• Heikkinen (17)
  • Fraszko (9)

TAURON Podhale Nowy Targ: Odrobny (B. Kapica) - Wajda, Tolvanen, Guzik, Zapała, Siuty - Różański, Moksunen, Koski, Dziubiński, Sammalmaa - Jaśkiewicz, Mrugała, Michalski, Neupauer, Worwa - Słowakiewicz, Dutka, Wielkiewicz, D. Kapica, Liikanen

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Heikkinen, Laakkonen, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Wanacki, Wronka, Pasiut, Malasiński - Wysocki, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Sawicki oraz Skokan, Michał Rybak, Krężołek

W meczu na szczycie Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice pokonał na wyjeździe TatrySki Podhale. Wygrana w Nowym Targu była już 15. zwycięstwem z rzędu wicemistrzów Polski, którzy tym samym umocnili się na fotelu lidera rozgrywek.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando GieKSy, która miała dużą przewagę na tafli i szturmowała bramkę gospodarzy. Kilkukrotnie z trudnej sytuacji drużynę Podhala wybronił bramkarz Przemysław Odrobny, jednak w dziewiątej minucie w końcu udało się otworzyć wynik spotkania. Martin Cakajik wyłuskał krążek i podał do Bartosza Fraszki, a ten trafił do niemal pustej bramki. W kolejnych minutach trójkolorowi próbowali podwyższyć wynik spotkania. Udało się to w 17. minucie, gdy dominację GieKSy na tafli potwierdził celnym strzałem Eetu Heikkinen.

W drugiej tercji gra nieco bardziej się wyrównała, jednak nadal to nasz zespół dyktował warunki. W 30. minucie będąc sam na sam z bramkarzem sfaulowany został Bartosz Fraszko. Sędzia podyktował rzut karny, jednak tym razem górą był bramkarz nowotarskiego zespołu. Na trzecią bramkę GieKSy czekaliśmy do 37. minuty, gdy Grzegorz Pasiut dograł zza bramki do Tomasza Malasińskiego, a nasz kapitan pewnym strzałem podwyższył wynik spotkania na 3:0.

Trzecia tercja była najbardziej zaciętą częścią spotkania, w której zawodnicy obu drużyn często łapali kary. W 48. minucie gospodarzom udało się zdobyć pierwszą bramkę. Nerwowo zrobiło się cztery minuty później, gdy Podhale zdołało zniwelować stratę tylko do jednej bramki po strzale Kacpra Guzika. 32 sekundy później sytuację na tafli uspokoił jednak Jesse Rohtla, który popisał się celnym strzałem i pokonał Przemysława Odrobnego. Wynik spotkania na 18 sekund przed końcową syreną ustalił Maciej Urbanowicz trafiając do pustej bramki TatrySki Podhala.

Teraz nasz zespół czeka dłuższa przerwa w ligowych rozgrywkach. Przed hokeistami TAURON KH GKS-u Katowice występ w Pucharze Kontynentalnym w Belfaście. Turniej na Wyspach odbędzie się w dniach 15-17 listopada.

Koniec spotkania! Kolejne zwycięstwo GieKSy!

Maciej Urbanowicz trafia do pustej bramki i ustala wynik spotkania!

Pusta bramka rywali.

Czas dla nowotarskiej drużyny.

Długo gramy teraz krążkiem kradnąc rywalom cenne sekundy.

Gramy w pełnych zestawieniach. GKS odzyskał kontrolę nad spotkaniem. Cztery minuty do końca meczu!

Kara dla Dziubińskiego. Gramy w przewadze.

Taaaak! Sytuację na tafli uspokaja Jesse Rohtla, który pokonuje Odrobnego!

Bramka dla gospodarzy. Krążek odbija się od bandy i trafia pod kij Kacpra Guzika, który z najbliższej odległości pokonuje Lindskouga.

Groźny strzał gospodarzy, ale pewnie broni Kevin Lindskoug.

Fatalne zachowanie Zapały, który powoduje upadek Tomasza Malasińskiego. Kara dla zawodnika Podhala.

Niestety, łapiemy kolejną karę, choć Mikołaj Łopuski absolutnie nie zgadza się z werdyktem sędziego.

Bramka dla gospodarzy, którzy wykorzystali grę w przewadze.

Jesse Rohtla na ławce kar.

Teraz próba Patryka Wronki, ale obrona Odrobnego.

Groźny strzał Zapały, ale broni Lindskoug.

Zaczynamy trzecią tercję!

Przez minutę gramy w przewadze.

Wykluczenie również dla nowotarżan.

Kara dla Mikołaja Łopuskiego za wybicie krążka poza lodowisko.

Grzegorz Pasiut zza bramki dogrywa do Tomasza Malasińskiego, a ten podwyższa prowadzenie GieKSy!

