• Starzyński (23)
  • Wronka (7)

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski (Czernik) - Podsiadło, Akimoto, Kozłowski, Słaboń, Stoklasa - Kaluza, Horzelski, Kana, Butsenko, Luka - Działo, Charousek, Bernacki, Rutkowski, Jaskólski - Duszak, Gniewek, Znosko, Stojek, Sikora.

GKS Katowice: Kieler (Lindskoug) - Heikkinen, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Wronka - Devecka, Cakajik, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Krawczyk, Wanacki, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz - Skokan, Wysocki, Krężołek, Sawicki, Strzyżowski.

Zespoły z Katowic i Sosnowca przystępowały do meczu w zupełnie innych nastrojach. Za GieKSą przemawiała nie tylko seria 15 ligowych zwycięstw z rzędu, ale przede wszystkim fantastyczny występ na turnieju Pucharu Kontynentalnego w Belfaście. Z kolei Zagłębie stosunkowo łatwo przegrywało swoje ostatnie mecze, co przekładało się na dopiero 9. miejsce w tabeli.

Tym większą sensacją był przebieg pierwszych minut spotkania. Zagłębie szybko zdobyło dwa gole i w Sosnowcu zapachniało nie tyle niespodzianką, co wielką sensacją. GieKSa rozkręcała się dość wolno. W pierwszej tercji była w stanie odpowiedzieć tylko trafieniem Patryka Wronki. Z czasem wszystko zaczęło jednak wracać do normy. Przyspieszenie gry sprawiło, że zaczęliśmy wreszcie stwarzać sytuacje strzeleckie. W drugiej tercji wyszliśmy już na prowadzenie po bramkach Filipa Starzyńskiego i Macieja Urbanowicza.

Katowiczanie uparcie dążyli do strzelenia kolejnych goli, ale dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Rafał Radziszewski. Tempo spotkania było dość rwane, bo oba zespoły łapały sporo kar. W efekcie GieKSa odniosła spodziewane zwycięstwo, ale w bardzo skromnym rozmiarze.

Już w niedzielę mecz na szczycie PHL. Tego dnia zagramy w Tychach z GKS-em.