KS Unia Oświęcim

• Przygodzki (50)

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Jyrkkio, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen - Devecka, Krawczyk, Malasiński, Starzyński, Wronka - Tomasik, Skokan, Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski oraz Krężołek, Jaszyn.

KS Unia Oświęcim: Lipiński (Fikrt) - Saur, Vehmanen, Themar, Tabacek, Kiiholma - Noworyta, Bezuska, Magiel, Kowalówka S., Konig - Prusak, Maciejewski, Adamus, Wanat, Piotrowicz, Kowalówka A., Paszek, Malicki, Trandin, Przygodzki.

TAURON KH GKS-owi Katowice aż do ostatniego meczu sezonu zasadniczego przyszło walczyć o pierwsze miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Dwa lub trzy punkty zdobyte przeciwko Unii Oświęcim oznaczały powrót na pozycję lidera. W spotkaniu 38. kolejki zadebiutował 28-letni Rosjanin - Oleg Jaszyn. Już w 2. minucie spotkania mógł otworzyć wynik, gdy Sebastian Lipiński zatrzymał jego strzał parkanem. GKS zdominował tercję cały czas naciskając. W 13. minucie Janne Laakkonen przekierował strzał jednego z kolegów i otworzył wynik. Zaledwie minutę później podwyższył Patryk Wronka. Po jego strzale bramkarz wybił krążek do góry i ten przeleciał nad jego barkiem wpadając do bramki.

Zatem na drugą tercję GieKSa wracała z wynikiem 2:0. Gospodarze ustalili w tym meczu warunki gry i tylko momentami pozwalali Unii nacisnąć. Bohaterem drugiej części był bez wątpienia Mikołaj Łopuski, który zapisał na swoje konto od razu dwie bramki. Pomógł mu Filip Starzyński. Jego strzał na 12 sekund przed końcem tercji ustalił wynik na 5:0. Trzecia tercja miała być dla katowiczan formalnością. Utrzymywaliśmy dominację i szukaliśmy kolejnych goli. Ale w 50. minucie odrobina rozluźnienia w szeregach GieKSy poskutkowała golem Unii. Jego autorem był Martin Przygodzki.

Zwycięstwo oznacza, że TAURON KH GKS Katowice skończył rozgrywki jako lider tabeli. Naszego rywala w pierwszej rundzie play-off poznamy dopiero po rozegraniu rundy pre-play-off. Ostatni raz zakończyliśmy zmagania sezonu zasadniczego na 1. miejscu w 2002 roku.

KONIEC! JEDYNKA NASZA!

Bez konsekwencji. Gramy w pełnym zestawieniu.

Kara dla Krawczyka.

Jaszyn przed szansą! Niewiele zabrakło.

Nie udało się wykorzystać osłabienia rywala.

Kara dla gracza Unii, gramy w przewadze.

Odrobinę rozluźnienia, gol dla Unii. Strzelcem Przygodzki.

Staramy się utrzymać dominację szukając kolejnych goli.

Znakomita kontra GieKSy, Laakkonen minimalnie obok słupka.

Fikrt zmienił w bramce Lipińskiego.

W Satelicie mecz ogląda 1039 kibiców.

Gramy 5 na 5.

Zaczynamy!

Czekamy na rozpoczęcie, Lindskoug zgłasza problemy z taflą.

Kara dla Laakkonena za opóźnianie gry.

Koniec drugiej tercji.

PIĘĆ! Strzelcem Filip Starzyński.

Znakomita interwencja Lindskouga! Wyciągnął się i zatrzymał próbę z najbliższej odległości.

Przejął krążek w kontrze i z najwyższą klasą wykończył akcję precyzyjnym strzałem.

Piękny strzał Łopuskiego!

Gramy już 5 na 5.

Próba Starzyńskiego zatrzymana na parkanie.

Kara dla Jaszyna, wcześniej kara dla zawodnika Unii. Przez 1:41 gramy po czterech.

Strzał Rohtli zatrzymany przez instynktowną interwencję Lipińskiego.

Doskonała okazja Urbanowicza, nie trafia w sytuacji sam na sam.

Unia nie składa broni i zaczęła agresywniej atakować.

Lindskoug łapie mocną próbę Vehmanena.

Cały czas mocno napieramy, gra toczy się w tercji rywala.

Mikołaj Łopuski na 3:0!

Kara dla Noworyty za podcinanie, gramy w przewadze.

Słupek Urbanowicza

Jyrkkio z ostrego kąta, Lipiński mrozi krążek.

Strzał Devecki z niebieskiej, ale za lekki, by zaskoczyć bramkarza.

Wracamy na drugą tercję!

Koniec pierwszej tercji meczu.

Krężołek w parkan tuż przed końcem.

Unia nie była w stanie stworzyć większego zagrożenia.

Be konsekwencji, gramy 5 na 5.

Sześciu na lodzie w naszej drużynie, bronimy w czterech przez 2 minuty.

GieKSa cały czas napiera. Tym razem miejsca szukał Skokan, Lipiński zamroził krążek.

Patryk strzelał, Lipiński odbił krążek nad siebie i ten wpadł do bramki.

DWA! Patryk Wronka!

Laakkonen przekierował strzał jednego z kolegów.

GOOOOOL! Janne Laakkonen!

Dopisało nam sporo szczęścia w kontrze rywala. LIndskoug wybronił sam na sam.

Jaszyn bliski przekierowania strzału Devecki. Niewiele zabrakło.

Malasiński miał otwarty strzał, ale trafia w Lipińskiego.

Rajd Łopuskiego, strzał zatrzymany przez ostatniego obrońcę.

Teraz goście testują czujność naszego bramkarza.

Strzał Themara w kontrze. Mija słupek bramki Lindskouga.

Laakkonen nie trafił w krążek mając pustą bramkę!

Rohtla objechał bramkę i próbował technicznego strzału. Lipiński jednak zatrzymuje.

Gra toczy się w tercji Unii, cały czas mocno naciskamy.

Oleg Jaszyn trafia w parkan!

Od razu dobra szansa Rohtli, zabrakło niewiele.

Do boju GieKSa!

• Trwa prezentacja drużyn, za moment rozpoczynamy zaległe spotkanie 38. kolejki PHL!

• Poza grą Wanacki, Pasiut, Fraszko, Cakajik oraz Jass, który jest chory.

• Dobrą informacją jest na pewno debiut Olega Jaszyna. Rosyjski napastnik dołączył do drużyny w poniedziałek. Ma na swoim koncie blisko 300 występów w lidze KHL. Witamy Olega w TAURON KH GKS-ie!

• Przed nami ostatni mecz sezonu zasadniczego. Dwa lub trzy punkty oznaczają, że do play-off przystąpimy z pierwszego miejsca w tabeli. Wszystko zatem wskazuje na sporo emocji w "Satelicie".