• Pasiut (11)
  • Rohtla (10)

KH Energa Toruń: Spesny (Bojanowski) - Walter, Parizek, Demyanyuk, Mentsiuk, Minge - Trakhanov, Kamienkou, Orekhin, Korchokha, Garshin - Jaworski, Zieliński, Naparło, Wiśniewski, Biały - Skólmowski, Lidtke, Kalinowski, Olszewski, Dołęga.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devcecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek - Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Sawicki, Michał Rybak.

Mecz w Toruniu był pierwszym z całej serii wyjazdów naszego zespołu. Choć Energa jest beniaminkiem PHL to przed startem sezonu została solidnie wzmocniona. Efektem były sensacyjne wygrane torunian z Cracovią i – w ostatniej kolejce – GKS-em Tychy. To wszystko wskazywało więc na to, że GieKSę czeka bardzo trudne zadanie.

Początek meczu faktycznie zwiastował kłopoty. Gospodarze rzucili się do huraganowego ataku i kilka razy poważnie zagrozili bramce Kevina Lindskouga. Postawienie na ofensywę w meczu z naszpikowaną dobrze wyszkolonymi zawodnikami GieKSą nie było jednak dobrym pomysłem. Nasi napastnicy zyskali sporo miejsca na lodzie i bezwzględnie to wykorzystali. Trzy szybko zdobyte bramki ustawiły przebieg spotkania. Gospodarze już po 13 minutach gry zdecydowali się na zmianę bramkarza!

Z czasem mecz zrobił się jeszcze bardziej otwarty. Wszystko za sprawą licznych kar dla naszego zespołu. Energa grała skutecznie w przewadze i zaczęła gonić wynik. Gdy tylko była taka potrzeba katowiczanie przyspieszali jednak grę i zdobywali kolejne gole. Ostatecznie skończyło się na sześciu trafieniach, a decydujący cios zadał wychowanek toruńskiego klubu Bartosz Fraszko.

Kolejny mecz Energi z GKS-em w Toruniu już w piątek.

Gol Bartosza Fraszko! Wychowanek toruńskiego klubu zdobywa szóstą bramkę

Tempo meczu nieco spadło. GKS kontroluje przebieg gry. Przypominamy, że jutro kolejny mecz tych zespołów

Powrót Urbamowicza do gry

Świetnie bronimy! Kapitalna postawa Cakakija i Devecki, którzy zablokowali dostęp do naszej bramki

Dwie minuty kary dla Urbanowicza. Będą problemy

Kara dla Łopuskiego za faul na Zielińskim. Aż 4 minuty za grę wysokim kijem

Przysnęliśmy w obronie. Gol zapisany Garshinowi,choć pomogła mu pechowa interwencja naszego zawodnika

Laakkonen nie myli się w doskonałej sytuacji. Mamy czwartego gola!

Gramy w pełnym składzie

Kara dla Rohtli za zahaczanie

Było blisko czwartego gola, ale dwa razy dobrze broni Bojanowski. Zmiana bramkarz pomogła gospodarzom

Demyanyuk przejmuje krążek po naszym błędzie, ale w dobrej sytuacji strzela obok naszej bramki

Zaczynamy drugą tercję

Koniec pierwszej tercji. Ciekawy mecz w Toruniu. Pewne prowadzenie GieKSy

Strzał Urbanowicza, ale krążek mrozi Bojanowski

Minge atakuje zza naszej bramki, ale Lindskoug pewnie go zatrzymuje

Czas dla gospodarzy. Bojanowski za Spesnego w bramce Torunia

Akcja Wronki z Łopuski, którą ten drugi kończy świetnym strzałem z prawej strony

6 sekund dzieło oba gole!

Dwa zero! Pasiut trafia z ostrego kąta

Gol! Precyzyjny strzał Rohtli zaskakuje bramkarza gospodarzy

Ładna kombinacyjna gra naszego zespołu, sporo strzałów z dystansu, ale okres przewagi bez gola

Kara dla Parizka

Ostro potraktowany były gracz GieKSy Mateusz Zieliński. Kary jednak nie ma

Mamy problem z upilnowaniem Garshina. Dwa razy bardzo groźnie strzelał, ale rewelacyjnie spisuje się nasz bramkarz