2!

Drugi gol dla Orlika.

Zaczynamy trzecią tercję.

Dusan Devecka i mamy 8:1!

Jesse Rohtla wykorzystuje zamieszanie pod bramką!

Kolejny gol dla GieKSy! Autorem Michał Rybak.

Szybka odpowiedź GieKSy i gol Bartosza Fraszko.

Bramka dla rywali.

Maciej Urbanowicz podwyższa prowadzenie na 4:0!

Rozpoczynamy drugą tercję.

Trzecia bramka dla GieKSy! Strzelcem gola Radosław Sawicki.

Drugą bramkę dla GieKSy zdobywa Patryk Wronka.

Pierwszą bramkę dla GieKSy zdobywa Marek Strzyżowski.

Rozpoczynamy spotkanie 37. kolejki Polskiej Hokej Ligi.

• Transmisję ze spotkania można zobaczyć na kanale GieKSa TV.

• W tym sezonie oba mecze pomiędzy tymi drużynami zakończyły się pewną wygraną GieKSy - 11:3 i 5:2.

• W meczu 37. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzy się z PGE Orlikiem Opole.