• Urbanowicz (4)
  • Malasiński (1)

LOTOS PKH Gdańsk: Witkowski (Tsaergorodtsev) - Chalupa, Maly, Steber, Polodna, Danieluk - Tesliukevich, Dolny, Vitek, Rozhnov, Stasiewicz - Kantor, Pastryk, Strużyk, Pesta, Marzec - Lehmann, Aleksyuk, Rompkowski, Wróbel, Smal

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Heikkinen, Urbanowicz, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Wanacki, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Wronka, Sawicki - Wysocki, Skokan, Maciej Rybak, Michał Rybak, Krężołek

W 13. kolejce Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice mierzył się z MH Automatyką Gdańsk. Podobnie do niedawnego spotkania w „Satelicie”, tak samo w Gdańsku mecz był bardzo wyrównany, ale zakończył się kolejnym zwycięstwem katowiczan.

Spotkanie w hali Olivia rozpoczęło się idealnie dla GieKSy. Już po 70 sekundach nasz zespół objął prowadzenie, bowiem Tomasz Malasiński wykorzystał zamieszanie pod bramką gospodarzy. W kolejnych minutach trwał prawdziwy ostrzał bramki Automatyki, która broniąc się złapała dwie kary. Wicemistrzowie Polski natychmiast wykorzystali tę przewagę, a doskonałym strzałem popisał się Maciej Urbanowicz, który wykorzystał podanie Mikołaja Łopuskiego. Następnie gra się nieco wyrównała. Obie ekipy mogły zmienić wynik spotkania, ale w pierwszej tercji więcej bramek nie padło.

Druga część spotkania również początkowo przebiegała pod dyktando GieKSy. Mocnym strzałem popisał się m.in. Grzegorz Pasiut, jednak krążek trafił w słupek. W 32. minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze i zdobyli bramkę kontaktową. Od tego momentu katowiczanie rzucili się na rywali, ale najpierw bramkarz Automatyki wybronił groźny strzał Damiana Tomasika, a następnie krążek po raz kolejny trafił w słupek, tym razem po strzale Patryka Wronki.

W trzeciej tercji nie brakowało emocji. Katowiczanie próbowali podwyższyć wynik spotkania, z kolei drużyna z Gdańska za wszelką cenę próbowała doprowadzić do wyrównania. MH Automatyka stworzyła kilka groźnych akcji, jednak w bramce świetnie spisywał się Kevin Lindskoug. W dużej mierze dzięki niemu wicemistrzowie Polski mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa i umocnienia się na pozycji lidera tabeli Polskiej Hokej Ligi.

• Teraz zapraszamy na relację live z Mielca, gdzie o 20.45 początek meczu piłkarzy GieKSy!

Dotrwaliśmy do końca! Wygrywamy kolejne spotkanie!

Rywale wycofali bramkarza. Gramy 4 na 6 w polu.

Będzie nerwowo. Na minutę przed końcem będziemy grać w osłabieniu. Na ławce kar Eetu Heikkinen.

Uspokoiliśmy nieco grę i znów przejęliśmy inicjatywę będąc w tercji rywali.

Teraz groźna kontra naszego zespołu, ale Malasiński nie trafił czysto w krążek.

Kolejna groźna akcja gospodarzy, ale Kevin Lindskoug znów popisuje się świetną interwencją.

Strzał Polodny prosto w Lindskouga.

Coraz bardziej niebezpieczne akcje Automatyki.

Gramy w pełnym składzie. Przed nami decydujące 10 minut spotkania.

Groźna akcja MH Automatyki, ale górą ponownie Lindskoug.

Znów robi się nerwowo. Na ławce kar Damian Tomasik za przeszkadzanie.

Bardzo groźnie pod bramką Lindskouga, ale nasz golkiper mrozi krążek.

Obie drużyny grają w pełnych zestawieniach.

Mocny strzał Heikkinena, ale broni Witkowski.

Posypały się kary. Gramy w przewadze czterech na trzech.

Mocny strzał Devecki, ale krążek wędruje ponad bramką gospdoarzy.

Zaczynamy trzecią część spotkania.

Próba Malasińskiego, ale obrońcy Automatyki wybijają krążek ze swojej tercji.

Blisko szczęścia był Mikołaj Łopuski, ale w zamieszaniu po dbramką rywali stracił kontakt z krążkiem.

Gramy w pełnym składzie. Tym razem gospodarze nie stworzyli klarownych sytuacji pod nasza bramką.

Niestety, łapiemy kolejną karę. Tym razem w boksie kar Jakub Wanacki.

Rywale grają kilka sekund w przewadze i zdobywają kontaktową bramkę.

Kara dla Tomasza Malasińskiego.

Strzał Dusana Devecki, ale krążek ląduje w parkanach bramkarza Automatyki.

Rywale umiejętnie się bronili i nie pozwolili GieKSie strzelić trzeciej bramki.

Pasiut strzela w słupek!

Kara dla Marca za spowodowanie upadku. Gramy w przewadze.

Mocny strzał Devecki, ale tor lotu krążka do bramki przecięli obrońcy Automatyki.

Szanse GieKSy na podwyższenie prowadzenia, ale wciąż czekamy na kolejna bramkę.

Rozpoczynamy drugą tercję.

• O 20.45 mecz piłkarzy GieKSy w Mielcu. Już teraz zapraszamy na relację live ze spotkania na stronie www.gkskatowice.eu

Koniec pierwszej tercji spotkania.

Rompkowski na ławce kar.

Napór gospodarzy, ale utrzymujemy dwubramkowe prowadzenie.

Kara dla Jesse Rohtli za grę wysoko uniesionym kijem.

Gra znów się wyrównała, choć to katowiczanie są częściej w posiadaniu krążka.

Gramy w pełnym zestawieniu.

Groźnie pod bramką GieKSy, ale Kevin Lindskoug popisuje się świetną interwencją.

Kara dla Damiana Tomasika. Gramy w osłabieniu.

Groźny strzał Patryka Wronki, ale krążek mija bramkę MH Automatyki.

Bardziej wyrównany fragment spotkania.

Wykorzystujemy przewagę liczebną. Szturmowaliśmy bramkę Automatyki i mamy drugą bramkę!

Będziemy grać po raz pierwszy w przewadze. I to podwójnej!

Kapitalne otwarcie spotkania! GieKSa już po kilkudziesięciu sekundach obejmuje prowadzenie!

Rozpoczynamy mecz w Gdańsku!

• Tuż przed meczem hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice otrzymali powołania do kadry na turniej EIHC w Gdańsku.

• W niedawno rozegranym meczu w "Satelicie" katowiczanie wygrali z MH Automatyką 2:0 po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku.

• Tym razem wicemistrzowie Polski udali się do Gdańska, by w 13. kolejce Polskiej Hokej Ligi zmierzyć się z MH Automatyką.

• Przed hokeistami TAURON KH GKS-u Katowice kolejne wyjazdowe spotkanie.