• Rohtla (35)
  • Łopuski (32)

Belfast Giants: Beskorowany (Dickson) – Raine, Leonard, Rutherford, Riley, Murphy - Roach, McFaull, Dwyer, Baun, Hook – Vandermeer, Garside, Johner, Bishop, Beauvillier – Swindlehurst, Boxill.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Heikkinen, Tuhkanen, Rohtla, Łopuski, Wronka - Devecka, Cakajik, Pasiut, Laakkonen, Malasiński - Krawczyk, Wanacki, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz - Skokan, Wysocki, Krężołek, Sawicki.

Stawka meczu w SSE Arenie była olbrzymia. Przed rozpoczęciem spotkania jasne było, że tylko wygrana za trzy punkty zapewni GieKSie awans do finałowej rundy Pucharu Kontynentalnego. To jednak gospodarze, którzy wygrali dwa wcześniejsze mecze pucharowe i potwierdzili znakomitą formę ze swojej ligi, byli zdecydowanymi faworytami. Nasi hokeiści nie zamierzali jednak odpuszczać i do meczu przystępowali z zamiarem sprawienia niespodzianki.

Pierwsze minuty spotkania to nieprawdopodobna wręcz nawałnica GieKSy. Bramkarz gospodarzy Tyler Beskorowany bronił jednak niesamowicie. Gdy oczekiwaliśmy na trafienie naszego zespołu, gola niespodziewanie zdobyli gospodarze. Na początku drugiej tercji dołożyli kolejne trafienie i wydawało się, że nasze szanse są już minimalne. Katowiczanie pokazali jednak niebywały charakter. Wcale się nie załamali, ale jeszcze w tej części meczu – za sprawą Mikołaja Łopuskiego i Jesse Rohtli – doprowadzili do wyrównania.

Trzecią tercję rozpoczęliśmy od gry w przewadze przez blisko 5 minut. Tuż przed jej zakończeniem Łopuski wykończył rajd Wronki i wyprowadził nas na prowadzenie. Ostatnie minuty przyniosły prawdziwą burzę emocji. Pod naszą bramką co chwila się kotłowało, ale doskonale spisywał się Kevin Lindskoug. Tuż przed końcem spotkania do pustej bramki rywali trafił Laakkonen i sensacyjna wygrana GieKSy stała się faktem!

TAURON KH GKS Katowice zagra w finale Pucharu Kontynentalnego. Turniej z udziałem czterech drużyn planowany jest na 11-13 stycznia 2019 r.

• Mikołaj Łopuski z nagrodą MVP

Wygrywamy! Brawo! Co za mecz! Co za drużyna!

23 sekundy. Giants walczą do końca.

Wielka GieKSa!

Gooooooooooooooooool. Trafiamy do pustej bramki

Przerwa w grze. Czas dla gospodarzy

Totalny atak Giants

2 minuty i 10 sekund do końca. Czas dla GKS-u

Zostały trzy minuty. Gramy 5 na 5

Uspokoiliśmy grę.

Baun łapie karę

Gramy 5 na 5. Ale napór Giants nie słabnie

Niebywałe sceny pod naszą bramką. Ale gola nie tracimy!

Malasiński przejmuje krążek pod bramką rywali, ale strzela niecelnie

Teraz kara dla Urbanowicza. Mamy spore problemy w obronie. Giants zaczęli grać o wiele szybciej

McFaull na ławce kar. Mimo to Giants groźnie atakują

Wielkie zamieszanie pod naszą bramką.

Zero wątpliwości - był gol. Gramy dalej

Analiza wideo w SSE Arenie

Lopuski wykończył rewelacyjną akcję Wronki

Goooooooooooool. Tu się pisze historia!

Kolejna szansa Pasiuta. Jak to nie wpadło?!

Było blisko. Strzał Pasiuta obroniony

5 na 4 na lodzie. Walczymy o trzeciego gola

Trzecia tercja. Gramy 5 na 3. Do boju GKS!

Koniec tercji. Mnóstwo emocji w Belfaście.

Kolejna kara dla Giants! Raine otrzymał 5 min plus 20 min.!

Dwaaaaaaa! Brawo! Trafienie Rohtli

Idziemy za ciosem. Groźnie uderza Pasiut.

Goooooooooool Łopuski zabawił się z obrońcami rywali

Raine na ławce kar. Gramy 5 na 3

Kara dla Rutheforda

Lindskoug ryzykownie opuszcza bramkę, ale Giants tego nie wykorzystują

Teraz to nas ratuje Lindskoug po strzale Roacha

Świetna kontra GieKSy w osłabieniu. Spora szczęścia Giants.

Kara dla Cakajika.

Poważny cios. Ale walczymy dalej i staramy się atakować

Zagapiliśmy się w obronie. Murphy to wykorzystuje z zimną krwią.

Zaczynamy drugą tercję.

• Ważny komunikat. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wsparcia kibiców w Belfaście. Dlatego wszyscy fani GieKSy, którzy okażą w styczniu w „Satelicie” bilety z Pucharu Kontynentalnego, otrzymają od nas upominek!

Koniec po pierwszej tercji

Spore zamieszanie pod naszą bramką. Obrońcy musieli zaasekurować interweniującego na raty Lindskouga

Lindskoug łapie krążek po uderzeniu Bishopa

Strzela Rohtla, ale Beskorowany potwierdza, że jest znakomitym fachowcem

Zakładamy zamek. Malasiński był blisko wyrównania.

Kara dla Vandermeera

Szkoda. Jedną ze swoich pierwszych groźnych akcji gospodarze zamieniają na gola

Gol dla Giants.

Strzelał Urbanowicz z lewego skrzydła, ale krążek łatwo odbity

Mecz się wyrównuje. Belfast przetrwał nawałnicę GKS-u z pierwszych minut

Pierwszy groźny strzał Giants. Lindskoug na posterunku

Świetny strzał Starzyńskiego. I jeszcze jedna rewelacyjna interwencja bramkarza. Atakujemy!

Pasiut w idealnej sytuacji! Górą bramkarz gospodarzy

Akcja Wronki. Strzał naszego napastnika zablokowany.

• Rozpoczęła się prezentacja obu zespołów

• W składzie naszej drużyny brakuje Michała Rybaka, który wczoraj doznał lekkiego wstrząśnienia mózgu i musi przez pewien czas pauzować.

• W pierwszym dzisiejszym meczu Medvescak ograł Ritten 3:1. To oznacza, że do awansu potrzebujemy wygranej.

• Posłuchajcie, co po piątkowym meczu mówił Grzegorz Pasiut.

• Gospodarze pewnie wygrali dwa pierwsze mecze. GieKSa ma na koncie zwycięstwo i porażkę.

• Przed nami ostatni mecz Pucharu Kontynentalnego. W SSE Arenie zagramy z Belfast Giants.