(0:0, 1:3, 2:0, d. 0:1)

• Fraszko (31)
  • Cakajik (27)
  • Urbanowicz (26)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Mikhnov - Bryk, Kolarz, Salamon, Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Novajovsky, Klimenko, Cichy, Szczechura - Bizacki, Gościński, Jeziorski, Galant, Witecki.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Tuhkanen, Heikkinen, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Wanacki, Krawczyk, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz oraz Skokan, Strzyżowski, Sawicki, Krężołek.

W 24. kolejce Polskiej Hokej Ligi doszło do hitowego starcia pomiędzy mistrzem a wicemistrzem Polsku, a jednocześnie aktualnym wiceliderem i liderem rozgrywek. W Tychach lepsi okazali się katowiczanie, którzy wygrali 4:3 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli PHL.

Już pierwsze minuty spotkania zwiastowały wielkie emocje. Jedna i druga drużyna nie odpuszczały ani centymetra na lodzie i twardo walczyły o krążek. Swoje szanse miał tyski zespół, jednak to katowiczanie stworzyli więcej sytuacji pod bramką gospodarzy. Groźne strzały oddali Tomasz Malasiński, Mikołaj Łopuski czy Eetu Heikkinen, ale krążek nie przekroczył linii bramkowej i pierwsza tercja zakończyła się remisem.

Worek z bramkami otworzył się dopiero w drugiej części spotkania, która rozpoczęła się od intensywnych ataków naszej drużyny. W 26. minucie mocnym strzałem z dystansu popisał się Maciej Urbanowicz i w końcu pokonał Johna Murraya. Chwilę później na tablicy wyników znów widniał remis, bowiem rywale wykorzystali kontratak i pokonali świetnie dysponowanego Kevina Lindskouga. Na odpowiedź GieKSy nie trzeba było długo czekać. 42 sekundy później w zamieszaniu pod tyską bramką największą czujnością wykazał się Martin Cakajik dając naszemu zespołowi ponowne prowadzenie. Kolejne minuty obfitowały w wiele emocji na tafli. W pewnym momencie katowiczanie grali w osłabieniu 3 na 5, jednak świetna gra obronna pozwoliła wyjść im z opresji. Na dodatek w 31. minucie celnym strzałem z lewego skrzydła popisał się Bartosz Fraszko. W następnych minutach gra się nieco wyrównała, jednak to katowiczanie kontrolowali wydarzenia w tercji, po której prowadzili 3:1.

Emocji nie brakowało w trzeciej, niezwykle wyrównanej tercji, w której oba zespoły miały szanse na strzelenie kolejnej bramki. W 47. minucie udało się to tyszanom. Od tego momentu na tafli zrobiło się bardzo nerwowo. GieKSa jednak umiejętnie się broniła, aż do 59. minuty. Wówczas grający bez bramkarza tyszanie zdołali wyrównać na 36 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.

Dodatkowy czas gry przyniósł gigantyczne emocje. Groźne sytuacje mieli tyszanie, ale nasz zespół również stworzył duże zagrożenie. Po jednej z akcji sędziowie podyktowali rzut karny, jednak górą w pojedynku Jesse Rohtla - John Murray był bramkarz gospodarzy. Chwilę później, na 30 sekund przed końcem dogrywki sprawę rozstrzygnął Grzegorz Pasiut, który popisał się celnym strzałem i dał zwycięstwo GieKSie.

Gooooooooool! 30 sekund przed końcem dogrywki Grzegorz Pasiut strzela decydującą bramkę!

Groźna akcja tyszan. Kevin Lindskoug popisuje się jednak wyborną obroną.

Niestety.... broni Murray. Gramy dalej.

Rzut karny dla naszego zespołu!

Jesse Rohtla trafia w poprzeczkę!

Szansa Pasiuta, następnie strzał tyszan. Emocje sięgają zenitu.

Zaczynamy dogrywkę!

Koniec regulaminowego czasu gry. Będziemy mieć dogrywkę.

Coś niesamowitego... Na 36 sekund przed końcem spotkania gospodarze doprowadzają do wyrównania.

Pusta bramka gospodarzy!

Bardzo umiejętnie się teraz bronimy!

Ostatnie dwie minuty!

Gramy w pełnym zestawieniu. Szykują się wielkie emocje w ostatnich minutach.

Będzie nerwowo Filip Starzyński na ławce kar za grę wysoko uniesionym kijem.

Starcie Oskara Krawczyka i Radosława Galanta. Obaj na ławce kar.

Gramy w pełnym zestawieniu. Dużo emocji na tafli w Tychach. Co przyniosą ostatnie minuty?

Mikołaj Łopuski przejął krążek w tercji tyszan i podał do Grzegorza Pasiuta. Ten jednak nie zdołał oddać celnego strzału.

Laakkonen na ławce kar.

Groźny strzał Łopuskiego, ale na raty broni Murray.

