• Malasiński (33)
  • Malasiński (8)

Ritten Sport: Tragust (Treibenreif) - Tauferer, Brighenti, S. Kostner, Eriksson, Sislannikovs - Vigl, Lescovs, Tudin, Frei, T. Spinell - Brunner, Lutz, J. Kostner, M. Spinell, Fink - Lang, Oehler, Quin, Eisath, Pechlaner.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Wanacki, Heikkinen, Rohtla, Łopuski, Wronka - Devecka, Cakajik, Pasiut, Laakkonen, Malasiński - Krawczyk, Tuhkanen, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz - Skokan, Wysocki, Krężołek, Sawicki, Rybak.

Pierwszy historyczny mecz TAURON KH GKS-u Katowice w Pucharze Kontynentalnym zagraliśmy przeciwko Mistrzowi Włoch - Ritten Sport. Do drużyny z Katowic na mecze turnieju dołączyli Niko Tuhkanen oraz Filip Starzyński. W pierwszej tercji zaznaczyliśmy naszą przewagę. Wynik otworzył Tomasz Malasiński, który w 8. minucie skutecznie dobił strzał Grzegorza Pasiuta. GieKSa miała wyraźną przewagę, cały czas atakując i zamykając rywala w jego tercji. Mimo prób i strzałów, przed końcem tercji nie udało się podwyższyć prowadzenia.

Druga tercja spotkania była popisem umiejętności Kevina Lindskouga, którego interwencje uchroniły nas przed utratą bramki, gdy przez ponad minutę graliśmy w trójkę. Szwed był absolutnie fantastyczny. GieKSa odpowiedziała w 33. minucie, gdy to my graliśmy w przewadze i Malasiński przekierował krążek po strzale Eetu Heikkinen podwyższając prowadzenie. Dwie minuty później kontrę wykorzystał Jesse Rohtla i na kolejną przerwę zjeżdżaliśmy prowadząc 3:0.

Niestety przez stluczone udo pod koniec drugiej tercji straciliśmy Dusana Deveckę. Katowiczanie w pełni kontrolowali wydarzenia na tafli, nie pozwalając Rittenowi na wyprowadzenie groźnych akcji. Na cztery minuty przed końcem czwartego gola dla TAURON KH GKS-u strzelił Janne Laakkonen. Mistrz Włoch został rozbity i w ten sposób podopieczni Toma Coolena zapisali na swoje konto pierwsze zwycięstwo w trzeciej rundzie turnieju Pucharu Kontynentalnego. MVP został wybrany Kevin Lindskoug.

Koniec meczu, pewne zwycięstwo naszych hokeistów.

Mistrz Włoch rozbity! Znakomite zawody TAURON KH GKS-u.

LAAKKONEN! 4:0!

Wracamy do gry 5 na 5.

Gramy w przeawadze. Kara dla Freia.

Malasiński starał się objechać bramkę, ale obrońca w ostatnim momencie go powstrzymuje.

Próbowaliśmy wykorzystać zmianę piątki rywala. Tragust broni.

Fraszko sam na sam! Przestrzelił.

Gramy już 5 na 5.

Kara dla Tuhkanena.

Znakomita okazja Wronki, ale za późno wyprowadził strzał.

Lindskoug broni w sytuacji sam na sam.

Zamieszanie pod bramką Tragusta, bramkarz Mistrza Włoch łapie krążek.

Staramy się skonstruować akcję w tercji rywala.

Zaczynamy ostatnią tercję.

• Zapraszamy w piątek o 11:00 na transmisję LIVE sparingowego meczu GKS Katowice - Górnik Zabrze.

Koniec drugiej tercji, bardzo dobrej dla GKS-u!

GieKSa kontroluje wydarzenia na tafli.

GOOOOL! Gramy w czterech, ale to nam nie przeszkadza. ROHTLA!

Ponownie kara dla naszego hokeisty. Na ławkę wędruje Fraszko.

Długo to nie zajęło! Malasiński po raz drugi!

Kara dla Quinza, teraz to my gramy w przewadze.

GKS od razu z kilkoma szansami, staramy się przejąć inicjatywę.

Z powrotem 5 na 5. Pasiut przed znakomitą szansą w akcji sam na sam, ale Tragust broni.

Ritten przed świetną szansą, zawodnik rywala nie trafił do pustej bramki!

Kara dla Laakkonena, znów rywal w przewadze.

Wracamy do gry 5 na 5. Dwie kary bez konsekwencji.

Akcja dwa na jeden rywala, ponownie Lindskoug!

Gramy w czwórkę!

Lindskoug jest absolutnie fantastyczny! Broni kolejną groźną akcję.

Piękna interwencja Lindskouga! Łapie potężny strzał po zmianie strony.

Bronimy w trzech, trudna sytuacja GKS-u.

Niestety kolejna kara dla naszego hokeisty, zjeżdża Urbanowicz.

Kara dla Sawickiego, bronimy w czterech.

Poprzeczka po strzale jednego z naszych hokeistów.

Kontra rywala po naszym błędzie w obronie. Lindskoug ratuje sytuację.

Zaczynamy drugą tercję!

Koniec pierwszej tercji. Prowadzimy 1:0.

Świetny zwód Wronki! Kontra GKS-u, ale kolejny strzał prosto w Tragusta.

Przez minutę Ritten przyciśnięty we własnej tercji. Oddaliśmy kilka strzałów, ale żaden nie dotarł do celu.

Świetny strzał Heikkinena! Bramkarz z wielkim trudem wyciąga próbę parkanem.

Ritten na razie nieskuteczny, Lindskoug na posterunku. Przez chwilę pod bramką GKS-u było naprawdę groźnie.

Strzał w kontrze GieKSy, ale bramkarz mistrza Włoch odbija parkanem.

Tym razem mocniejszy strzał z czystej pozycji na bramkę GKS-u, ale Lindskoug się nie myli.

Kilka interwencji Lindskouga, ale bez większego zagrożenia.

Rajd Wronki! Przejechał całe lodowisko i oddał strzał, ale Tragust łapie.

Na tafli spokojniej, ale to cały czas GKS dyktuje warunki.

Nasz kapitan dobił strzał Pasiuta.

GOOOOOL MALASIŃSKI!

Strzał Rohtli, ale Tragust łapie krążek.

GieKSa napiera! Ustawiliśmy zamek i szukamy strzałów na bramkę.

Malasiński w akcji sam na sam! Niestety bramkarz Włochów górą.

Zamieszanie pod bramką Tragusta, ale bez strzału na bramkę.

Lindskoug broni w akcji sam na sam!

Szybkie tempo obu drużyn od samego początku.

• Za moment rozpoczynamy historyczny pierwszy mecz GKS-u w ramach rozgrywek Pucharu Kontynentalnego IIHF.

• Przed nami pierwszy mecz Turnieju Kontynentalnego IIHF w Belfaście! O 16:00 rozpoczniemy spotkanie z włoskim Ritten Sport (mistrz Włoch). Rywalami naszego zespołu będą Belfast Giants (gospodarze turnieju to zwycięzcy brytyjskiego Challenge Cup), Medvescak Zagrzeb (mistrz Chorwacji, na co dzień występuje w lidze EBEL).