LOTOS PKH Gdańsk

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek - Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Sawicki, Michał Rybak

LOTOS PKH Gdańsk: Witkowski (Tsaregorodtsev) - Aleksyuk, Maly, Steber, Polodna, Danieluk - Tesliukevich, Dolny, Vitek, Rozhkov, Stasiewicz - Kantor, Pastryk, Strużyk, Pesta, Marzec - Lehman, Nowak, Rompkowski, Smal, Szczerbakow

W niedzielne popołudnie hokeistom TAURON KH GKS-u Katowice przyszło pożegnać się na pewien czas z „Satelitą” i kibicami, którzy znów szczelnie wypełnili trybuny lodowiska. Przez najbliższe tygodnie wicemistrzowie Polski będą grać wyjazdowe spotkania, co związane jest ze Szczytem Klimatycznym, który niebawem będzie odbywał się w Katowicach.

Katowiczanie chcieli z przytupem zakończyć serię domowych spotkań i odnieść kolejne zwycięstwo, tym razem nad MH Automatyką Gdańsk. Zadanie to okazało się bardzo wymagające dla hokeistów Toma Coolena, którzy triumfowali po zaciętym i ciekawym spotkaniu.

Przez pierwsze pół godziny spotkania GieKSa nie potrafiła strzelić bramki rywalom. Swoje próby mieli Mikołaj Łopuski, Patryk Wronka czy dwukrotnie Dusan Deveczka, jednak za każdym na drodze do bramki Automatyki stawała jakaś przeszkoda. Dobrą grę rywali w obronie udało się przełamać dopiero w 31. minucie, gdy zamieszanie pod bramką Tomasza Wiktowskiego wykorzystał Jesse Rohtla i dał prowadzenie GieKSie.

W trzeciej tercji obraz gry się nie zmieniał. Nadal byliśmy świadkami wyrównanego widowiska, choć to wicemistrzowie Polski prowadzili grę. W 48. minucie mocno na bramkę rywali strzelił Damian Tomasik, a Maciej Urbanowicz tuż przed bramką zmienił tor lotu krążka i podwyższył prowadzenie GieKSy na 2:0. Mimo emocjonującej końcówki wynik już się nie zmienił i nasz zespół odniósł kolejne cenne zwycięstwo.

Teraz wicemistrzów Polski czeka szereg wyjazdowych spotkań. W tym tygodniu katowiczanie rozegrają dwa mecz w Toruniu z tamtejszym KH Energa.

Koniec emocjonującego spotkania!

Wybijamy krążek, który wędruje tuż obok bramki rywali!

Gramy w podwójnym osłabieniu. Dodatkowo rywale bez bramkarza. Dzieje się w ostatnich minutach!

Pusta bramka rywali! Padnie trzecia bramka?

Groźny strzał Urbanowicza obok słupka.

Pełna kontrola GieKSy nad wydarzeniami na boisku. Coraz bliżej kolejnego zwycięstwa w "Satelicie".

Przetrwaliśmy napór rywali. Gramy w pełnym zestawieniu.

Groźna akcja rywali. Niestety, łapiemy karę. Do boksu kar wędruje Oskar Krawczyk.

Czas dla rywali.

Wronka i mogłobyć 3:0! Niestety, bramkarz rywali końcem kija wybija krążek.

Goooool! Mocny strzał Damiana Tomasika, a tuż przed bramką tor lotu krążka zmienia Maciej Urbanowicz i podwyższa prowadzenie GieKSy!

Bliski trafienia był Grzegorz Pasiut, ale wynik nadal bez zmian.

Dwójkowa akcja Fraszko-Sawicki, ale znów zabrakło nieco szczęścia.

Świetna akcja Jakuba Wanackiego, który objechał bramkę rywai i oddał strzał. Krążek powędrował jednak tuż obok słupka.

Zaczynamy trzecią tercję.

Koniec drugiej części spotkania. Prowadzimy 1:0!

Goście wygrali wznowienie pod bramką Lindskouga i oddali strzał, ale to nadal GieKSa na prowadzeniu.