Brawo za grę obronną! Gramy już pięciu na pięciu!

Kolejna świetna obrona szwedzkiego bramkarza GieKSy.

Groźny strzał Dziubińskiego, ale świetnie interweniuje Kevin Lindskoug. Na ławce kar także Rohtla. Gramy 3 na 5.

Kara dla Macieja Urbanowicza za spowodowanie upadku przeciwnika.

Gospodarze próbują zdobyć kontaktową bramkę, jednak świetnie pracuje dzisiaj nasza formacja defensywna.

Niestety. Odrobny górą w rywalizacji z Fraszko. Walczymy dalej!

Świetne podanie Macieja Urbanowicza do Bartosza Fraszki. Nasz zawodnik zostaje faulowany w sytuacji sam na sam. Rzut karny dla GieKSy!

Kolejny strzał Jesse Rohtli. Ponowne refleksem popisał się Odrobny.

Gra nieco bardziej się wyrównała, ale to nadal GieKSa dyktuje warunki gry.

Strzał Tomasza Malasińskiego w ostatniej chwili zatrzymuje Odrobny.

Mocny, ale minimalnie niecelny strzał Jesse Rohtli.

Mrugała na ławce kar za grę wysoko uniesionym kijem. Znowu gramy w przewadze.

Mieliśmy swoje szanse, ale nie udało się wykorzystać przewagi.

Rozpoczynamy drugą tercję. Jeszcze przez ponad minutę będziemy grać w przewadze.

• Zachęcamy do przeczytania rozmowy z Filipem Starzyńskim, który na dniach dołączy do TAURON KH GKS-u Katowice.

Koniec pierwszej, bardzo dobrej tercji w wykonaniu GieKSy.

Po raz pierwszy będziemy grać w przewadze. Tolvanen na ławce kar.

Teraz groźna akcja gospodarzy, ale Lindskoug czujnie w bramce.

Podwyższamy prowadzenie! Dominację GieKSy w pierwsze tercji potwierdza Eetu Heikkinen.

Kolejna groźna akcja pod bramką Podhala. W ostatnim momencie krążek zamrożony przez bramkarza rywali.

Strzał Grzegorza Pasiuta po kiju jednego z nowotarżan. Krążek opuszta taflę.

Strzał Patryka Krężoła z okolic niebieskiej linii. Odrobny wybija go parkanami poza taflę.

Gramy w pełnym zestawieniu. Znów świetna praca defensywna naszego zespołu.

Indywidualna akcja Dziubińskiego, ale świetnie broni Kevin Lindskoug.

Mikołaj Łopuski na ławce kar.

Kolejne akcje i strzały GieKSy. Dobry początek meczu w wykonaniu naszego zespołu.

Bartosz Fraszko otwiera wynik spotkania! Świetna akcja w wykonaniu GieKSy!

Próbował również Grzegorz Pasiut, ale krążek powędrował tuż nad bramką Podhala. Gramy w pełnym zestawieniu.

Strzelał Martin Cakajik, ale krążek złapany przez bramkarza rywali. Gra wygląda tak, jakby to GieKSa grała w przewadze.

Tymczasem szansa Mikołaja Łopuskiego, ale górą w tym pojedynku Odrobny. Krążek próbował jeszcze dobić Jesse Rohtla, ale nie zdołał skierować go w stronę bramki.

Tomasz Skokan wędruje na ławkę kar. Po raz pierwszy będziemy grać w osłabieniu.

Tomasz Malasiński był w bardzo dobrej sytuacji, ale poruszona bramka Podhala przerwała akcję naszego kapitana.

Kolejny strzał, tym razem Dusana Devecki, ale ponownie broni Odrobny.

Obustronne wykluczenie. Szansa Grzegorza Pasiuta, ale strzał być zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza rywali.

Pierwsza groźna akcja GieKSy. Patryk Wronka dogrywa do Eetu Heikkinena. Fin popisuje się mocnym strzałem, ale broni go Odrobny.

Rozpoczynamy spotkanie w Nowym Targu!

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało już jedynie 10 minut.

• W ostatniej kolejce GieKSa pokonała w Krakowie Comarch Cracovię 2:1. Było to 14. zwycięstwo z rzędu naszej drużyny. Liczymy, że tę niesamowitą serię uda się przedłużyć o kolejny mecz.

• Pierwszy mecz w sezonie pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem wicemistrzów Polski. W "Satelicie" TAURON KH GKS pokonał rywali 6:3.

• To bez wątpienia najciekawsze niedzielne spotkanie, bowiem katowiczanie są zdecydowanym liderem rozgrywek, z kolei Podhale plasuje się na trzeciej pozycji.

• W meczu 19. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzy się w Nowym Targu z TatrySki Podhalem.