• Strzyżowski (26)
  • Wronka (18)

TAURON Podhale Nowy Targ: Odrobny (B. Kapica) - Tolvanen, Jaśkiewicz, Sammalmaa, Koski, Siuty - Kolusz, Mrugała, Liikanen, Dziubiński, Michalski - Różański, Dutka, Guzik, Neupauer, Wielkiewicz - Wsół, Wolski, D. Kapica.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Tuhkanen, Heikkinen, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut - Wanacki, Krawczyk, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz oraz Skokan, Strzyżowski, Sawicki, Krężołek.

Podhale bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie na własnym lodowisku, ale przed wyjazdem do Nowego Targu nasi hokeiści nie musieli czuć żadnych obaw. Katowiczanie kroczą przecież od wygranej do wygranej i pewnie prowadzą w tabeli. Na dodatek w meczach z Podhalem odnieśli wcześniej dwa przekonywujące zwycięstwa. Tym razem było o tyle trudniej, że GieKSa musiała radzić sobie bez Tomasza Malasińskiego. Niedawną wygraną w Tychach kapitan naszej drużyny przypłacił bowiem złamaniem palca, co oznacza przymusową pauzę w grze.

Mecz w Nowym Targu był początkowo bardzo wyrównany i żaden z zespołów nie osiągnął przewagi. W takich sytuacjach często o losach meczu decydują indywidualne akcje. Tak stało się właśnie w pierwszej tercji. Niedługo przed jej zakończeniem Patryk Wronka popisał się znakomitym rajdem, który zwieńczył zaskakującym strzałem.

Trafienie Wronki nieco ułatwiło nam grę. W drugiej tercji bramki dołożyli Marek Strzyżowski oraz Bartosz Fraszko, który w pięknym stylu wykorzystał rzut karny. Na wyróżnienie zasługiwał też Kevin Lindskoug, który bronił w najtrudniejszych sytuacjach i wybijał rywalom z głów myśli o zdobyciu punktów.

Bardziej emocjonująco zrobiło się w trzeciej tercji. Po trafieniu Krystiana Dziubńskiego, gospodarze uwierzyli, że mogą jeszcze coś zdziałać i rzucili się do ataków. Ich zapędy powstrzymał Eetu Heikkinen, który potężną bombą z dystansu zdobył czwartego gola i w ten sposób ustalił wynik meczu.

W niedzielę czeka nas wyjazdowe spotkanie z Comarch Cracovią.

Siły wyrównane, bo Michalski sfaulował Rohtlę

Krężołek na ławce kar po raz trzeci. Po raz pierwszy za faul, a nie za nadmierną liczbę graczy

Gol! Gol! Gol! Fraszko wykorzystuje karnego

Kontra GieKSy. Fraszko faulowany, będzie rzut karny!

Cudowne interwencje Lindkouga!

Kara dla Urbanowicza za ostry atak na Różańśkiego

Mocny strzał Hekkinena obroniony. Podhale w komplecie

Gra wznowiona. Jesteśmy w przewadze, bo na ławce Neupauer

Teddy bear toss w Nowym Targu. Maskotki rzucone na lód, choć gol dla gospodarzy... nie padł.

Świetnie strzela Kolusz, ale Lindskoug nie daje się zaskoczyć

Strzyżowski cieszy się z pierwszego gola po powrocie po kontuzji

Drugi gol GieKSy!

Strzela Guzik, ale znów górą Lindskoug

Kilka potężnych strzałów GKS-u, ale nie wykorzystaliśmy przewagi. Po chwili groźna akcja Podhale i fenomenalnie broni Lindskoug

Kara dla Jaśkiewicza. Przez 32 sekundy zagramy 5 na 3

Początek drugiej tercji

• Gospodarze finałów Pucharu Kontynentalnego opublikowali harmonogram gier. Nasz plan: Arłan (11.1, g. 16), Giants (12.1, g. 20), Homel (13.1, g. 14)

Koniec tercji

Kara dla Mrugały

Bomba Wanackiego z dystansu

Goool! Majstersztyk Patryk Wronki, który zdobywa bramkę po indywidualnym rajdzie

Strzela Bartek Fraszko, ale tym razem Odrobny pewnie łapie krążek

Gola nie ma. Bramkarz Podhala interweniował nieporadnie, ale krążek zatrzymał się jednak przed linią

Lekki strzał z dystansu i... GieKSa cieszy się z gola. Czy słusznie? Trwa analiza wideo.

Po profesorsku wybroniliśmy się grając w osłabieniu

Kara dla Skokana

Strzyżowski strzela z bliska i już podnosi ręce w geście radości, ale krążek zatrzymuje się jednak pod parkanami bramkarza

Wronka w idealnej sytuacji, ale przegrywa pojedynek z bramkarzem. Gramy już w komplecie.

Kara dla GieKSy za nadmierną liczbę zawodników na lodzie

Potężnie strzela Sammalmaa, ale na szczęście obok naszej bramki

Strzał Marka Strzyżowskiego prosto w bramkarza

Odrobny zmuszony do trzech interwencji w przeciągu kilkunastu sekund

Lindskoug broni strzał Dziubińskiego

• We wcześniejszych dwóch meczach pomiędzy tymi zespołami górą była GieKSa. Dziś będzie podobnie?