• Malasiński (33)
  • Łopuski (26)

KH Energa Toruń: Spesny (Bojanowski) - Parizek, Walter, Minge, Mentsiuk, Demyanyuk - Kamienkou, Trakhanov, Garshin, Korchokha, Orekhin - Zieliński - Jaworski, Biały, Wiśniewski, Naparło - Lidtke, Skólmowski, Husak, Olszewski, Kalinowski

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek - Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Sawicki, Michał Rybak

Po czwartkowym zwycięstwie w Toruniu 6:2 kibice hokejowej GieKSy liczyli na kolejną pewną wygraną TAURON KH GKS-u. Choć piątkowe spotkanie było zdecydowanie bardziej wyrównane, to wicemistrzowie Polski zanotowali kolejny triumf w Polskiej Hokej Lidze.

Pierwsza tercja była najbardziej wyrównaną częścią spotkania, choć to GieKSa nadawała ton grze i miała zdecydowanie więcej okazji pod bramką rywali. Groźne strzały Patryka Wronki, Macieja Urbanowicza czy Grzegorza Pasiuta nie przyniosły jednak bramki.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 26. minuty. Wówczas wynik spotkania otworzył Mikołaj Łopuski, który popisał się celnym strzałem. Nie minęło siedem minut, a na listę strzelców wpisał się również nasz kapitan. Tomasz Malasiński wykorzystał zamieszanie pod bramką gospodarzy i podwyższył prowadzenie.

W trzeciej tercji katowiczanie w pełni kontrolowali wydarzenia na tafli lodowiska Tor-Tor. W 53. minucie wynik meczu ustalił Jakub Wanacki, który wykorzystał świetne podanie Janne Laakkonena. W ostatnich minutach nic już się nie zmieniło i GieKSa zapisała na swoim koncie kolejne cenne trzy punkty.

Następny mecz nasza drużyna rozegra 19 października. Wówczas w Gdańsku zmierzy się z MH Automatyką.

Koniec spotkania! Kolejne pewne zwycięstwo GieKSy!

Gramy w pełnym zestawieniu. Chyba nic wielkiego w tym meczu już się nie wydarzy!

Będzie kara dla Kuby Wanackiego. Jeśli dobrze zagramy w obronie, wówczas nic nie odwróci losów meczu.

Groźny strzał Tomasika wybroniony przez Spesnego.

Spokojna gra GieKSy i wymiana krążka między naszymi zawodnikami. Pełna kontrola.

Świetne podanie Janne Laakkonena do Jakuba Wanackiego. Nasz obrońca nie był pilnowany i podwyższa prowadzenie GieKSy!

Devecka mógł dać GieKSie kolejną bramkę, ale nieczysto trafił w krążek.

Zamknęliśmy rywali w tercji obronnej. Będzie trzecia bramka?

Pełna kontrola GieKSy nad wydarzeniemi na tafli. Czekamy na kolejną bramkę naszego zespołu.

Strzał Wanackiego trafia w słupek!

Trzy strzały GieKSy w przeciągu kilkunastu sekund, ale czekamy na podwyższenie prowadzenia.

Indywidualna akcja Tomasika. Obrońca GieKSy oddał strzał, ale Spesny wybił krążek ze światła bramki.

Zaczynamy trzecią tercję! Do boju GKS!

• Czy za 20 minut gry będziemy cieszyć się z kolejnego zwycięstwa?

Ależ okazja Łopuskiego! Nasz napastnik nie zdołał jednak po raz drugi pokonać Spesnego.

Uspokoiliśmy ataki rywali.

Próba Jakuba Wanackiego, ale Spesny łapie krążek.

Strzał Wiśniewskiego, ale ofiarna interwencja naszych obrońców.

Mamy drugą bramkę! Na listę strzelców wpisuje się nasz kapitan! Tomasz Malasiński wykorzystał sytuację pod bramką rywali.

Dzięki świetnej grze w defensywie nadal prowadzimy i gramy już w pełnym zestawieniu.

Dobra interwencja naszych obrońców. Garshin miał szansę na doprowadzenie do wyrównania.

Będziemy grać w osłabieniu.

Gospodarze próbują doprowadzić do wyrównania, jednak czujnie gramy w środkowej tercji.

Tak jest! W końcu otwieramy wynik spotkania po bramce Mikołaja Łopuskiego!

Dominujemy, ale ciągle czekamy na bramkę.

Kolejne dwie sytuacje, ale Spesny czujnie w bramce torunian.

Szansa Łopuskiego i Pasiuta, ale ciągle czekamy na pierwszą bramkę.

Zaczynamy drugą część spotkania.

• Już w niedzielę pierwszy mecz sezonu siatkarskiego GKS-u! Zapraszamy na mecz z Indykpolem AZS Olsztyn!

Kolejna efektowna akcja GieKSy w wykonaniu patryka Wronki, ale krążek znów nie znajduje się w bramce.

GieKSa ma wyraźną przewagę, jednak nie przenosi się to na wynik spotkania.

Tempo gry nieco spadło. Wciąż czekamy na otwarcie wyniku spotkania.

Mocny strzał Wanackiego i dobitka Rohtli. W ostatniej chwili krążek zamraża Spesny.

Gospodarze mieli teraz najlepszą okazję do otwarcia wyniku, ale świetnie w bramce spisuje się Lindskoug.

Mocny strzał Cakajika! Krążek otarł się o słupek, ale nie wpadł do bramki.

Walka cios za cios, ale ciągle czekamy na pierwszą bramkę.

Niepewna interwencja naszych obrońców, ale w ostateczności Lindskoug popisuje się skuteczną interwencją.

Oblężenie toruńskiej bramki jeszcze nie przyniosło rezultatu w postaci bramki.

Błąd zmiany rywali. Za dużo zawodników na lodzie. Gramy w przewadze.

Duże zamieszanie pod bramką torunian, ale ciągle czekamy na bramkę.

Niebezpieczny strzał gospodarzy z okolic niebieskiej linii, ale czujnie w bramce Kevin Lindskoug.

Urbanowicz przechwycił krążek i Malasiński oddał mocny strzał. Następnie kolejna próba Pasiuta, ale nie ma bramki.

Groźny strzał Pasiuta, ale bramkarz rywali odbija krążek.

Zaczynamy drugi mecz w Toruniu!

• Oba zespoły już na tafli. Początek spotania już za pięć minut!

• Liczymy na podobny festiwal strzelecki również w piątkowym pojedynku.

• Bramki dla GieKSy zdobyli Jese Rohtla, Grzegorz Pasiut, Mikołaj Łopuski, Janne Laakkonen, Radosław Sawicki i Bartosz Fraszko.

• W czwartek wicemistrzowie Polski pewnie i wysoko pokonali KH Energa 6:2.

• Przed hokeistami TAURON KH GKS-u durgie spotkanie w Toruniu.