• Devecka (15)
  • Laakkonen (5)

LOTOS PKH Gdańsk: Cowley (Soliński) – Maly, Dolny, Danieluk, Polodna, Steber – Tesliukevich, Lehmann, Smal, Rozhkov, Vitek – Aleksyuk, Krasovskii, Marzec, Pesta, Strużyk – Pastryk, Leśniak, Samusenko, Mocarski, Rompkowski.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Wanacki, Tuhkanen, Rohtla, Fraszko – Cakajik, Devecka, Strzyżowski, Pasiut, Laakkonen – Krawczyk, Tomasik, Urbanowicz, Starzyński, Krężołek – Sawicki, Skokan, Rybak.

GieKSa kroczy w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa, więc przed meczem w Gdańsku wiele osób mogło w ciemno zakładać, że katowiczanie sięgną po kolejne punkty. W tym sezonie TAURON KH GKS już dwukrotnie ogrywał zespół z Gdańska. Co ciekawe, choć Automatyka nie należy do ligowej czołówki, oba zwycięstwa były dość skromne. Na dodatek GieKSa musiała radzić sobie w Gdańsku bez kilku swoich liderów. Z kontuzjami bądź chorobami zmagają się Tomasz Malasiński, Mikołaj Łopuski, czy Patryk Wronka.

Prowadzenie w meczu dość szybko objęli gospodarze, ale jeszcze w pierwszej tercji odpowiedzieliśmy trzema trafieniami. Wydawało się, że mecz znalazł się w pełni pod naszą kontrolą. Oddanie inicjatywy rywalom sprawiło jednak, że zdołali doprowadzić do wyrównania. W efekcie o losach spotkania decydowała trzecia tercja. GKS starał się w niej zagrać o wiele bardziej agresywnie, ale jeden błąd w obronie wykorzystany przez Jana Stebera sprawił, że to gospodarze zdobyli decydującą bramkę. Katowiczanie do końca ambitnie walczyli o odrobienie straty, ale rywale skutecznie się bronili i tym samym przerwali niesamowite pasmo zwycięstw GKS-u.

Koniec. Niespodzianka w Gdańsku. Walczyliśmy ambitnie do końca, ale górą gospodarze