Gospodarze zdobywają kontaktową bramkę. Gościński dobiaja krążek, który odbił się od bandy za bramką.

Kolejne uderzenie Patryka. Nasz napastnik coraz bliżej zdobycia bramki.

Mocny strzał Patryka Wronki zaraz po wznowieniu, ale broni Murray.

Bliski szczęścia był Grzegorz Pasiut, ale krążek zatrzymał się na bocznej siatce.

Było groźnie pod bramką GieKSy, ale po raz kolejny wychodzimy z osłabienia obronną ręką.

Będziemy grać w osłabieniu. Oskar Karwczyk powędrował na ławkę kar.

Zaczynamy trzecią część spotkania.

• Naszych hokeistów wspiera w Tychach Prezydent Katowic Marcin Krupa.

Mocny strzał Eetu Heikkinena wyłapany przez Murraya.

Na ławce kar Witecki. Szansa dla naszego zespołu.

Przetrwaliśmy ataki gospodarzy i znów gramy w pełnym zestawieniu.

Niestety, kara dla Macieja Urbanowicza.

Gramy w pełnych zestawieniach, ale nasze ataki nie ustają.

Kara dla tyszan!

Gooooooooool! Bartosz Fraszko podwyższa prowadzenie!

Świetna gra w obronie naszego zespołu. Gramy w pełnych zestawieniach!

Gramy już 4 na 5!

Niestety, kara także dla Eetu Heikkinena. Przez 76 sekund gray w podwójnym osłabieniu.

Tomasz Malasiński sam na sam z Murrayem, ale nie udało się podwyższyć prowadzena.

Jesse Rohtla wędruje na ławkę kar.

Ależ odpowiedź GieKSy! Zamieszanie pod bramką tyszan i mamy bramkę Cakajika!

Wyrównanie gospodarzy. Szczechura dobija krążek po interwencji Lindskouga.

Goooooool! Maciej Urbanowicz mocnym strzałem z dystansu pokonuje Murraya!

Groźna akcja tyszan, jednak Kevin Lindskoug popisuje się kolejną skuteczną interwencją.

Bardziej wyrównany fragment spotkania, jednak brakuje celnych strzałów.

Groźny strzał Dusana Devecki, jednak Murray mrozi krążek.

Koniec kary dla tyszan. Mimo licznych okazji nie udało nam się strzelić bramki.

Zaczynamy drugą tercję spotkania.

Koniec pierwszej, bardzo wyrównanej tercji.

Bliski szczęścia Tomasz Malasiński, ale bramka tyszan wciąż nie zdobyta.

Szturmujemy teraz tyską bramkę, ale wciąż bez goli na Stadionie Zimowym.

Ciura otrzymał karę meczu! Mamy nadzieję, że Jesse Rohtli nic poważnego się nie stało.

Kara dla tyszan na ławce Ciura. Jesse Rohtla w asyście kolegów opuszcza taflę.

Potężne uderzenie Jesse Rohtli tuż nad bramką.

Kolejna groźna sytuacja pod naszą bramką, ale ponownie górą Lindskoug.

Groźny strzał tyszan, ale świetnie interweniuje Lindskoug.

Przed szansą Patryk Wronka, ale nasz napastnik nie zdołał oddać celnego strzału.

Eetu Heikkinen trafia w słupek!

Maciej Urbanowicz objechał tyską bramkę i oddał strzał. Krążek o centrymetry minął jednak bramkę.

Znów blisko szczęścia Mikołaj Łopuski. Murray w ostatniej chwili mrozi jednak krążek.

Kolejny mocny strzał tyszan, jednak Lindskoug paruje krążek za bramkę.

Groźnie pod bramką Kevina Lindskouga, jednak czujnie nasi obrońcy.

Groźny strzał Bryka, ale niecelny.

Kolejna okazja - tym razem Tomasza Malasińskiego, ale krążek mija tyską bramkę.

Groźny strzał Mikołaja Łopuskiego, jednak słaby, by zaskoczył Murraya.

Zaczynamy mecz!

• Trwa pielęgnacja tafli. Za chwilę zaczynamy mecz!

• Oba zespoły już na rozgrzewce. Za 40 minut zaczynamy hit Polskiej Hokej Ligi!

• Meldujemy się ze Stadionu Zimowego w Tychach. Do rozpoczęcia hitowego meczu Polskiej Hokej Ligi pozostała godzina!

• To trzeci pojedynek obu drużyn w tym sezonie. Pierwszy mecz w Tychach zakończył się zwycięstwem rywali 3:2, z kolei w "Satelicie" TAURON KH GKS rozbił tyszan 5:2.

• GieKSa zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 62 punktów. Tyszanie są na drugim miejscu i mają 48 "oczek". Rozegrali o jedno spotkanie mniej.

• W meczu na szczycie Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzy się w Tychach z tamtejszym GKS-em.