• Łopuski (12)
  • Pasiut (2)

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Studziński (Kraus) - Cunik, Stępień, Salamon, Kukuszkin, Stoklasa - Turoń, Bodora, Krzemień, Frączek, Jaworski - Galkins, Stavissky, Samusenka, Filip, Wąsiński - Kamieniecki, Gajdzik, Dybaś, Mularczyk, Sroka.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Heikkinen, Urbanowicz, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Wanacki, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Wronka, Sawicki - Wysocki, Skokan, Maciej Rybak, Michał Rybak, Krężołek

W ramach 14. kolejki Polska Hokej Liga, katowiczanie zmierzyli się w Węglokoks Kraj Polonią Bytom. Dla TAURON KH GKS-u była to szansa na odniesienie dziewiątego zwycięstwa z rzędu. Zaczęło się zgodnie z planem, bo już w 2. minucie Grzegorz Pasiut precyzyjnym strzałem skierował krążek do bramki Mateusza Studzińskiego. GieKSa kontrolowała przebieg spotkania i co chwilę sprawdzała czujność bramkarza gospodarzy. W 12. minucie wynik podwyższył Mikołaj Łopuski dokładając kij do dobrego podania kolegi.

W drugiej tercji dominacja GKS-u przyniosła gościom aż cztery gole. Drogę do bramki znajdowali kolejno Łopuski, Maciej Urbanowicz, Bartosz Fraszko oraz Tomasz Malasiński. Polonia Bytom miała swoje szanse, ale Kevin Lindskoug za każdym razem zachowywał zimną krew pewnie interweniując. W ostatniej odsłonie hokeiści z Katowic kontrolowali przebieg wydarzeń, co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką Poloni.

W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Wronka wykorzystując grę w przewadze GKS-u. Polonia pierwszą bramkę strzeliła na dwie minuty przed końcem spotkania. Z jedynego gola dla gospodarzy w tym meczu cieszył się David Turon. Kilkadziesiąt sekund później starcie swoim drugim trafieniem zamknął Bartosz Fraszko. To już dziewiąta wygrana z rzędu hokeistów Toma Coolena.

Koniec! Dziewiąta wygrana z rzędu.

Polonia marnuje doskonałą szansę na drugą bramkę.

Odpowiada Fraszko w akcji sam na sam.

Gol dla Poloni. Strzelcem Turon.

Bez konsekwencji, wracamy do gry w pełnym zestawieniu.

Kara dla Laakkonena. Bronimy w czwórkę.

Nasz bramkarz pozostaje czujny, łapie kolejny strzał.

Dobra szansa dla gospodarzy. Lindskoug zasłonięty, ale krążek odbija się od obrońcy.

Długo to nie trwało. 7:0 po strzale Wronki.

Znów będziemy grać w przewadze.

Słupek po strzale Pasiuta! Gramy w pełnych zestawieniach.

Kara dla Stoklasy, będziemy grać w przewadze.

Zamieszanie pod bramką GKS-u, ale bez rękoczynów.

Strzał Pasiuta, ale Studziński broni.

Wracamy na ostatnią część meczu w Bytomiu.

Koniec tercji. Niekwestionowana dominacja TAURON KH GKS-u Katowice.

Była doskonała szansa na 7:0, ale Studziński rewelacyjnie broni strzał spod bramki.

GOL! Malasiński wykańcza kontrę pewnym strzałem.

Bez konsekwencji, wróciliśmy do 5 na 5.

Kara dla Rohtli, bronimy w czterech.

W międzyczasie nad głowami hokeistów latają sobie... gołębie.

Ale kontra GKS-u i gol Bartka Fraszki!

Polonia odpowiada. Teraz kilka groźnych prób na bramkę Lindskouga.

Pełna kontrola wydarzeń przez TAURON KH GKS.

Maciek pokonał Studzińskiego pięknym strzałem z dystansu.

Urbanowicz! Czwarta bramka GKS-u.

I mamy! Łopuski znów dobija po zamieszaniu.

Polonia tworzy zagrożenie poprzez agresywną grę, ale to otwiera sporo miejsca, gdy katowiczanom uda się wyjść spod presji. Szukamy trzeciego gola.

Kolejna szansa Wronki, tym razem w kontrze. Otrzymał dobre podanie, ale nie wykończył akcji celnym strzałem.

GieKSa ustawia formację. Wronka próbował strzału z dystansu, Studziński broni instynktownie.

Polonia od razu przed znakomitą szansą! Lindskoug broni strzał z bliska.

Zaczynamy tercję numer dwa.

Znakomita szansa po akcji kombinacyjnej pod bramką Poloni, niestety strzał jednego z naszych hokeistów nieprecyzyjny.

Tym razem kara dla Filipa Stoklasy i to my gramy w przewadze.

Koniec kary. Gramy w pełnym składzie.

Groźnie pod naszą bramką, ale Lindskoug łapie uderzenie z daleka.

Kara dla Kuby Wanackiego, gramy w osłabieniu.

Polonia gra wysoko, próbując zmusić GKS do szybkiego wybicia krążka.

Musimy uważać na kontrataki gospodarzy.

2:0! Tym razem Łopuski dobija z bliska.

GieKSa odzyskała kontrolę.

Wanacki próbował technicznym strzałem, za lekko by zaskoczyć bramkarza.

Teraz to Polonia przejęła na moment inicjatywę, grając w tercji katowiczan.

Studziński ma bardzo dużo pracy. Co chwilę odbija krążki lecące w jego stronę.

Heikkinen prosto w parkan bramkarza.

Kontra Poloni, Lindskoug przytrzymuje krążek po niegroźnym strzale.

Urbanowicz obok słupka!

Trwa ostrzał bramki Studzińskiego.

GOL! Pasiut otwiera wynik.

Do boju GieKSa!

• Hokeiści już na tafli. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Jesteśmy na rozgrzewce.

• Przed nami mecz 14. kolejki i szansa na dziewiąte zwycięstwo z rzędu. TAURON KH GKS od kilku kolejek pewnie zasiada w fotelu lidera Polskiej Hokej Ligi.