Obiecująca dwójkowa akcja Fraszko-Sawicki, ale nie udało się oddać precyzyjnego strzału.

Mocny strzał Macieja Urbanowicza, ale ponad bramką.

Mamy teraz przewagę i utrzymujemy krążek w tercji obronnej rywali.

Laakkonen znów był blisko strzelenia bramki.

W końcu wykorzystujemy przewagę i otwieramy wynik spotkania! Jesse Rohtla wykorzystał zamieszanie pod bramką Witkowskiego i dał prowadzenie GieKSie.

Janne Laakkonen był teraz bardzo bliski szczęścia, ale bramkarz Automatyki w ostatniej chwili wybił krążęk.

Kolejny w dniu dzisiejszym groźny strzał Devecki. W "Satelicie" wciąż jednak bez bramek.

Dwa groźne strzały Polodny. Mieliśmy teraz dużo szczęścia.

Przetrwaliśmy grę w osłabieniu, jednak w ostatnim czasie nie jesteśmy w stanie wypracować sobie bramkowej sytuacji.

Kara dla Krawczyka.

Groźna sytuacja pod naszą bramką, ale na szczęście Lindskoug zamraża krążek.

Oskar Krawczyk podniósł krążek, na jego drodze do brmi stanął jeden z obrońców Automatyki.

NIebezpieczny strzał nadjeżdżającego Dusana Devecki, ale bramkarz Automatyki parkanami skierował tor lotu krążka poza światło bramki.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Czekamy na pierwszą bramkę w to niedzielne popołudnie w "Satelicie".

• Dzisiaj ostatni domowy mecz w "Satelicie" przed sesją wyjazdową. Niebawem rozpoczną się emocje siatkarskie z udziałem GieKSy. Najpierw zapraszamy na oficjalną prezentację zespołu, która już w najbliższą środę odbędzie się w Galerii Katowickiej.

Blisko szczęścia Wronka, ale wynik nadal bez zmian.

Solowa akcja Jese Rohtli, ale krążek wędruje tuż obok bramki.

Groźna sytuacja pod naszą bramką, ale czujnie Kevin Lindskoug oraz nasi obrońcy. Znowu będizemy grać w przewadze. Na ławkę kar powędrował Smal.

Mocny strzał Devecki szczęśliwie wyłapuje Witkowski.

Gramy już 5:4. Chwila przerwy, gdyż krążkiem dostał jeden z arbitrów.

Przez 78 sekund będziemy grać w podwójnej przewadze. Karę otrzymał też WItkowski.

Teraz GieKSa będzie grała w przewadze. Na ławce kar Stasiewicz.

Mocny strzał Devecki, ale krążek wyłapany przez bramkarza.

Pierwsza kara tego meczu. Niestety, na ławce kar zasiada Eetu Heikkinen.

Strzał Martina Cakajika z okolic niebieskiej linii również nie ląduje w siatce bramki rywali.

Wronka próbował otworzyć wynik spotkania, ale krążek minął bramkę gdańszczan.

Wyrównany fragment spotkania. Żadna z drużyn nie wypracowała sobie bramkowej sytuacji.

Groźna akcja rywali pod bramką Lindskouga, ale nasz bramkarz stanął na wysokości zadania.

Grzegorz Pasiut uwolnił się od dwójki obrońców i oddał strzał. Krążęk wyłapał jednak bramkarz rywali.

Zaczynamy starcie z MH Automatyką!

• Pięć minut do rozpoczęcia spotkania. Trwa prezentacja GieKSy.

• Oba zespoły już na rozgrzewce.

• Liczymy, że nasz zespół godnie pożegna się z "Satelitą" i odniesie kolejne zwycięstwo.

• To ostatni domowy mecz GieKSy w 2018 roku w "Satelicie". Teraz naszych hokeistów czeka sesja wyjazdowa, co związane jest z organizacją w Spodku Szczytu Klimatycznego.

• Przed nami mecz 10. kolejki Polskiej Hokej Ligi, w którym TAURON KH GKS Katowice podejmie MH Automatykę Gdańsk.